Шляхами бойової слави: на Прикарпатті вшанували станичного УПА Дмитра Повха (ФОТО)

Пам'ять станичного УПА Дмитра Повха вшанували у вівторок, 12 жовтня, у селі Княждвір, що на Коломийщині.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Пройти шлях бойової слави мешканця Княждвора Дмитра Повха зібралось чимало охочих. Учні та вчителі Княждвірського ліцею, місцеві жителі, історики та краєзнавці, студенти та викладачі Коломийського інституту управління природними ресурсами.

Краєзнавець Василь Футулуйчук розповідає, такий захід організовують кожних п’ять років. Похід розпочинають від каплиці, яку побудували мешканці Княждвора в пам’ять про упівців.

"П’ять років тому ми вже проводили таку акцію, щоразу ми приходимо на місце, де він загинув. Це була криївка, де борці за незалежність України разом із побратимами переховувались. В нашому селі були такі люди, які співпрацювали з енкаведистами та розповіли їм, де знаходиться цей схрон.

В той момент, коли представники НКВД оточили криївку всередині були брати Василь та Іван Фарбішевські вони здались, а натомість Дмитро Повх розумів, які тортури на нього чекатимуть, він спалив всі документи та підірвав себе гранатою", - розповідає краєзнавець.

Упівця на рідній землі не поховали, його тіло на підводі відвезли в сусіднє село Печеніжин, де разом з іншими побратимами поховали в одній могилі, додає, Василь Футулуйчук.

"Молодих хлопців ховали без одягу, без прощання та навіть без панахиди. А на місці його смерті небайдужі встановили пам’ятний хрест, який вкотре нагадуватиме всім, які були складні часи", - продовжує краєзнавець.

У 1992 році на місці смерті станичного Дмитра голова осередку ОУН  Василь Чавага разом із небайдужими встановили пам’ятний хрест.

"Активісти відновили криївку та окрім цього хреста в пам’ять про бійців встановили ще декілька хрестів в селі. Також в центрі села облаштували  меморіальний комплекс", - ділиться спогадами колишній війт села Дмитро Чорний.

Петро Ніжник, керівник стрілецького гуртка, який дійсний в Княждвірському ліцеї розповідає, основна мета – це передати наступному поколінню пам’ять та велич про подвиги односельців, які воювали за Незалежність України.

"Ми присвячуємо наш похід великому святу Покрови. В цей день ми йдемо до лісу до пам’ятного хреста великому герою України, воїну Дмитру. Ми хочемо донести до молоді, що про таких людей необхідно пам’ятати, розповідати та найголовніше шанувати пам’ять про них".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

«День Захисника і захисниць України»: про що свято та кого вітати

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних

Свято Покрови: як прикарпатські пластуни та пластунки відзначатимуть 14 жовтня (ПРОГРАМА)

Через них гинули українські патріоти: в івано-франківському музеї представили документи про допити та ліквідацію зрадників (ФОТО)

Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1394
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2966
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3274 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2399
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151