Цікаві дискусії та угоди про співпрацю. У Яремчі відбуваються XIV Українсько-польські зустрічі (ФОТО)

Обмінятися  думками щодо ключових проблем українсько-польських взаємин та налагодити плідну співпрацю мають змогу учасники традиційних щорічних Українсько-польських зустрічей, які вже вчотирнадцяте зібрали у курортній Яремчі провідних українських та польських експертів, дипломатів та науковців.

Як повідомили у пресслужбі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, що є одним зі співорганізаторів форуму, цьогорічні зустрічі відбуваються під гаслом «Вільні з вільними, рівні з рівними» і приурочені 30-річчю визнання Республікою Польща незалежності України, інформує Фіртка.

За традицією, конференцію відкрили ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький. З початком роботи учасників зустрічей привітали міністр, вповноважений Уряду Республіки Польща з питань полонії і поляків на Сході Ян Джєджічак, директор Інститу політичних та етно-національних досліджень імені Івана Кураса НАН України, радник офісу президента України Олег Рафальський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, перший заступник голови обласної ради Івано-Франківської області Василь Гладій, Генеральний консул України у Кракові В'ячеслав Войнаровський, голова Фонду «Свобода і Демократія» Ліля Любонєвіч, головний редактор тижневика «Кур’єр Галіцийський» Войцех Янковський, директор Інституту польської культури в Києві Роберт Чижевський та інші.

Як повідомили у ПНУ, в рамках роботи форуму заплановано цілу низку панельних дискусій на актуальні теми українсько-польських взаємин, підписання угод про партнерство та інших заходів.

Так, протягом першого дня конференції, 24 вересня, відбулися  дискусійні панелі на теми «Польща як шанс для України – Україна як шанс для Польщі. Досвід дипломатів з 30-річної перспективи» та «Дві легені цивілізації»: західне та східне християнство в думці Івана Павла ІІ (до двадцятої річниці паломництва в Україну).

Участь в обговореннях взяли колишні посли України у Республіці Польща та Польщі в Україні Маркіян Мальський, Ян Ключковський та Марек Зюлковський.

Крім того, на полях зустрічей відбулося підписання угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та польськими науково-дослідницькими установами: Інститут полімерів і хімічних волокон, Інститут шкіряної промисловості та Інститут тканин.  Угода передбачає співпрацю, зокрема, у провадженні спільних наукових проєктів, а також стажування студентів з Прикарпаття у Польщі.

Ще однією знаковою подією зустрічей стало нагородження директора Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького медаллю «30 років відновлення Незалежності України» та Грамотою Голови Івано-Франківської обласної  ради. Нагороди багатолітньому партнерові прикарпатських науковців вручили на церемонії відкриття конференції.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Делегація посольства Швеції завітала до Івано-Франківська 

В Івано-Франківську переобрали керівництво Асоціації міст-володарів Призу Європи 

Україна отримає 411 мільйонів доларів на розвиток вищої освіти та підвищення стійкості енергосистеми 

House of Europe: у Франківську відкрили мобільний павільйон


25.09.2021 Сергій Білий 1502
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1443
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2988
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1042
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1092
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1109 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3292 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

82

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1007

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

842

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

381
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

218
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2404
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1184
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

493
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15115
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7418
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

852
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

416
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

325
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

413
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

699
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1156