Бабло переможе зло або нащо писати ЦЕ

 

Тут сувид скрізь. Він ходить по росі.

Учора він прикинувся сосною.

То коней напуває у Десні,

а то як грім, гуркоче за Десною.

Л Костенко,  «Сувид»

 

От Я часто задумуюся...ну як часто? Та деколи буває...Задумуюся над однією штукою - «Шо то є сучасна література (не тільки українська), чи є Вона мистецтвом і чи Є узагалі????????»

 

Кожен …, хто закінчив хоч би одинадцять класів і вміє так-сяк писати, читати і рахувати (ну хоч би гроші), лізе туди, куди не треба, лізе в іншу площину буття, де колись сиділи на хмарах з арфами у руках справжні поети, письменники, мислителі…

 

Ці люди вважалися іншою кастою. Недоторкані, інопланетяни, прокажені. Називайте як собі схочете. Але я веду до того, шо вони не відволікалися на якісь буденні справи, не будували, не воювали, не продавали. Вони ПИСАЛИ. Душею, серцем…

 

 А шо ми маємо?

 

Сьогодні усі вважають за потрібне висловити свою думку письмово і так, щоб й інші прочитали. Слава, повага, гроші.

- Дивіться, я письменник! Курва…

А візьмеш ту брошуру в руки, відкриєш…а там…Спробую поділити цих «писак» на групи і попробуєм зорієнтуватися і розібратися в тому.

 

  • Група нумбер один. Домогосподарки з двома, трьома і більше освітами

 

Ці сидять дома. Дивляться «па тєліку» мильні опери або  читають «женскіє романи пра любофь» і ревуть (б-р-р-р. Аж нудить, як уявляю ).

А потім шось їм там не подобається або просто МАЛО.

І сідають ці тьотінькі папір переводити тонами на радість іншим колєгам домогосподаркам-письменницям.

А інші думають: «Курва, а я шо, гірша?». І знов по новій.

Діти тим часом з голоду пухнуть, мужики по бабам, як таргани розбігабться…))))

 

  • Група нумбер цвай. То шо від совка на згадку лишилося

 

Політики, інтілігєнція, вчені, викладачі вузів і не вузів. Короче старі маразматики, котрим далеко за 50, але «ми ше не всьо сказали», «Ми вам покажем кузькіну…»

 

  • Трета група то є люди, шо їх життя на узбіччя викинуло

 

Якби сказав мій один знайомий «ЛЮДІШКІ».

Цим нічого не залишається окрім як винити усіх і вся за свої помилки та проблеми.

Виливати помиї на всьо шо дихає і рухається – ото є їхній девіз.

Може хай самі спочатку в них викупаються, га?

 

  • Група четверта і мабуть остання

 

Теперішня молодь. Модна і просунута. Юнацький максималізм, сльози й соплі, наркота і томик Борхеса, фрі-лав і дешевий портвейн на вокзалі посеред ночі, палатка-МІВІНА-дві-гривні-тринадцять-копійок-на-двох…і незмінний меч в руках та ціла купа всього незробленого і несказаного.

Їх багато, але… Головне що вони живуть вже у ВІЛЬНІЙ ТА НЕЗАЛЕЖНІЙ. Де є вибір і водночас і нема. Де на роботу беруть тільки з досвідом роботи. А де ж його взяти, не підкажете, нє?

 

  • Група п’ята. ОСТАННЯ (чесно)

 

Усіх кого забув і тим самим образив. Вибачте....

Як же то всьо робиться? Написав—відніс куда тре—видали—продали—написав…

А наш же читач, він як? Дурний. Все схаває. Тут головне подача, ПІАР.

Для прикладу - діФчина з обкладинки глянцу, співачка, мадель, міс Великій Цуцилів і тут на тобі — читай. Бігом. Багато. То цікаво. Я сама писала. Чесно. Не вірите? Спитайте моєї мами. Вона бачила…

Бабло, бабло і ше раз бабло. Шоб усім на всьо стало. Бабло переможе зло! Так?!

Хто винен? А ми самі і винні. Кожен з нас і всі разом. А ніхто не винен. Значить так мало бути. Шуфрич.

От десь тут і треба шукати якийсь вихід, причину.

Цікаво, а вони хоч самі то читають мазню свою?

Чи як в тому анекдоті про українських бізнесменів, які водяру нашу курва роблять, своїм продають і заграницю возять. А бухають французькі вина і коняки, мол "не доросли ми ше, шоб таке робити".

Знаєте, я тіки тепер доїхав шо я курва тоже "писака" виявляється. І тоже хочу шоб мене читали і розуміли...Може не так це і погано?

А шо, ви мовчите?

Бо я закінчив одинадцять класів, університет...вмію писати, читати і рахувати гроші і мені є шо всім сказати. ЧИТАЙТЕ!!!!


24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

281
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

934
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2324
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

855
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1068
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2084

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

820

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1357 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1596

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1717
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

237
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

444
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

761
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

478
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

420
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

630
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1143
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

118
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

212
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

354
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

755
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

693