Марія Бойко: Наразі немає потреби скасовувати заходи, в яких задіяні школярі

Сьогодні в Івано-Франківську у приміщенні ЗОШ №11 проходить нарада освітян та медиків по заходах з протидії та поширення коронавірусу в дошкільних та навчальних закладах міста.

За словами очільниці управління охорони здоров'я Марії Бойко, наразі в Івано-Франківську ситуація стабільна, немає потреби скасовувати будь-які заходи, в яких мають брати участь школярі, інформує кореспондент Фіртки.

"Якщо у дитини гарячка це відповідальність батьків. Вони не мають пускати таку дитину до школи. Крім того, надаємо рекомендації навчальним закладам: після кожного уроку діти повинні виходити з класів. Самі класи потрібно провітрювати, говорить Марія Бойко. Треба також ввести дворазове вологе прибирання і до початку, і після уроку. А ще дітям нагадуватимуть про часте миття рук".

Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук каже, що робота освітян наразі складається з профілактичних заходів та просвітницької діяльності з дітьми, батьками.

За його словами, наразі освіта працює на упередження, жодної паніки не спостерігається.

"Сьогоднішня нарада покликана роз'яснити батькам, вчителям цю ситуацію. На сьогодні відвідуваність у нормі. Відсутність школярів близько 10%. Медпрацівники у закладах освіти працюють у межах своїх обов'язків", сказав Максимчук.

Крім того, для дітей підготували тематичні диктанти на теми, як себе поводити.

Щодо карантинних дій за словами Максимчука, це не питання освіти, а санепідемстанції.

"На сьогоднішній день це питання не стоїть", зазначає головний освітянин міста.

Крім того передбачається фінансування на миючі засоби та дезінфектори.

Марія Бойко зауважила, важливо використовувати одноразові хустинки, які потрібно одразу викидати та дотримуватись кашльового етикету.

Крім того, долала, всі замовлені речі придбані з Китаю є безпечними. Сире м'ясо, недостатньо оброблені продукти тваринного походження можуть бути небезпечними, тому необхідно слідкувати за приготуванням. Користуватися антисептичними засобами, якщо немає можливості помити руки.

За медпоказаннями одного натискання недостатньо, потрібно три. Тоді його необхідно втерти в руки. Їх не можна наносити на вологі руки, тільки на сухі.

"Якщо дитина, педагогічний працівник захворів вони мають сидіти вдома. Захворів - не йди на роботу" - наголошує Бойко.

Маски потрібні хворим людям, а не здоровим людям. На завершення Марія Бойко нагадала вакцини від коронавірусу наразі не існує.

В аптеках є швидкі тести на грип А+Б, які можна використовувати самим, щоб діагностувати чи є у людини захворювання на грип. Основним засобом боротьби з ускладненнями інфекційної хвороби є вакцинація.

"Ця вакцинація захищає від смерті, від погіршення стану. Особливо вона необхідна людям з надлишковою вагою та захворюванням на діабет"- додала Марія Бойко.


Читайте також:

Віталій Федорів про коронавірус: Ми повинні бути готовими для того, щоб не допустити цієї небезпеки на Івано-Франківщину

Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


06.03.2020 3241 1
Коментарі (1)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1499
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

752
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

927
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3508
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2407 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

750

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

656

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

629

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10290
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1138
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5206
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

948
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2746
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1138
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

339
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

659
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

570
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

619
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

975 2