Як живе найкраща гірськолижниця України

 

 

Косівчани Богдана Мацьоцька та її батько й тренер Олег Мацьоцький вже побували на зимовій Олімпіаді-2010, єдині представляли нашу державу на гірськолижному чемпіонаті світу-2011. На Батьківщині їм уже кілька років немає рівних. Ми розпитали Богдану, як це – бути найкращою гірськолижницею України.

На початку наступного року в Сочі (Росія) відбудеться зимова Олімпіада, тож спортсмени готуються вже зараз. У той час, як інші українці влітку ніжилися на сонечку десь на морі, Мацьоцькі шукали сніг. Знайшли аж у Південній Америці. На початку вересня вони повернулися додому з чилійських гір. Під час цієї короткої перерви «Репортер» й «зловив» гірськолижницю.

Швидкість під час гірськолижних спусків доходить до 100 км/год

«На лижах я з шести років, – розповідає Богдана Мацьоцька. – Звісно, маленькою бувало, що хотіла покинути це заняття. Кому з дітей сподобається витрачати свій вільний час не на ляльки чи конструктори, а на якісь там лижі? Тим паче, що в дитинстві від них було мало позитиву. Сварили не лише за те, що розбила улюблену мамину вазу, а ще й за те, що не виходило правильно повертати на лижах».

Гірськолижні курорти в Україні розвинені дуже слабо. Крім «Буковелю», тренуватися практично ніде, а серйозних змагань узагалі немає. Тож більшу частину сезону Мацьоцькі проводять за кордоном. Графік дуже щільний, часом аж занадто. Так, на початку січня цього року, коли в Україні були в розпалі різдвяні свята, і люди мали чимало вихідних, Богдана за 10 днів стартувала 10 разів!

«Дійсно, дуже часто трапляються змагання – кожного дня в іншому місті, а то й іншій країні, – каже Богдана Мацьоцька. – Найважче – це переїзди. Складно буває й зі сном. Підйом може бути о восьмій, а може й о четвертій ранку. Все залежить від багатьох чинників: програми змагань, нашого місця проживання (відстань від нього до схилу), умов проживання (чи треба самим готувати, чи готель зі сніданком). А деколи взагалі не встигаємо переїхати з місця на місце, тож доводиться ночувати в машині».

«Коли знаю, що попереду напружений період, то намагаюся заздалегідь налаштовуватися на нього, – продовжує спортсменка. – Тоді все переноситься легше. Взагалі хороший спортсмен за будь-яких обставин повинен уміти налаштуватися на бойовий лад. На самих змаганнях мені допомагає музика та передстартова розминка. Відновлююся по-різному – акробатика або просто душ і сон. Часом, аби відпочити, сплю навіть вдень».

Богдана та Олег Мацьоцькі на Олімпіаді в Ванкувері. 2010 рік

Як каже Олег Мацьоцький, гірсь­колижник, який хоче добитися пристойних результатів, мусить проводити на снігу дві третини року, а то й більше. На змаганнях і в пошуках того снігу косівчани вже побували на чотирьох континентах – крім Австралії й Антарктиди.

«Була в багатьох країнах Європи, в Канаді, Чилі, Китаї, – говорить Богдана Мацьоцька. – У Канаді було холодно та якось порожньо, в Китаї – теж холодно, але людно, в Чилі – дуже цікаво. Та найбільше мене приваблює Австрія – своїми красотами та привітними людьми».

Може здатися, що між змаганнями й тренуваннями Мацьоцькі оглядають закордонні цікавинки та пам’ятки, та це не так. Усе обмежується краєвидами з вікна автомобіля. Решта часу – змагання й тренування. Часом усе відбувається дуже монотонно. «Згори вниз – знизу вверх», – описує тренування спортсменка. На початку сезону вона з батьком працює над «академією» їзди, виправляє помилки, а ближче до змагань починається їзда на максимумі можливостей.

