Quo Vadis, Francis? Новий Папа — друг України! Цікаві факти про Папу Франциска I

 

Отже, новий архієпископ Римський - і, и, urbi et orbi,, в Місті і в eсьому світі - архієпископ Буенос-Айреса, з 2001 року кардинал, член ордену Ісуса Хорхе Маріо Берголіо. Хорхе Маріо - аргентинець з родини італійських емігрантів. Він буде правити під новим для пап ім'ям Франциск. Тому він тепер - Франциск I.



Вперше главою католиків став виходець з Латинської Америки (нехай і італійського походження). Вперше ним став єзуїт. Йому 77 років - за нинішнього рівня життя розвиненого світу, він здатний проправити від 10 до 20 років.



Франциск I - літературознавець і психолог за освітою. Ось це друге для єзуїта не дивно. У Церкві вважають його сильним лідером. Тому, з тих пір, як він захистив докторську дисертацію в Німеччині, він займав адміністративні пости в найважливіших для Церкви установах - освітніх. З 1998 року - предстоятель Аргентини і не раз очолював «східних католиків» - тобто, греко-католиків, тоді, коли у них не було свого прелата.



Тим часом, таким прелатом в підсумку став Святослав Шевчук - нині архієпископ, глава Української греко-католицької церкви. Це означає, що Україна - одна з країн, які надзвичайно виграли від перемоги Берголіо, оскільки і польському, і німецькому папі українське політичне і громадське життя були або цікаві в більш широкому контексті (кидок на Схід у 90-ті, витіснення Росії і «східної схизми»), або нецікаві. Берголіо - не той випадок. Мало того, що він єзуїт, так ще й аргентинець, який керував нашими греко-католиками. Аргентина, між тим - першою визнала незалежність України, завдяки багатолюдного маршу українців на Буенос-Айресі.



З точки зору теології, Берголіо - консерватор, політично - соціальний консерватор, що знову-таки не дивно для єзуїта і аргентинця.



Берголіо відомий тим, що відмовився від лімузина, пересувався на громадському транспорті і готує собі сам. Тепер, звичайно, навряд чи йому це дозволять - після шпигунських скандалів у Ватикані. Саме він був головним суперником Ратцінгера на конклаві 2005 року, але все ж зняв свою кандидатуру.



Берголіо - радикальний противник абортів і евтаназії, і один з ідеологів «католицького вчення про гомосексуалізм», що закликає поважати гомосексуалістів, але забороняти їм одружуватися, з приводу чого кардинал навіть вступив у конфлікт з президентом Аргентини Крістіною Кіршнер.


Прийняття імені Франциска - слідом за св Франциском Ассизським - означає не тільки боротьбу з розкішшю, але і пріоритет м'якої сили в політиці Ватикану: так, Св. Франциск подорожував в Стамбул, щоб вичерпати з султаном питання Хрестових походів і навіть намагався переконати турецького повелителя прийняти християнство.



Нове ім'я також означає своєрідне «перезавантаження» Церкви. Як і передбачалася, вона стане союзником, а не колодою на дорозі у справі «концентрації ядра» глобалізації та подальшої експансії Цивілізації без «зайвої і стомлюючої» агресії.

 

Хвиля

 

-----------------------------------

Цікаві факти про Папу Франциска I

 

Перший вихід Папи Франциска до вірян наступного дня після обрання. Фото Reuters

Конклав, що відкрився 12 березня в Ватикані, обрав 266-го Папу Римського.

Ним став кардинал-ієзуїт Хорхе Маріо Берґольо (Jorge Mario Bergoglio) з Аргентини, 1936-го року народження. Його інтронізація відбудеться 19 березня - з того дня Понтифік офіційно приступить до виконання своїх обов'язків. 

Новообраний Папа став першим латиноамериканцем, що став головою Святого Престолу.

Франциск І народився 17 грудня 1936 року, тобто зараз йому 76 років. Виховувався у родині італійського емігранта, залізничного робочого. Він був молодшим із п`яти дітей. Вчився у семінарії Вілла Девото у Буенос-Айресі.

