Інноваційні дослідження науковців Прикарпатського нацуніверситету стануть предметом розгляду у Пентагоні (фото)

 

Продемонструвати сучасні напрацювання в галузі нанотехнологій та обмінятись сучасними інноваційними ідеями з представниками однієї з найпотужніших держав світу пощастило сьогодні науковцям Науково-освітнього центру "Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії" Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

Зустріч ректорату та науковців університету з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відбулась в рамках візиту останнього на Прикарпаття.

 

Метою візиту  Джона Теффта стало відзначення позитивного досвіду міжнародної співпраці в сфері освіти та високих технологій, підсумування результатів роботи науково-освітнього центру, що співфінансується університетом спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF), Агентства міжнародного розвитку США (USAID) та Міністерства освіти і науки України за програмою «Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті» (СНТДО) в галузі енергоефективних технологій.

 

«Для мене дуже велика приємність бути тут, - зазначив посол у вітальному слові, - і попри тісний графік, я попросив, щоб ми знайшли час поговорити про цей проект. Це як раз той проект, яким Україна має займатись».

 

 

 

У свою чергу, ректор університету, професор Ігор Цепенда відзначив високий рівень співробітництва з США в рамках грантових проектів та угод, серед яких тісне співробітництво в рамках навчальної програми академічних обмінів Фулбрайта, проекту «Апалачі карпати», присвяченому гірській школі, завдяки якому американські науковці мають можливість вести дослідження у Прикарпатському національному університеті ім.В.Стефаника та ін.

 

Динамічно та інноваційно проходила презентація трьохрічної діяльності Центру, проведена  доцентом Володимиром Коцюбинським, де він окреслив здобутки проекту  у створенні нанопористого вуглецю як основновного матеріалу для творення суперконденсаторів – накопичувальних пристроїв ємністю 100 – 150 фарад на грам, здатних швидко накопичувати і швидко віддавати такий обсяг енергії, якого достатньо для випаровування залізного цвяха; технологію дрібномасштабного виробництва та ін.

 

 

Протягом трьох років Науково-освітній Центр не лише працював над накопиченням дослідницької матеріально-технічної бази, унікальної для України (а , можливо, і світу), але й дав змогу близько тридцятьом талановитим студентам реалізувати свій потенціал в галузі наукових розробок.

 

Як відзначив ректор університету, професор Ігор Цепенда, на базі Центру студентам вдалось підготуватись до всеукраїнських конкурсів у галузі та здобути 3 загальноукраїнське місце, обігнавши політехнічні виші.

 

 

Робота центру стала значним поштовхом до міжнародної співпраці: члени команди Центру працювали у різних країнах Європи та штатах Америки, звідки повертались  з неоціненним досвідом та новітніми здобутками. Дослідження вилились у наукові монографії та навчальні посібники, ряд матеріалів запатентовано або знаходяться на стадії патентування. За словами заступника директора Центру Володимира Коцюбинського,  «нам важливо не саме фінансування урядом США, (хоча й воно стало життєво необхідним), важливою перш за все була підтримка та розуміння, що ми можемо виконати серйозну роботу. І я вірю, що це тільки початок».

 

 

Відрадно, що дипломат не лише зацікавлено задавав запитання, але й проявив ініціативу презентувати дослідження прикарпатських науковців брату своєї дружини, котрий також працює над розробкою нанотехнологій у Пентагоні. «Можливо саме ця зустріч стане початком нового рівня співробітництва та партнерства», - зазначив Посол.

 

Візит завершився безпосередньо у виробничих лабораторіях, де співробітники Центру наглядно продемонстрували свої технічні розробки та обладнання, придбане за рахунок грантових коштів.

 


14.11.2012 2963 2
Коментарі (2)

Cтудент 2012.11.14, 14:57
Так виклянчили для себе гранто-бакси чи ні скажіть конктретно, а то все мовою дипломатів "бля бля бля"
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1644
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3094
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1094
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1128
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1160 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3407 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

181

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1070

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

883

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

402
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

283
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2450
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1209
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1268
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

519
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15152
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7453
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

288
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

257
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

350
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

440