Посол США в Україні Джон Теффт та голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк відкрили науковий "газовий" симпозіум в Івано-Франківську

 

14-15 листопада в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу триватиме міжнародний симпозіум на тему: «Нетрадиційний природний газ: стратегії для енергетичної безпеки України».

 

Сьогодні науковий симпозіум, зорганізований Державним департаментом та Міністерством енергетики США, відкрив Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джон Теффт.


На важливості проведення на Прикарпатті такого представницького науково-аналітичного заходу, що стосується питань і відповідей з перспектив видобутку на теренах України сланцевого газу, наголосив у своєму слові-вітанні голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, за словами якого, «коли мова йде про спільні шляхи науки і фахівців міжнародного рівня до енергетичної безпеки України - це, передусім, гарантія нашої незалежності».



«Я щиро бажаю, аби Україна з імпортера газу, природного чи альтернативного, перетворилася на експортера, як це відбулося у США, де наука і практика ідуть вперед разом», - сказав голова ОДА.


Ректор національного технічного вишу професор Євстахій Крижанівський своєю чергою зазначив: ця конференція, симпозіум міжнародного рівня, має дати відповідь на ряд питань щодо ведення, продовження кропіткої науково-дослідницької праці на тему видобутку газу із сланцевих порід, «передусім задля екологічної безпеки, в напрямку такої вельми необхідної для України енергетичної безпеки».



«Нам дуже цікаво працювати у тісному контакті з нашими українськими партнерами і підтримувати їх у розбудові енергетичної незалежності, при одночасному врахуванні екологічних аспектів. Я радий, що ми можемо поділитися декотрими з уроків, які ми вивчили у Сполучених Штатах, із тим, щоб українська розробка сланцевого газу уникла наших помилок і врахувала наші успіхи», - наголосив Джонн Теффт.


З головною промовою на симпозіумі «Нетрадиційний природний газ: стратегія енергетичної безпеки України» виступив заступник виконавчого директора Міжнародного Енергетичного агентства Річард Джонс, колишній американський дипломат.


У коментарі місцевим журналістам, які сьогодні були надто уважними слухачами на енергетичному симпозіумі, яких тема щодо перспектив видобутку в Україні сланцевого газу, і нашій області зокрема, не могла не зацікавити, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк наголосив: «Сьогоднішня конференція – це стимул, аби порадитися з нашою наукою, щоб ці ризики, про які йшлося і йтиметься надалі, не залишилися без чіткої відповіді. Адже зараз проти цієї сланцевої теми буде розгорнута (газовими монополістами) інформаційна війна, буде задіяна вся ідеологічна машина. Тому треба, аби наука проводила просвітницьку роботу. Щоб не було дезінформації, потрібна правдива і об’єктивна інформація від науковців. Це питання ми в області вирішуватимемо лише разом з наукою. Ніхто сліпо не прийматиме рішення, все буде прозоро. Наші сусіди поляки вже працюють в цьому напрямку, і їхній досвід нам стане в пригоді. Якщо нам, Україні, Бог допоможе відпрацювати усі технологічні процеси з видобутку газу із сланцевих порід без шкоди довкіллю, - це буде перемога, це повна незалежність України, це додаткові доходи, це зростання добробуту людей. Адже у США тисячу кубометрів газу коштують 45 доларів, у десять разів дешевше, ніж сьогодні Україна платить за імпортний природний газ», повідомляє сайт Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

 

 

Читайте також:

Михайло Вишиванюк: Для України може стати корисним досвід Америки у видобуванні сланцевого газу

Інноваційні дослідження науковців Прикарпатського нацуніверситету стануть предметом розгляду у Пентагоні (фото)

 


14.11.2012 2779 2
Коментарі (2)

Немоскаль 2012.11.15, 08:39
Це дурня, а не катастрофа. Росія реально очканула, що їх газова монополька пішла спати. Сланцевий газ успішно добувають в Америці і ніякої катастрофи. А Америка з імпортера стала експортером газу. А такі статейки Росія спеціально оплачує, бо впісялася, що бабки втрачає. Ще їх буде а буде.
Оксана 2012.11.14, 22:50
Видобуток сланцевого газу - це екологічна катастрофа! http://life.pravda.com.ua/columns/2012/08/20/110597/
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7274
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1104
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

615
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5632
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1519
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1383

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

459

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1278

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1102

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1006
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

345
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

398
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1342
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

420
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

690
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5728
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

436
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

302
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

642 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1087
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

943