Вступив до ордену ієзуїтів 11 березня 1958-го року. Новіціат проходив у Чилі, а потім продовжив свою освіту у коледжі святого Йосипа, де отримав ліцензіат із філософії.

Фото з Il Libero 

Перш ніж стати понтифіокм, він був архієпископом Буенос-Айресу з 1998 року і з 2001 – кардиналом.

Фото з Il Libero 

Викладав літературу, філософію, теологію і психологію. У нового Папи є ступінь магістра філософії та хімії.

Стати єзуїтом Бергольо вирішив, коли йому виповнився 21 рік.

Як арїхиєпископ він відмовився від апартаментів, які йому за це надавались, і обрав скромне помешкання. Він сам готує собі їжу та Їздить громадським транспортом. Якщо він кудись летить, то лише економ-класом.

 

У нього є лише одна легеня (іншу йому видалили у підлітковому віці через інфікування).

У 2001-ому році він відвідував хоспіс для хворих на СНІД. Тоді він омив та поцілував ноги 12 хворим.

 

Новий Папа дуже любить танго і футбол. Вболіває за аргентинську команду San Lorenzo de Almagro. У молоді роки зустрічався із дівчиною.

Бергогліо виступав проти легалізації одностатевих шлюбів. А можливість усиновленням геями і лесбійками дітей називав "дискримінацією проти дітей".

 

Як керівник він дуже простий і ніколи не хизувався керівним постом. Він строгий чоловік, який називає речі своїми іменами, але не є "наглядачем". Він серйозна людина зі стриманим почуттям гумору, але при цьому його відрізняє теплота", - зазначив допоміжний єпископ Буенос-Айреса Рауль Мартін.

 

 

Під час економічної кризи в Аргентині в 2001 році, він протестував проти жорстокості з боку поліції під час заворушень.

 

На конлаві 2005-го року він був найбільшим суперником Йозефа Ратцінгера, утім віддав йому свої голоси.

Папа Римський Франциск добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви і був вихованцем українського священника.Про це розповів глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Новообраний Папа Франциск І є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці св. Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня раненько, поки ще всі хлопці спали, прислуговував о. Чмілю під час Служби Божої", - розповів патріарх Святослав.

 

"Він добре знає наш обряд і навіть пам’ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, від’їжджаючи до України, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу о. Степана Чміля, на що він радо погодився. Отож, Святіший Отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію та обряд, про нашу духовість", -  додав глава УГКЦ. 

Бергольо майже ніколи не давав інтерв'ю ЗМІ, обмежуючи себе у промовах з кафедри. Навіть коли на його адресу звучала невиправдана критика, він ніколи її не заперечував. 

Його улюблений фільм - Il pranzo di Babette (Babette's Feast), 1987-го року. Фільм розповідає про двох сестер, які живуть в ізольованому селі з їхнім батьком-пастором маленької протестантської церкви. 

 

Улюблена картина "Біле розп`яття" Марка Шагала. 

 

Улюбленою книгою є "Божественна комедія" Данте.

Серед інших інтересів також є поезія відомого німецького поета Йоганна Гьольдерліна, а також музика Бетховена

На запитання про те, як він може себе охарактеризувати, новообраний Папа відповідає: "Хорхе Бергольо, священник". 

УП. Життя

 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Новим Папою Римським став архиєпископ Буенос-Айреса кардинал Бергольйо (поновлюється, фото, біографія)

Гдава УГКЦ добре знайомий з новообоаним Папою Римським та вважає його глибокими інтелектуалом

Новий Папа – активний борець із гомосексуалізмом та абортами

Новообраний Папа Римський Франциск І з балкону Собору Св. Петра відпустив гріхи всім телеглядачам і присутнім на площі

У Ватикані обрали нового Папу Римського (доповнено)


14.03.2013 2024 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

665
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11187 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1887
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1784
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2782
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4642

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

402

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1083

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1491

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1356
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1738
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1554
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1263
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

633
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

713
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1903
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2220 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20402
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

382
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

730 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

767
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1115