Яке житло обирати? Основні тенденції ринку нерухомості на Прикарпатті

 

Більшість людей купляють своє власне житло один раз в житті. Декому вдається це робити значно частіше. Отже, без сумніву можна відзначити, що правильне прийняття рішення в цьому питанні має не останнє місце в нашому житті. Постає логічне запитання, як зробити так, щоб не помилитись, адже важливість даного рішення супроводжується відповідною вартістю придбаного житла, на яке, здебільшого, так важко треба заробляти.

                Впродовж останніх років Івано-Франківськ був і залишається одним з міст-лідерів у будівництві житлових об’єктів. До кризовий період характерний швидкими темпами будівництва з постійно зростаючим ринком споживання. Доступність кредитів та вливання іноземного капіталу методом заробітчанства, створили сприятливі умови для розвитку будівельної галузі. Однак, в таких умовах, жоден із за будівельників не задавався питанням якісного і доступного будівництва. Все що потрібно було робити – це встигати будувати. Архітектура даного періоду характерна типовими «совковими» плануваннями, дешевими фасадами та низькоякісними матеріалами. Виходячи з цього, можна прийти до висновку, що дане житло повинне бути в низу списку при виборі власного житла з числа новобудов.

                В роки кризи умови ринку внесли нові свої корективи: стрімке падіння продажу житла стало передумовою зупинки будівельних процесів. Період з 2008 по 2010 роки, став часом «виживання» для більшості компаній. Розвиваючи свій бізнес за рахунок участі коштів «дольовиків» та кредитів, більшість компаній зіштовхнулась з непоборимими труднощами. Як наслідок, з’явились нові поняття, як недобудови і довгобуди. Перебуваючи в такій ситуації, доводилось шукати нові шляхи виходу: розтермінування платежів, зниження ціни і самий неефективний – це бартерні операції. Цілком зрозуміло, що за таких умов, ніхто не дбав про високу якість матеріалів, чи дотримання відповідних стандартів. Але, як то кажуть: «Ринок диктує умови». Головним пріоритетом для будівельних компаній стало питання завершення будівництва і перелаштування власної життєдіяльності на нові фінансові рейки.

                Як наслідок, після кожної кризи настає період розвитку. Вийшовши із кризи, більшість забудівельників зрозуміли, що шляхом демпінгу не досягнеш успіху і не завоюєш прихильності серед споживача. Отже, настав час нових кроків: відбулось покращення та оптимізація планувань квартир, якість фасадів та наповнення житла відповідними опціями, які дозволили б покупцеві значно зменшити часові та фінансові затрати на внутрішньо оздоблювальні роботи. Пріоритетними напрямки стали розвиток інфраструктури та комплексність архітектурних рішень. Новим кроком у будівельній галузі стало спорудження нового типу житла – житлових комплексів, які за своїм змістом відтворюють ідею «маленького міста в місті». Тобто забезпечення усіх необхідних умов для комфортного життя споживача.

                Виходячи з аналізу трьох типів житла, на мою думку, перевагу у  виборі необхідно надавати саме третій категорії, оскільки саме в ній прослідковується певна тенденція співвідношення ціни і якості. Крім того. Вистоявши в часи кризи, ряд будівельних компаній зарекомендували себе, як надійні і стабільні гравці будівельного ринку Прикарпаття.

 

 


08.02.2013 Микола Кучернюк 1672 2
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

558
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1738 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

236
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

669
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

631
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4405
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

253
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734