Я боротимусь за родинність, мову і Духовність – основи нашого народу

 

 

Людина, приймаючи рішення, повинна на щось спиратись, мати духовну опору. Коли я вирішив іти до Верховної Ради, я твердо знав: таку опору маю. Українець спирається на свою родину, він сильний родовими коренями, що пов’язують його з рідною землею.

 

Мої діди  з родин Мельників і Яцур захищали наш край зі зброєю в руках. Дідо Василь по татовій лінії був у повстанцях, як і старший його брат Петро Мельник , який також був в ОУН-УПА. Діда вивезли на Сибір, де він 13 років карався у Воркуті на шахтах — приїхав у Тисменицю зі сталінських таборів у 58 році… Батько від дитячих років років тяжко працював у колгоспі фірманом. А моя мама Михайлина на власні очі бачила, як її батько Михайло Яцура, на псевдо «Дуб», підірвався гранатою в бункері разом із молодим упівцем на псевдо «Ісусик». Щоб не здатись в полон, коли облавники обступили наше подвір’я і не було як рятуватися.

 

Моя сім’я завжди відчувала «опіку» КГБ .Постійно приходив секретар сільради з «невідомим» чоловіком, який ніколи не представлявся, проводили з батьками «роз’яснюючі бесіди», розпитували. Словом, завжди нагадували, щоб не забували, хто ми є.

 

Тому перше, що захищатиму, якщо люди довірять мені владу, це родинність. Родинну традицію українців. Українці мають дане Богом право жити на власній землі так, як вони хочуть. Співати українських пісень, вчити дітей вкраїнських звичаїв, читати, писати і говорити українською мовою. За це я буду боротися в першу чергу.

 

А ще стану на захист духовності. Без неї не буде ані порядку на нашій землі, ані добробуту. Всі починання, які без Бога робляться, закінчаться нічим. Багато задумів наших політиків зійшли на пси завдяки тому, що не спирались на духовність, на Бога. Ми на Поділлі та Опіллі маємо знані святині, чудотворні образи Богородиці, яка є Берегинею нашого краю, нашої землі. Маємо спиратися на цей духовний потенціал, на побожність наших людей, які не занедбали церкви, не забули Божої Правди. Тут потрібна не лише благодійність. Потрібна велика робота з відродження духовних основ. Христос не закликав нас відпочивати у Церкві Божій. Христос закликав нас трудитися щоденно на примноження Божої слави, на вкорінення в душах людей Божої Правди. Нею завжди були сильні українські люди. Нею ми перемагали удесятеро сильніших за нас ворогів.

 

В наші часи, коли з телевізора та інтернету розбещують наших дітей, ми маємо твердо опертися на завіти святих Українських подвижників, на духовну міць Української молитви. Завдання політиків – діями і законами допомогти Церкві у боротьбі з новітніми проявами зла.

 

Ми повинні захистити українських дітей. Громади, на моє переконання, мають отримати право контролювати, що кажуть у школах нашим дітям, чого їх там вчать. Я виступаю за те, щоби шкільні програми складалися з урахуванням традицій нашого краю. Духовна традиція має бути захищена законом. Не чиновники у Києві, а ми самі повинні визначати, що потрібно нашим дітям, а що їм шкодить.

 

Українську мову вважаю священним надбанням нашого народу. Бо без мови не буде в нас ані Держави, ані майбутнього.

 

Я буду:

- боротись за те, щоби галичани повернулися з заробітків на свою землю, працювали на Україну, були біля своїх дітей;

- боротись за звільнення селян від податків, за те, щоби хлібороби були захищені законом від тиску держави і олігархів;

- боротись за те, щоби ніхто не посягав на нашу духовність.

- сприяти прийняттю «Закону про Український духовний спадок», що захистить наші святині і нашу мову;

-  боротись за те, щоби у школах вчили історію рідної землі, історію Галичини, Поділля, Опілля. Щоби знали історію свого села, своїх героїв і зрадників. Щоби на найвищий рівень була піднесена Українська Родина, щоби було прийнято закони для захисту сімей та українського трибу життя.

 

Ще одне питання – сільське господарство.

 

Є моменти, які потребують нагального вирішення вже давно. Перше: до того часу, поки в нашомусільськомугосподарстві не буде дотацій, як в усьомусвіті — ніхто й нічого нового не придумає. У Верховній Раді обстоюватиму дотації для села. Друге: необхідно звільнити від податків сільськогосподарських товаровиробників. І останнє: потрібно робити акцент на сортах вітчизняної продукції. А наразі єдиний шлях виживання для дрібних господарств, фермерів малої й середньої руки — кооперація.

 

Щодо землі наших дідів-прадідів, — нашої матері-годувальниці, — то ми на ній тимчасові подорожні, і маємо моральний обов’язок перед минулими поколіннями передати її у спадок майбутнім поколінням. Тому  до того часу, доки не буде виписаний реальний юридичний механізм, який би захищав інтереси простих селян і фермерів, а не тільки великих землевласників, і який би був зрозумілий усім — я категорично проти продажу землі. Більше того: коли ситуацію не змінити кардинально і швидко, то станеться так, що ті селяни-господарі, які віддали в оренду свою землю на 10—50 років, через доволі короткий час з подивом побачать, що вони давно вже не є власниками своєї землі.

 

Але зміни у господарці ніколи не відбудуться, якщо не зміниться обличчя влади. У політику повинні прийти нові люди, які не заховаються за безликим партійним списком, а триматимуть постійний звіт перед тими, хто довірив їм почесне право бути народним обранцем . Політика повинна перестати бути закритим клубом «для своїх».

 

А ми, народ, повинні пам’ятати, що ми не тільки обираємо, але й контролюємо владу, головне покликання якої – опіка найвищою цінністю в державі – її громадянами.

 

Василь Мельник

 


26.09.2012 Василь Мельник 979 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9304 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1654
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1543
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2572
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4342
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3079

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

885

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1306

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1205

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2236
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1574
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1325
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1095
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

447
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

523
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1735
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1667 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20221
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

200
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

556 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

600
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

945