Шукатимуть пошкодження: як в ІФНТУНГ досліджують постраждалий від обстрілу басейн (ФОТО)

В Івано-Франківську фахівці Технічного Університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів ІФНТУНГ, зокрема оглядають басейн постраждалого спортивного корпусу.

Про те, як студенти та фахівці досліджуватимуть пошкоджений басейн, Фіртці розповіли професор німецького Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, яка також є випускницею Івано-Франківського університету нафти й газу.

"Перша задача — дослідити саму конструкцію басейну, адже його вік приблизно 50 років. Тобто це доволі немолода структура, де можуть бути проблеми з корозією через хлор, який через стінки потрапляє до армування та відповідно пришвидшує ці процеси.

Також є думка, що через ударну хвилю, сховані під поверхнею тріщини відкрились та вода почала протікати між ними.

Як нам повідомили, завжди було невелике підтікання близько до поверхні, але після обстрілу були помітні вже великі витіки води", — каже Крістіан Гроссе.

За словами Ольги Попович, варто перевірити, наскільки ще вся конструкція стійка:

"Тріщини є входом для хлору, а тому процеси, що могли відбутися через 50 років, пришвидшаться до п'яти.

При необхідних вимірах побачимо чи можна чимось зарадити, чи потрібно повністю перебудувати басейн".

Так, дослідники вчать студентів використовувати сучасне обладнання: восьмиканальний ультразвуковий пристрій та радарну антену, спрямовану на інтенсивне дослідження структури. Таку техніку, зазвичай, використовують для дослідження армування у конструкціях та наявності прихованих тріщин або відшарувань.

"Сюди ми привезли два прилади: один працює на ультразвуковому полі, а інший — на електромагнітному.

Приладів потрібно два, оскільки один, електромагнітний, може виявляти зміни у магнітних характеристиках, тобто серед металів і неметалів, а ультразвук дуже чутливий до повітря, і відповідно ним можна знайти тріщини та внутрішні дефекти", — каже дослідниця.

Прилад, як його називає Ольга Попович — радар, має певну частоту:

"Приладом можна проникнути до 50 сантиметрів углиб. І зараз студенти досліджують армування, тобто металеві частини, прути в нашому басейні. А на іншій ділянці вже шукатимемо дефекти.

Питання полягає в тому, чи зможемо басейн використовувати далі і чи потрібно для нього ще якесь армування".

Подібного приладу, за словами Ольги Попович, офіційно в Україні немає.

"Наша задумка — це навчити людей користуватися таким обладнанням. Уже потім, до прикладу, буде можливим здати його в оренду чи написати якийсь проєкт, щоб закупити такі екземпляри.

Але це унікальна можливість для студентів навчитися його застосувувати одразу в навчальному осередку", — розповідає фахівчиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Допомогти майбутнім фахівцям": в ІФНТУНГ проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів (ФОТО)

Наполовину зруйнований один з корпусів: які наслідки обстрілу університету в Івано-Франківську (ФОТО)

Магістри ІФНТУНГ можуть отримати диплом британського London South Bank University

Фотогалерея


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

671
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14090 12
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6216

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1305

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1190
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

547
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

686
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

628
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

917
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5957
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13775
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

290
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

584
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

511
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

824 2