Нардеп Ігор Фріс прокоментував «скандальний» законопроект 10242: «Він зовсім не про журналістів і наступ на свободу слова»

У медіа та соцмережах тиражується інформація про голосування на повторному другому читанні законопроєкту №10242. Багато громадських організацій напередодні голосування в Раді закликали народних депутатів не голосувати за нього.

Про це пише Фіртка.

У результаті законопроєкт був провалений, набравши лише 213 голосів замість необхідних 226.

"Цей законопроєкт – про тиск на журналістів, він несе загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту їхніх джерел та викривачів корупції", — саме так активісти оцінюють названий законопроєкт 10242.

Фіртка звернулася до народного депутата України Ігоря Фріса, який не голосував за законопроєкт в першому «другому читанні», натомість віддав свій голос на повторному другому читанні.

«Вміти роздути із законопроєкту бульбашку в нас вміють найкраще у світі. Коли я ставив питання про те що вказаний законопроєкт в попередній редакції порушує основні засади та основні права суб’єктів державної реєстрації у сфері державної реєстрації прав, у сфері державної реєстрації юридичних осіб, у сфері державної реєстрації санкцій відповідно до державної санкційної політики, чомусь нікого це не цікавило.

Тоді я був єдиний, хто аргументовано виступив проти вказаного законопроєкт і голосував проти, і переконав колег, що його не можна було приймати, коли він виносився перший раз до сесійної зали в другому читанні.

Чомусь тоді ні журналісти, ні громадські діячі не звернули тоді на це увагу.

Натомість, коли в комітеті були прийняті відповідні правки, і відстояно право на безспірний законний спосіб отримання інформації про особу (тут ключове слово – законний), про її майно, про її статки, про належні їй права з державних та єдиних реєстрів, які сьогодні існують в Україні, і відповідними примітками до кримінального кодексу внормоване саме положення (яке до речі сьогодні не існує) – що таке «правомірний доступ», а що таке «несанкціонований доступ», «незаконне отримання та збут інформації», «знищення інформації», «зміна інформації», натомість зразу чомусь всі сполошилися, і дехто вирішив, що йде наступ на свободу слова і на права журналістів. Нічого цього немає, тому що закон 10242 в тій редакції, яка була подана до другого читання – він про інше", — переконаний нардеп.

Ігор Фріс розповідає, вранці перед засіданням комітет з правоохоронної діяльності додатково збирався і скасував ті драконівські санкції щодо позбавлення волі за розповсюдження та збут інформації з єдиних та державних реєстрів і публічних реєстрів, які існують в системі, то ніхто не звернув уваги, що таке несанкціонований доступ чи зміна інформації  та несанкціонований збут інформації. Якраз ці правки розв'язували питання  — коли інформація, яка повинна бути захищена і належати особі, її персональні дані, не можуть бути продані, як воно часто відбувається.

Саме неправомірний збут такої інформації викликав необхідність прийняття цього законопроєкту – а саме, задля захисту інформації щодо особи, її майна, і всього що їй належить.

"Я голосував в першому випадку проти, і переконував колег вчинити так само, в другому ж випадку, після внесення правок, я голосував «за», бо переконаний, що ті норми й правки, які були до другого читання проголосовані в комітеті за моєї ініціативи, за ініціативи спільноти реєстраторів, нотаріусів, - вони розв'язували питання захисту прав особи, над чим я в принципі і працюю весь цей час», — ділиться народний депутат.

Також, Фіртка попросила нардепа уточнити деталі щодо відповідальності журналістів, поставивши питання: "А як бути журналістам, які отримали від когось правдиву інформацію про особу, нехай в сумнівний з погляду права спосіб, оприлюднили її, і відмовляються «здати» джерело інформації, на що власне мають право. Яка тоді буде і чи буде відповідальність журналіста?".

"Для журналістів немає жодної відповідальності. Відповідальність є для особи, яка має доступ до інформації, якщо вона в незаконний спосіб передала чи «продала» її журналісту. Дивіться, от я нотаріус.

Якщо я, маючи якусь інформацію про особу, про те що вона набула і продала, чи будь-яку іншу інформацію, оприлюднив чи передав таку інформацію, то для мене це кримінал.

Чому по іншому має бути для реєстраторів, які мають доступ до інформації про особу і оприлюднюють її? Не повинно бути різниці. І ще раз – цей закон з внесеними правками – зовсім не про журналістів, він про інше!», — каже Ігор Фріс.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»

Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків. Як голосували нардепи з Івано-Франківщини

Відомий відсоток прокурорів з Івано-Франківщини, які мають статус особи з інвалідністю

Депутат з Івано-Франківщини Ігор Фріс про політику та законотворчість, вино і бджоли


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1319
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

566
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

919
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1984
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2389 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

646

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

624

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10280
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1127
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5194
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

932
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2736
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1131
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

327
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

650
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

563
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

966 2