Якщо бути постійно на снігу, значить бути постійно на холоді. І Богдана Мацьоцька не приховує, що не в захваті від цього. «Найбільше у своєму спорті не люблю холод, – зізнається спортсменка. – Може, через це так люблю брати участь в італійських стартах. Там тепліше, і сонечко пригріває, одразу хороший настрій, а це плюс до хорошого результату. А після холоду я швидко зігріваюся просто в теплій ванні або душі».

Цього року пошуки снігу влітку «занесли» косівчан на льодовик у Чилі

 

Вдома Богдана Мацьоцька буває доволі рідко. Переважно – влітку, або ж під час короткої перерви між стартами. «Коли «дориваюся» додому, то тато ловить мене по Косову, запихає в багажник і вивозить на чергові збори, – жартує вона. – Вдома час летить так швидко, а на змаганнях тягнеться повільно. Знаєте, якби не тато, то не було б і тих усіх досягнень».

А що в особистому житті? Наразі найкраща гірськолижниця України – без пари. Як каже Богдана, важко знайти близьку духом людину, якщо на одному місці не сидиться більше, ніж місяць.

Уже днями Мацьоцькі виїжд­жають на чергові тренування до Австрії. Перша зупинка – гірський Хінтертукс, один із центрів європейських гірських лиж. Це містечко – як друга домівка, бо на цих засніжених схилах вони щороку бувають по кілька разів.

«Намічається важкий сезон, – каже Богдана Мацьоцька. – Ліцензія на Олімпіаду є, але не все так просто. Готуватимемося максимально».


30.09.2013 1525 7
Коментарі (7)

Косівчанка 2014.02.15, 18:46
богдана справді чудова людина. таких ще треба пошукати. А вас, шановна,попрошу не осуджувати людей,про яких ви зовсім не знаєте. Ось. І побачення в неї є, і фрі тайм.
Косівчанка 2013.09.30, 19:25
Бідна дитина - ні сім"ї нормальної,бо тато -тиран, ні побачень місячними ночами, ні веселих дискотек. Воно того варто?
Всеволод 2013.09.30, 21:31
2 Кокосівчанки. вони разом творять історію, досягають і перемагають, щодень послідовно йдуть до мети... У маштабах країни це фантастичні досягнення. Що знає Кокосівчанка про людей великого духу? "Веселими дис-с-скотеки" наповнюйте убогий свій совковий світогляд. Буде гарно принаймні в даній публікації, якщо попросите вибачення у цієї чодової та успішної сімї за образливі та принизливі слова котрі у вашому коментарі ріжуть очі усім читачам та поціновувачам спорту. Щодо фанів ви наражаєте себе на гостру критику, незабувайте будь-ласка ваш пост висвітлює ваш IP. Отже дискусія буде продовжуватися. Переконаний ви даєте собі звіт про серйозність та формат своїх публічних публікацій у межах цілої країни?
Авторитетный 2013.10.01, 23:03
Совсем нехорошо Косивчака пишет...Не подскажете,кого можно теперь в благодарность за этот бред трахнуть в попу?
Богдана 2013.10.02, 20:48
Косівчанка, сім'я в мене цілком нормальна, бувають й набагато гірші. Батьків не вибирають. І хто сказав, що спорт не можливо поєднувати з побаченнями і дискотеками? Всеволод, дякую за підтримку! Та все одно, не треба було так різко =) Авторитетний, go fuck yorself ;)
Микола 2013.10.05, 17:51
ту Косівчанка. А чого добились ви побаченнями місячними ночами і веселими дискотеками? У кожного своє щастя. Тому, будь ласка, тримайте упереджені думки при собі.
Володимир 2013.10.07, 09:51
Кожному своє (с). Спорт високих досягнень, як і будь що високе, це переважно багато зусиль і праці. І як будь-що високе зрозуміти це можуть 5-10 %. А решті 90% достатньо веселих дискотек і побачень місячними ночами. Тому на ТВ дешева диско-попса і фільми про побачення (в кращому випадку), а не спорт. А в Богдани ще будуть і побачення і все решта. То не проблема.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

891
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

702
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1819
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3148
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2510
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2495

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

154

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

680

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

647

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1525
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

287
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

624
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

575
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

277
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

344
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26984
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

800
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19633
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

379
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

362
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

687
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1196 1