14 лютого: світова рекламна кампанія чи день закоханих?


14 лютого, вже традиційно, у світі відзначають свято усіх закоханих – День Святого Валентина.

 

У багатьох країнах цей день сприйнявся більшістю суспільства. З кожним роком народжуються нові звичаї. У кожній країні день Валентина має свої особливості.

 

У цей день усі закохані пари намагаються зробити подарунки, приємно здивувати одне одного. Дехто навіть одружується, таким чином роблячи св. Валентина захисником своєї сім’ї.

 

Проте, мало хто знає звідки саме в Україну прийшло це свято й яким воно було насправді сотні років тому.

 

За церковною легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.). Є відомості, що, поруч з основним покликанням, Валентин займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, незважаючи на цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих.

 

За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

 

Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. За переказом, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарлю.

 

 

1415 року, перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в'язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх «валентинок» нині зберігається в Британському Музеї. У США свято відзначають з 1777 року.

 

Втім, у Римсько-Католицькій Церкві св. Валентин офіційно вважається не покровителем закоханих, а покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. За церковними переказами, на могилі св. Валентина один юнак, хворий на епілепсію, довго молився — і видужав.

 

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «солодкий».

 

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

 

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

 

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад.
Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху погано виховання дітей та онуків або як шкідливий імпортований звичай Західної цивілізації.

 

В Україні якихось своїх особливостей святкування Дня святого Валентина не спостерігається. Як правило, тут ми запозичуємо звичаї західного світу.

 

 

Щодо того як потрібно й чи взагалі потрібно святкувати це свято існують різні твердження. Ні для кого не секрет, що з кожним роком воно все більше матеріалузується. Індустрія розваг тільки й чекає цього дня – ще одна нагода заробити копійчину.

 

Та й у пересічних людей підхід до святкування стає все прагматичнішим. Подарував валентинку – проявив свої почуття. От і все.

 

Принагідно зазначимо, що серед франківців свято є доволі популярним. Ще на минулому тижні в крамницях й місцевих ринка з’явилися традиційні атрибути свята – валентинки, різноманітні сувеніри у формі сердець й тематичні подарунки.

 

Ціни на ці свідчення великого і світлого кохання коливаються у найрізноманітніших діапазонах. Місцеві ресторани пропонують спеціальні пропозиції до дня всіх закоханих, а нічні клуби розважальні програми.

 

Цьогоріч, 14 лютого нас чекає багато цікавих подій, різноманітних конкурсів й цілункових рекордів. Проте, попри, начебто дійсно популяризаторську суть проектів, й бажання розвинути серед громадськості відчуття свята, вони, зазвичай, будуть засобом піару для організаторів.

 

Виникає думка, що сьогодні день святого Валентина потрібен тільки для тих, хто заробляє на цьому гроші.

 

Й думки стосовно доцільності святкування у франківців доволі різняться.

 

Для одних – це дійсно знакове свято, для інших – звичайний робочий день.

 

Більшість вважає свято закоханих гарною нагодою людей виявити свої почуття. Проте, зазначають, що було б краще якби цей день носив більш духовних характер, як це було раніше, а не перетворювався на звичайну розвагу.

 

Найвідчайдушніші стверджують, що день святого Валентина – це закріплена в календарі можливість зробити все не так. Це шанс справжній події увірватися в чийсь уповільнений побут, це своєрідний виклик емоційній байдужості. А тому в цей день вони заготували особливу програму для своїх половинок.

 

Є й такі, хто вважає, що якщо люди кохають одне одного, то вияв почуттів не можливо прив’язати до якоїсь конкретної дати. Якщо люди цінують одне одного, то приємне хочеться робити кожного дня.

 

Проте, дійсно хотілось би зазначити, що почуття любові повинно бути присутнім у міжлюдських відносинах завжди, його не можливо приурочити до якоїсь дати. Сучасний світ потребує щирих почуттів, які здатні змінити його, принести в буденність відчуття довіри, захищеності, а найголовніше, потрібності оточуючим.


13.02.2012 1360 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

434
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

530
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5413
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1443
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1319
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2611

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

369

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1207

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1044

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

960
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

272
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10648
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

353
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

619
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5664
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1438
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

328
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

230
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

585 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1023
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

886