Як з настанням весни запобігти загостренню хронічних захворювань

 

/data/blog/100989/569049b0983723220815e23c3c8081c2.jpg

 

Із настанням весни частішають випадки загострення ряду хронічних захворювань. Відбувається це тому, що зимово-весняному періоду притаманні різкі зміни в кліматі, перепади атмосферного тиску, зміна сонячної інсоляції – все це дуже впливає на організм людини.

 

„Ми відмічаємо загострення захворювань серцево-судинної системи, у пацієнтів підвищується артеріальний тиск, зростають напади стенокардії. Крім того, навесні відбувається загострення гастроентерологічних патологій, серед яких на першому місці – виразкова хвороба, основним збудником якої є бактерія хелікобактер пілорі. Після тривалої зими у хворих частішають дисгормональні зміни в організмі. Після перенесених вірусних, інфекційних, гострих респіраторних захворювань, у людей відбуваються нейроендокринні зміни – дисбаланс відповідних гормонів. Це також сприятливий фактор для активації збудника, що викликає виразку. Овочі та фрукти, які споживають люди, містять менше вітамінів, а при нестачі вітамінів в організмі загострюються такі хронічні захворювання, як гепатит, панкреатит підшлункової залози, виразка, гастрит. Також в цей час люди вживають більше закруток, заготовлених з осіннього періоду, а це – консерванти, які містять маринади, що загострюють хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту”, – розповідає завідувач терапевтичним відділенням Центральної міської клінічної лікарні, міський позаштатний терапевт Зіновія Зозуляк.

 

За її словами, навесні люди починають займатися фізичною працею на присадибних ділянках, а різке зростання фізичних навантажень також сприяє загостренню різних патологій.

 

Також з початком весни загострюються захворювання суглобів – артрити, артози. Внаслідок сонячного опромінення загострюються такі хвороби, як системний вовчак та системна склеродермія. У зв’язку із загостренням цих ревматичних хвороб, пацієнти часто безконтрольно приймають так звані нестероїдні препарати, прийом яких навіть в здоровому шлунку може викликати виразку, або ерозивний гастродуоденіт, а також загострює уже наявні виразки.

 

З першим цвітінням розпочнеться пік алергічних захворювань, бронхіальної астми, алергічних ринітів, тому пацієнтам необхідно при будь-яких симптомах загострення хвороби звертатися у заклади медичної допомоги.

 

Якщо з’являється больовий синдром в шлунку, особливо в ранковий час, печія, дискомфорт, здуття живота, пацієнтам необхідно звернутися до гастроентерологів, які працюють в чотирьох поліклініках та усіх лікарнях міста. Завдяки головному лікарю Івано-Франківська Тарасу Масляку, для наших медичних установ було придбано сучасні ендоскопи, а це полегшує діагностику виразкової хвороби чи дуоденіту. Варто пам’ятати – несвоєчасне призначення препаратів може призвести до різних ускладнень – кровоточивої виразки чи стенозів.

 

Також слід звертати увагу на неспецифічні симптоми – болі в суглобах, субфебрильну температуру 37-37,2о, жовтушність очей, свербіння шкіри. Це симптоми захворювання печінки. Тоді варто звернутися до лікаря-терапевта чи сімейного лікаря і провести біохімічний аналіз крові, щоб вчасно діагностувати хворобу і запобігти таким ускладненням, як цироз печінки при тривалому нелікованому гепатиті”, – наголошує Зіновія Зозуляк.

 

До сезонних захворювань можна віднести і пієлонефрити – захворювання нирок, особливо часто вони виникають навесні в молодих людей, які легко одягаються та переохолоджуються. Основні симптоми хвороби – розлад сечопуску, болі при ньому, частий сечопуск.

 

Залишається актуальним і збільшення кількості гострих респіраторних захворювань і пневмоній. При появі таких симптомів як нежить, чхання, сльозоточивість, необхідно звертатися до терапевта, адже це можуть бути перші знаки алергії, які можуть перерости в бронхіальну астму.

 

В зимово-весняний період, коли людський організм виснажений після тривалої зими, в першу чергу людині необхідний здоровий сон, тривалістю не менше восьми годин. Значну роль відіграє і збалансоване харчування, збагачене вітамінами. Корисними є яблука, цибуля, часник, які місять багато фітонцидів, що попереджають застудні захворювання.

 

Важливо приймати їжу малими порціями 5-7 разів на день, щоб шлунково-кишковий тракт працював у нормальному режимі, вживати чаї з малини та ожини, які містять багато вітамінів. Щоб підвищити імунні захисні сили, добре вживати щодня 5 волоських горіхів, які містять добову кількість вітаміну Е і є добрим антиоксидантом для серцево-судинних захворювань. Варто пити узвар, морси, домашні соки і не забувати про перебування на свіжому повітрі та регулярне провітрювання приміщення.

 

Такі прості на перший погляд правила допоможуть зберегти найосновніше – здоров’я.


03.03.2016 1880 0
Коментарі (0)

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

417
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

786
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

652
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1153
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13621 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1654

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

211

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

416

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

447

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

921
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

110
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

217
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

354
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

150
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

254
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

406
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

542
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3637
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

223
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

437
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

613
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

921