БІБЛІЙНИЙ САД БУДЕ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Вчора, 21 березня 2011 року, в Прикарпатському Національному Університеті відбулася презентація проекту створення Біблійного Саду.

 

Біблійний Сад буде створено на базі університетського Ботанічного Саду. Все цієї весни почнуться роботи по закладенню Біблійного Саду.

 

Професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнологій ПНУ ім. В. Стефаника Володимир Лущак, як автор та ініціатор проекту власне і представив проект на розсуд присутніх гостей, журналістів, учнів івано-франківських шкіл, студентів та викладачів університету. 

 

«В Святому письмі згадуються більше ста рослин, з яких більше половини може рости в наших умовах на відкритому грунті, - розповідає В. Лущак, - тому ми плануємо в співпраці з ботанічними садами України та закордонними ботанічними садами зібрати колекцію рослин Святого Письма».

 

Директор Ботанічного саду ПНУ Тетяна Козак розповіла власне про стан та перспективи розвитку Ботанічного саду. Цікаво,що в Західній Україні університетський Сад чи не найбільший. За словами Т. Козак, Ботанічний сад Чернівецького університету має всього 3 гектари53 чоловіки персоналу), Львіський 16 гектарів (120 працівників), в той час Ботанічний Сад Прикарпатського Унівеситету має аж 127 гектарів і при цьому всього 28 працівників.

 

Володимир Лущак повідомив, що однією з цілей проекту є і розвиток волонтерства серед студентів та молоді, які будуть працювати над закладенням та розвитком Біблійного саду: «Діти, працюючи в Саду, будуть вчитися жити як в гармонії з природою, з зовнішнім світом, з іншими людьми, так і в гармонії з собою». Також В. Лущак повідомив, що Сад буде пристосований і для людей з особливими потребами, деякі тексти будуть зроблені шрифтом Брайля, а доріжки будуть пристосовані для пересування на інвалідних колясках.

 

Під час презентації виступили також завідувач кафедри релігієзнавства та теології Святослав Кияк та отець Борис Гобир. Отець Борис висловився в підтримку проекту: «Безперечно це потрібний проект. Головною метою людини в земному житті – є пізнати Бога, і завдяки цьому Спастися. Пасічнянська громада прийме участь в реалізації цього проекту. Ідея реалізації Біблійного Саду – це ідея реалізації Божого Царства на Землі».

 

На презентації проекту одразу ж знайшлися і партнери. Професор Івано-Франківського Медуніверситету В. Боцюрко повідомив, що він також займається створенням Біблійного саду в Маріямпільському Містечку Пречистої Діви Марії та висловив впевненість в майбутній співпраці з Біблійним Садом ПНУ.

 

Завідувач кафедри біології Василь Парпан висловив побажання, щоб і кафедра біології також прийняла участь в закладенні Біблійного Саду. Також В. Парпан відмітив: «В свій час «вирвати» 127 гектарів землі в безпосередній близькості від Івано-Франківська – це був справжній подвиг тих людей, які це зробили, але яких я називати сьогодні не буду…» А ми назвемо – це колишній ректор  ПНУ Віталій Кононенко та декан факультету В. Сельський. Але, очевидно, Василь Парпан вирішив, що називати прізвище колишнього ректора Віталія Кононенка в присутності «живого» діючого ректора Богдана Остафійчука є не зовсім «політкоректним»…

 

 

Під час презентації проекту Біблійного Саду

 

Ініціатор ідеї Біблійного Саду завідуючий кафедрою біохімії та біотехнологій

професор Володимир Лущак презентує проект

 

Отець Борис Гобир вітає прект та обіцяє підтримку мешканців иікрорайону Пасічна

 

В. Лущак та директор Ботанічного Саду ПНУ Тетяна Козак

 

Завідуючий кафедрою біології професор Василь Парпан

 

Між виступами під час презентації група бандуристів сім'ї професора ПНУ В. Вівчаренка

виконувала бібілійні та патріотичні пісні

 

 Один із Біблійних садів Шотландії

 

Довідка. 

Кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника створена на природничому факультеті (нині Інститут природничих наук) в жовтні 2002 року. У 2010 році вона трансформована. На сьогодні вона є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 7 кандидатів наук.

 

На даний час проводиться підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів біохімії. Функціонує аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". За час існування кафедри захищені одна докторська та сім кандидатських дисертацій. 

 

Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі, оскільки в друці результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим науковим рейтингом.

 

Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Фінляндії,  Швеції, Польщі, Німеччини та Бразилії.

 

На даний момент співробітники, аспіранти та студенти кафедри працюють у лабораторіях США, Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

 

На кафедрі читали лекції два лауреати Нобелівської премії (Німеччина), академіки та професори з України (Києва, Львова), Польщі, США, Швеції, Угорщини, Чехії і Великобританії.

 

На кафедрі проводиться науковий семінар, у якому беруть участь викладачі і студенти. Доповіді робляться українською та англійською мовами. Взагалі оволодінню англійською мовою приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час є основною мовою наукового спілкування.  Фахової англійської мови студентів навчають викладачі кафедри, які тривалий час працювали у закордонних лабораторіях.  

 

Фундаментальні наукові дослідження, які проводять ся на кафедрі полягають у вивченні впливу факторів зовнішнього середовища на організми бактерій, грибів, рослин і тварин. Особлива увага приділяється роботам з впливу іонів важких металів та пестицидів.  Блок біомедичних досліджень пов'язаний з вивченням на модельних організмах проблем старіння та ожиріння,  а також пристосування до стресу, пошукові речовин, які покращують стан здоров'я.  

 

Прикладні дослідження пов’язані з оптимізацією умов вирощування лікарських та їстівних грибів, отримання симбіотичних азотфіксуючих бактерій, отриманням продуцентів термостабільної та алкалостабільної амілази, вирощування безвірусної картоплі.

 

На даний момент реалізуються два білатеральні проекти між кафедрою біохімії та біотехнології ПНУ та: 

1. Інститутом морських та полярних досліджень імені Альфреда Вегенера.

2. Університетом м. Лунд (Швеція).

 

Кафедра біохімії проводить досліди з безвірусною картоплею, яка дає вдвічі вищі врожаї від звичайної

 

Дріжджі та гриби глива - також об'єкт достіджень біохіміків

 

Об'єкти досліджень кафедри біохімії

 

Колектив кафедри біохімії та біотехнологій

 

 

11


22.03.2011 2891 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1161
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2873
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1011
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1071
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1076 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3176 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

932

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

803

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1105
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

176
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2370
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1166
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

468
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15088
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7399
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

831
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

396
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

306
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

391
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

677
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1126