"Допомогти майбутнім фахівцям": в ІФНТУНГ проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів (ФОТО)

В Івано-Франківську фахівці Технічного Університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів ІФНТУНГ.

Про те, як відбуватиметься дослідження, Фіртці розповіли професор німецького Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, яка також є випускницею Івано-Франківського університету нафти й газу.

Так, обстеження зруйнованих корпусів відбудеться в межах міжнародного інтенсив-семінару "Застосування неруйнівного контролю при обстеженні будівельних та інженерних конструкцій".

Дослідження проведуть представники команди Технічного Університету Мюнхена (TUM).

"Дуже радий, що ми завітали в Україну. Перш за все, ми хотіли налагодити співпрацю з університетом нафти й газу і надалі підсилюватимемо таку кооперацію, тобто залучатися не тільки до навчання, а й доєднуватися до процесу відновлення постраждалих конструкцій.

Ми повинні зробити такий навчальний процес, який дав би досвід для використання і в інших частинах України", — каже професор Крістіан Гроссе.

За словами професора, мета його візиту — це навчити та допомогти майбутнім фахівцям, тобто студентам, у пошуці найдоцільніших способів щодо відновлення пошкоджених будівель чи конструкцій.

"Я не інженер чи будівельник, тому не можу дати точний висновок по будівлі, що в ній вже можна відновлювати.

Але те, що можемо зробити, — це екзамінацію, визначити які є дефекти, пошкодження і яка міцність самої конструкції.

Це те, що ми робимо на польових випробуваннях, де співпрацюємо з інженерними бюро. Так вирішуємо питання чи є дефекти, тріщини, порожнисті деталі. Відповідно потрібно знати конкретне розташування та розміри пошкоджень і чи можна цю структуру підсилити, додати армування, аніж перебудувати її повністю", — вказує фахівець.

Як вказує професор, він знав чого йому очікувати від подорожі в Україну — в Івано-Франківську почуває себе відносно безпечно та розуміє, що всі люди тут "намагаються просто жити своє життя".

"Хочеться долучитися до відновлення з врахуванням того, як найдоцільніше це зробити з сучасними підходом та з меншими затратами", — додає Крістіан Гроссе.

Також за словами Ольги Попович, це ще один спосіб долучитися до підвищення рівня освіти в Україні з-за кордону.

"Моя роль — долучитися до відновлення України та підвищити рівень навчання наших студентів. Ми також знаходимо той "місток" між Україною та Німеччиною.

Ми так показуємо, що війна все ще триває, а тому можна залучити інновації з-за кордону та навчити ними користуватися вже тут, на місці.

У нас є група студентів різних спеціальностей, це й метрологи й будівельні інженери. У нас є також група експертів, які довгий проміжок часу займаються неруйнівним контролем — сьогодні вони приїхали, щоб підвищити тут свою кваліфікацію.

Ідея в тому, щоб зробити курс лекцій, які буде проводити професор і студенти зможуть долучитися. Будемо думати також про практику", — каже доцент Ольга Попович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Наполовину зруйнований один з корпусів: які наслідки обстрілу університету в Івано-Франківську (ФОТО)

"Нафтогаз" допоможе ІФНТУНГ вчасно розпочати навчальний рік

Магістри ІФНТУНГ можуть отримати диплом британського London South Bank University

Фотогалерея


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1391
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1054
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2074
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3555
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1342
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1333

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1689

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

502

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1310
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

403
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24255
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

503
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

445
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

624
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1511
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4702
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

604
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1531 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

616
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

527