Без віз українці можуть потрапити до 42 країн. Ще в 52 – віза на кордоні. ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК країн лібералізованого візового режиму

 

 

Наступні країни, з якими Україна готує підписання угод про лібералізацію візового режиму, – Ісландія, Швейцарія, Чилі, Сінгапур та Венесуела.

 

“Є проекти угод. Але чи буде це безвізовий режим, чи спрощений візовий режим, говорити поки рано”, – сказав у коментарі газеті “Вести” директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Речник зовнішньополітичного відомства нагадав, що “в серпні цього року ми підписали угоду про безвізовий режим із Панамою. У 2012 році – з Македонією і Туреччиною. У 2011 році – Албанія, Аргентина, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Бруней, Ізраїль, Сербія”.

passport

У зв’язку з просуванням нашого МЗС у переговорах щодо безвізового режиму “Смак подорожника” вирішив уточнити та оновити укладені півроку тому списки країн, куди нашим співвітчизникам можна в’їжджати з меншими чи більшими формальностями.

Отже, станом на сьогодні українці можуть в’їжджати без віз на територію 42 країн.
При в’їзді ще до 52 держав візу можна отримати на кордоні.

Таку інформацію надає розділ “Консульські питання” сайту МЗС України (але, коли є хоч якісь сумніви, перед поїздкою в кожну конкретну країну слід перевіряти дані щодо її візового режиму на сайтах МЗС чи посольств цієї держави).

Загалом, у сумі це трохи менше половини з існуючих незалежних держав світу (їх 195).

Наявності візи у громадян України НЕ вимагають:
10 країн колишнього СРСР
Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан;
5 європейських країн
- Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія (остання – до 15 березня 2018 року);
7 країн Північної Америки
- Антигуа і Барбуда, Гватемала, Гренада (лише для туристів), Нікарагуа, Панама, Сальвадор, Ямайка (для туристів);
5 країн Південної Америки
- Аргентина, Бразилія, Еквадор (лише для туристів), Парагвай, Перу (лише для туристів);
8 країн Азії
- Бруней, Гонконг, Ізраїль, Малайзія, Монголія, М’янма, Палестина, Туреччина;
4 країни Африки
- Намібія, Свазиленд, Сейшельські Острови, Туніс (лише для туристів);
3 країни Океанії
- Палау, Самоа, Федеративні Штати Мікронезії (лише для туристів).

При цьому в’їзд до всіх країн, окрім Росії та Білорусі, – за закордонним паспортом(до РФ і РБ – можна за внутрішнім).

Слід також враховувати, що в різних країнах – різні умови щодо терміну перебування без віз. У деяких – до 30 діб, у інших – до 60 чи 90 тощо. Найменше – в Гонконгу – 14 діб; найбільше – в Перу – до 183 діб (!) із підтвердженням туристичної мети поїздки.

Перелік 52 країн, де українці можуть оформити візу на кордоні:
Північна Америка (8)
– 
Барбадос, Гаїті, Домініка, Домініканська Республіка, Коста-Ріка, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кітс і Невіс*,  Сент-Люсія*;
Південна Америка (2)
– Болівія, Суринам;
Азія (19)
– Бангладеш, Бутан, В’єтнам*, Ємен, Іран, Йорданія, Камбоджа, Катар, Кувейт*, Лаос, Ліван, Мальдіви, Непал, ОАЕ* (лише формально; на практиці візу потрібно оформлювати завчасно в консульстві), Оман, Сирія,  Східний Тимор, Таїланд, Шрі-Ланка*;
Африка (19)
– Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гана*, Джибуті, Єгипет, Замбія, Кабо-Верде, Кенія, Коморські Острови, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Південний Судан, Руанда*, Сан-Томе і Принсіпі, Танзанія, Того, Уганда;
Океанія (4)
– Вануату, Тонга, Тувалу, Фіджі.

*Слід враховувати, що в деяких країнах (ОАЕ, В’єтнам, Гана, Кувейт, Руанда, Сент-Кітс,  Сент-Люсія, Суринам, Шрі-Ланка та ін.) оформлення візи на кордоні можливе лише за умови “попереднього узгодження з імміграційною службою”  із наданням значної кількості документів. У деяких випадках це означає переважну потребу оформлювати візу заздалегідь у консульствах.

 

visa

Заздалегідь оформлювати візу громадяни України повинні для в’їзду до країн Шенгенської зони – Австрії, Бельгії, Греції, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Ліхтенштейну, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії та Швеції.

Також завчасного оформлення візи у консульстві вимагають Болгарія, Велика Британія, Ірландія, Кіпр (електронна віза), Ліхтенштейн, Монако, Хорватія та Румунія.
При цьому власники шенгенських віз можуть вільно в’їжджати до Болгарії на термін до 90 днів.
Румунія дозволяє безвізовий транзит терміном до трьох днів.

Для в’їзду у Ватикан і Сан-Марино необхідно мати італійську (або іншу шенгенську) візу.
Для в’їзду в Андорру необхідно мати дійсну дворазову або багаторазову шенгенську візу.

Заздалегідь оформлювати візу потрібно перед поїздкою також до таких країн:
Європа:
- Косово;
Північна Америка:
- Багамські Острови, Беліз, Гондурас, Канада, Куба, Мексика, США, Тринідад і Тобаго;
Південна Америка:
- Венесуела, Гаяна, Колумбія, Уругвай, Чилі;
Азія:
- Афганістан, Бахрейн, Індія, Індонезія, Ірак, Китай (КНР), КНДР, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Республіка Корея, Саудівська Аравія, Сінгапур, Тайвань (Китайська республіка), Туркменістан, Філіппіни, Японія;
Африка:
- Алжир, Ангола, Ботсвана, Бурунді, Габон, Гвінея, Гвінея-Бісау, Еритрея, Ефіопія, Зімбабве, ДР Конго, Екваторіальна Гвінея, Камерун, Конго, Кот-д’Івуар, Лесото, Ліберія, Лівія, Мавританія, Малі, Марокко, Мозамбік, Нігер, Нігерія, ПАР, Сенегал, Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Центральноафриканська Республіка, Чад;
Австралія та Океанія:
- Австралія, Вануату, Кірібаті, Маршаллові Острови, Науру, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Соломонові Острови.

 

“Смак подорожника”

http://cheap-trip.eu/


01.10.2013 1931 0
Коментарі (0)

16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

110
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

573
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6118
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1571
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1894
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

3020 6

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

167

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

683

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

786

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1352
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1535
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1419
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1409
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3518
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7098
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1129
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44467
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36060 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

636
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

704
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

978
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1058