Супрун: Неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність

Тепер за відсутності масок в громадських будівлях і транспорті українців штрафуватимуть. Проте неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність.

Про це пише ексочільниця МОЗ Уляна Супрун, інформує Фіртка.

Ніс наразі є одним із найбільш небезпечних та водночас вразливих частин тіла. Коли ми перебуваємо в місцях скупчення людей і там, звісно ж, дихаємо — завжди є ймовірність заразитися або ж інфікувати іншу людину вірусом SARS-CoV-2.

З носа або зіва (задній, звужений відділ ротової порожнини, через який вона сполучається з глоткою) лікар бере зразки матеріалу для проведення ПЛР тестування для виявлення вірусу в організмі. І це, до слова, не дуже приємна процедура.

Тому навіть складно бачити, як люди спускають маски нижче носа, думаючи, що все ще захищені. Бо це прямий шлях до зараження новим вірусом. Та й взагалі лишає носіння маски будь-якого сенсу. Ви ж не будете виставляти кінчик носа зі скафандра у відкритому космосі. З маскою так само. Вона працює — лише, коли вдягнена правильно, до того ж, чистими руками.

Збудник COVID-19 поширюється від людини до людини разом із краплями, які виділяються, коли хтось інфікований кашляє, чхає або розмовляє.
Маска забезпечує бар’єрний захист між інфікованими та незараженими людьми. Але все це спрацює за умови, що маска була одягнена та знята правильно. Якщо ніс відкритий — захист не спрацює.

Важливо пам’ятати, що науковці досі не мають всіх відповідей щодо розповсюдження вірусу. Однак, якщо ми розумно використовуватимемо вже відомі дослідження, то забезпечимо найкращий захист собі та людям навколо.

Кілька нагадувань про те, як розповсюджується вірус та що допомагає захиститися:

Мийте руки принаймні 30 секунд з милом та водою, користуйтеся антисептиками, дезінфікуйте поверхні, з якими часто взаємодієте.

Є ймовірність, що вірус SARS-CoV-2 може затримуватися на фруктах і овочах, яких торкалася інфікована людина. Проте, невідомо, чи можна таким чином захворіти на COVID-19. Найкраще, що ви можете зробити — ретельно мити всі фрукти та овочі перед вживанням в їжу, запускаючи їх під воду. Мило використовувати не треба. Не забувайте прати або дезінфікувати всі сумки багаторазового використання, якими ви користуєтеся для покупок.

Вірус SARS-CoV-2 не виявлено у питній воді. У очисних спорудах є процеси фільтрації та дезінфекції води, перш ніж вона потрапить у ваш будинок.

Вірус переважно поширюється від людини до людини. Науковці не вважають тварин суттєвим джерелом розповсюдження інфекції, однак ця область досліджень ще триває. Тож поводьтеся з вашими улюбленцями, як із людьми — мийте їм лапки та тримайте дистанцію в 1,5 метри від інших людей.

Немає доказів, що вірус поширюють укуси комарів чи кліщів.

Немає доказів того, що вірус поширюється через басейни чи гарячі ванни. Та все ж, намагайтеся дотримуватися фізичної дистанції між вами та людьми, коли знаходитеся у громадському басейні. Не одягайте маску у воді, адже мокра маска утруднює дихання.

На вулиці маска не потрібна, якщо ви дотримуєтеся фізичної дистанції в 1,5-2 метри. Але вдягніть її, якщо маєте симптоми застуди.

"Коли носите маску — робіть це правильно. Не треба панікувати й не треба забивати на вірус. Ми зараз в ситуації, коли найкраще рішення — просто дотримуватися правил, які сформували світові спільноти фахівців на основі серйозних досліджень", - зазначає Супрун.


03.07.2020 2678
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2115
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

986
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

981
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2120
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3585
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2510 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

816

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

719

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

677

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10347
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1194
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5294
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1021
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2824
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1192
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

415
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

255 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

725
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

619
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

666