Я підозрюю, що Бог створив людину саме як істоту, що запитує

 

Ми не здатні знати, позаяк не усвідомлюємо підсвідомого. Зрештою, «знання» - це лише відчуття – що те чи інше вірне, а відчуття оманливі та мінливі. Поте людина здатна іноді запитати так, щоб запитанням здивувати Небеса. Це здивування і є істиною.

 

Один американський математик казав: коли я помру і постану перед Господом, я запитаю в нього про причини відносності і природу турбулентності. Гадаю, на перше питання Він зможе мені відповісти.

 

Школи необхідно реформувати в ім’я Сократа. Це означає не те, що вчителів треба примушувати пити отруту, а те, що найвищі бали виставляти не за відповіді, а за запитання. Діти, до певного віку, схильні задавати багато дурнуватих запитань, за що їх потрібно сікти, проте іноді питають геніально, і тоді вже потрібно сікти батьків, які цього не заохочують. Oдин нещодавно запитав татуся: Від чого ми, чоловіки, завжди прагнемо бути подібними до тих, кого боїмося. Я написав п’ятитомник у відповідь, проте його запитання залишилося цікавішим ніж мій п’ятитомник.



Мені доводилося давати і спостерігати безліч прес-конференцій. За рідким виключенням журналісти не здатні запитувати, отже не в стані оцінити відповідь. Тому даючи прес-конференцію, попіклуйтеся не тільки про фуршет, але поставте собі запитання самі. Зробіть роботу за журналістів. Кожна відповідь має складатися з трьох частин: 1. влучна коротка фраза, яку вони зможуть цитувати; 2. вказання на те, в чому полягає сенсаційність вашої відповіді; 3. підказка, як саме треба подавати вашу думку чи інформацію.



Більшість проектів, які в усьому світі реалізуються на телебаченні, не живуть більше двох років. А ті, що виживають довше, потребують періодичної зміни формату. У Штатах є передача, яка без жодних змін тримається у прайм таймі вже років двадцять. В ній жодних наворотів. Сидить дядько в підтяжках і розмовляє із запрошеним співрозмовником. Цей дядько в підтяжках вже давно мультимільйонер. Йому платять шалені гроші за вміння запитати.


Дітки, ви скоро помрете і можливо вам поталанить опинитися на одній пательні з ким-небудь цікавим, скажімо з Марксом, з Лютером, або з Біллом Гейтсом. Про що ви його запитаєте? В якій годині тут влаштовують шмон? 

 


Греки вважали спілкування з друзями найбільшою насолодою з тих, що доступні людині. Це сильніше ніж секс і тепла ванна. Для нас спілкування з друзями далеко не в горі рейтингу. Нам не цікаво, бо не цікаво запитувати. Я підозрюю, що Бог створив людину саме як істоту, що запитує. Саме цим ми Йому найбільш потрібні.



Є тест на проходимість до раю. Поставте три нетривіальні питання Богові. Не виходить? Не проходите!

 

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (1)

Ібрагім паша 2013.09.20, 22:43
У Біблії дуже допитливою істотою був змій. Як що ти часто запитуєш, то можеш почути від Бога таку відповідь, яку почув праведний Йов. Хробаку, хто ти такий, і де ти був, коли Бог сотворював небо і землю.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

253
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

518
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1618
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2878
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2410
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2395

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

387

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

555

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1401

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1483
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

517
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

375
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

756
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

122
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

255
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26863
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

716
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

272
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

278
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

598
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

891
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

803