Боб Ділан продав всі свої пісні

Боб Ділан виступає в 1974 році в Лос-Анджелесі. (Джефф Роббінс / AP)

Угода охоплює понад 600 пісень, що написані впродовж шести десятиліть, від "Blowin 'in the Wind" до "Murder Most Foul".
Боб Ділан продав весь свій каталог пісень Universal Music, підписавши права та роялті на понад 600 пісень у блоці, вартістю щонайменше дев'ять цифр.
Universal Music Publishing Group  тепер збиратиме доходи з реєстру авторів пісень Ділана - від однойменного дебютного альбому 1962 року до цьогорічного “Rough and Rowdy Ways”. До цього часу 79-річна рок-ікона та лауреат Нобелівської премії зберігали права на такі знакові пісні, як "Like a Rolling Stone", "Hurricane", "Knockin 'on Heaven's Door", "Blowin' in the Wind" та "Tangled Up in Blue". Але Ділан не скупився на те, як їх використовували - його музика з'являлася у всьому - від "Сторожових" та "Великого Лебовського" до "Захоплених і розгублених" та "Поганого Санти 2".
Умови угоди, яку компанія оголосила в понеділок, не оприлюднювались, однак різні новини оцінюють її вартість у сотні мільйонів. Один аналітик акціонерного капіталу сказав The Washington Post, що угода коштує від 300 до 400 мільйонів доларів.
"Представити роботу одного з найбільших авторів пісень усіх часів - культурне значення якого неможливо переоцінити - це і привілей, і відповідальність", - заявив у пресрелізі виконавчий директор UMPG Джоді Герсон. "Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Бобом та командою, щоб його артистизм продовжував охоплювати та надихати покоління шанувальників, виконавців звукозапису та авторів пісень по всьому світу".
2020 рік став руйнівним для музичної індустрії. Goldman Sachs прогнозував, що дохід від світового музичного бізнесу в цьому році впаде на 25 %, а дохід від живої музики впаде на 75 %, оскільки в час пандемії "жива" музика заборонена та скасовні всі гастролі. Але Goldman передбачає серйозний ріст, прогнозуючи, що світовий дохід від музики майже подвоїться протягом наступного десятиліття і до 2023 року зросте до 142 млрд доларів.
Музичні авторські права стали великим бізнесом, особливо оскільки потокове передавання продовжує домінувати в музиці, а нові платформи пропонують безліч можливостей ліцензування на додаток до роялті для інших цілей, таких як фільми та рекламні ролики.
В останні місяці TikTok підписав великі ліцензійні угоди з Національною асоціацією музичних видавців та Sony Music, щоб забезпечити, щоб популярна музика все ще була дозволена на її платформі.
Ден Айвз, керуючий директор з досліджень капіталу в Wedbush Securities, заявив, що існує жорстка боротьба за придбання каталогів від таких суперзіркових виконавців, як Ділан, кількість яких обмежена.
«Трансляція змінила умови, з точки зору ліцензування та роялті. Це дикий, дикий Захід з точки зору синдикованої музики та можливості монетизувати це», - сказав Айвс. «Попри те, що існують вражаючі ціни, якщо поглянути на прибутковість через п'ять, 10 або 20 років, це розглядається як дуже хороша інвестиція».
Інші відомі музиканти нещодавно скористались цим інтересом до своєї творчості. В останні місяці ді-джей Келвін Харріс, рок-група The Killers та Стіві Нікс уклали угоди з приватними фірмами щодо їх каталогів.
Universal, один з найбільших гравців у світовій музичній індустрії, добре витримав пандемічну кризу завдяки своєму потоковому бізнесу. Хоча це вдалося у другому кварталі, за перші дев'ять місяців 2020 року він отримав понад 1 млрд доларів потокового доходу, заявила у жовтні французька материнська компанія Vivendi.
Після того, як китайський конгломерат Tencent минулого року взяв 10-відсотковий пакет акцій Universal, вартість компанії зросла до понад 35 мільярдів доларів. Vivendi планує прийняти Universal у 2022 році. Warner Music Group, один з найбільших конкурентів Universal, вийшов на ринок у червні та коштує понад 15 мільярдів доларів.
Ділан, син власника магазину побутових приладів у Міннесоті, розпочав свою діяльність як фолк-співак і незабаром став одним із голосів політичного протесту та культурної революції в 1960-х. Його пісні з характерним носовим вокалом, часто сприймаються як серйозні прозові вірші, наповнені яскравими, сюрреалістичними образами. Його творчість принесла йому Нобелівську премію з літератури у 2016 році.
"Не секрет, що мистецтво написання пісень є фундаментальним ключем до всієї великої музики, а також не секрет, що Боб є одним з найкращих практиків цього мистецтва", - сказав Люсіан Грінге, голова та виконавчий директор Universal Music Group у випуску новин. "Блискучі та зворушливі, надихаючі та красиві, проникливі та провокаційні, пісні Ділана поза часом - незалежно від того, написані вони більше півстоліття тому чи вчора".
Колись журнал Rolling Stone назвав Ділана "найвпливовішим американським музикантом з рок-н-ролу". Його пісні записані понад 6000 разів художниками, що охоплюють багато континентів та жанрів. Згідно з повідомленням, він продав понад 125 мільйонів платівок за всю свою кар'єру - проте гроші ніколи не були метрикою успіху Ділана.
"Що таке гроші?", - колись сказав Ділан. "Людина досягає успіху, якщо встає вранці, а вночі лягає спати, а між цим робить те, що хоче".
за матеріалами Washington Post


12.12.2020 4739
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1166
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2497
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2095
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2149
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6489 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2434 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

319

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1127

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1162

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1377
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

256
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

572
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2045
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26492
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

537
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10442 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7991
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

519
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

380
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

530
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

604
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1556