Яке житло обирати? Основні тенденції ринку нерухомості на Прикарпатті

 

Більшість людей купляють своє власне житло один раз в житті. Декому вдається це робити значно частіше. Отже, без сумніву можна відзначити, що правильне прийняття рішення в цьому питанні має не останнє місце в нашому житті. Постає логічне запитання, як зробити так, щоб не помилитись, адже важливість даного рішення супроводжується відповідною вартістю придбаного житла, на яке, здебільшого, так важко треба заробляти.

                Впродовж останніх років Івано-Франківськ був і залишається одним з міст-лідерів у будівництві житлових об’єктів. До кризовий період характерний швидкими темпами будівництва з постійно зростаючим ринком споживання. Доступність кредитів та вливання іноземного капіталу методом заробітчанства, створили сприятливі умови для розвитку будівельної галузі. Однак, в таких умовах, жоден із за будівельників не задавався питанням якісного і доступного будівництва. Все що потрібно було робити – це встигати будувати. Архітектура даного періоду характерна типовими «совковими» плануваннями, дешевими фасадами та низькоякісними матеріалами. Виходячи з цього, можна прийти до висновку, що дане житло повинне бути в низу списку при виборі власного житла з числа новобудов.

                В роки кризи умови ринку внесли нові свої корективи: стрімке падіння продажу житла стало передумовою зупинки будівельних процесів. Період з 2008 по 2010 роки, став часом «виживання» для більшості компаній. Розвиваючи свій бізнес за рахунок участі коштів «дольовиків» та кредитів, більшість компаній зіштовхнулась з непоборимими труднощами. Як наслідок, з’явились нові поняття, як недобудови і довгобуди. Перебуваючи в такій ситуації, доводилось шукати нові шляхи виходу: розтермінування платежів, зниження ціни і самий неефективний – це бартерні операції. Цілком зрозуміло, що за таких умов, ніхто не дбав про високу якість матеріалів, чи дотримання відповідних стандартів. Але, як то кажуть: «Ринок диктує умови». Головним пріоритетом для будівельних компаній стало питання завершення будівництва і перелаштування власної життєдіяльності на нові фінансові рейки.

                Як наслідок, після кожної кризи настає період розвитку. Вийшовши із кризи, більшість забудівельників зрозуміли, що шляхом демпінгу не досягнеш успіху і не завоюєш прихильності серед споживача. Отже, настав час нових кроків: відбулось покращення та оптимізація планувань квартир, якість фасадів та наповнення житла відповідними опціями, які дозволили б покупцеві значно зменшити часові та фінансові затрати на внутрішньо оздоблювальні роботи. Пріоритетними напрямки стали розвиток інфраструктури та комплексність архітектурних рішень. Новим кроком у будівельній галузі стало спорудження нового типу житла – житлових комплексів, які за своїм змістом відтворюють ідею «маленького міста в місті». Тобто забезпечення усіх необхідних умов для комфортного життя споживача.

                Виходячи з аналізу трьох типів житла, на мою думку, перевагу у  виборі необхідно надавати саме третій категорії, оскільки саме в ній прослідковується певна тенденція співвідношення ціни і якості. Крім того. Вистоявши в часи кризи, ряд будівельних компаній зарекомендували себе, як надійні і стабільні гравці будівельного ринку Прикарпаття.

 

 


08.02.2013 Микола Кучернюк 1616 2
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2171 6
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3612
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4030
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5108
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4598
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4818

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

282

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

935

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1417

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2157
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

139
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

250
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

635
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

562
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5163
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20010
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7226
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1747
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1002
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2609
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2865