З шинами та транспарантами "Свобода" попіарилась на газових тарифах

Місцеві представники політичної партії "Свобода" вирішили вкотре додати собі балів серед населення, використовуючи хайпову тему. На цей раз свободівці зібрали своїх прихильників, щоб пікетувати АТ "Івано-Франківськгаз", вимагаючи дешевших тарифів на газ.

Як повідомляє кореспондент Фіртки з місця події, попри резонансність теми на акцію прийшли лише активісти місцевих політичних партій, громадських організацій та депутати міської ради від "Свободи".

Серед простих мешканців Івано-Франківської громади акція підтримки не знайшла. Чи то вплинуло, що пікет проходив в будній день в робочий час, чи люди просто не вірять, що подібними методами можна досягти зниження ціни на газ, коли вона зростає по всьому світу.

Однак навіть мешканці міста, що стояли в черзі до Центру обслуговування клієнтів, що знаходився через дорогу, не виявили бажання підтримати свободівський пікет.З точки зору логіки було дивним: чому для місця пікету обрали саме компанію АТ "Івано-Франківськгаз", котра не має жодного стосунку ні до тарифів на газ для населення, ні для юридичних осіб?

Якщо мешканці, ще можливо не до кінця орієнтуються, які компанії й за що відповідають на газовому ринку, то представники місцевої влади вже точно мали б бути в курсі, що пікетувати з подібними гаслами слід газопостачальні компанії, яких сьогодні на ринку Прикарпаття є близько 40. 

"До мене, як до депутата, звертаються мешканці міста з питаннями: як заплатити вкінці місяця за комунальні платіжки? Як звести баланс? Як можна платити такі гроші? Як сім’ям виживати? Мова йде не про те, щоб жити, а як виживати.

Сьогодні мітинг у мирній формі. Сьогодні це у формі попереджувальної акції. Ми можемо таку акцію провести і в Києві, й ми повинні це робити.

Тому що влада, яка прийшла не так давно й робила гарні обіцянки, вже сьогодні забула про них і йде по стопах попередників," - розповів під час свого виступу депутат Івано-Франківської міськради Андрій Строїч.

Про те, що ціни на газ для населення не змінюватимуться принаймні до кінця квітня 2022 року організатори пікету скромно промовчували.

Як і те, що ціни на тепло по факту формуються сьогодні в Києві. Адже саме "Нафтогаз" забезпечує газом переважну більшість ТКЕ і є визначальним гравцем для формування тарифу на опалення. 

Не оминули свободівці й можливість дорікнути вищому керівництву держави. Так, голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович ситуацію у газовій сфері пов'язує з непрофесіоналізмом перших осіб країни. 

"Коли приходять радикальні виклики, вони вимагають радикальних дій. Ця Зе-влада зробила ціни для підприємців за допомогою яких залізла в кишені до кожного українця", – відзначив Василь Попович, депутат від "Свободи".

Дивним виглядав і той факт, що організатори мітингу пікетуючи облгаз, який згідно з чинним законодавством не має жодного стосунку до тарифів, не пройшли 100 м, щоб висловити свою позицію одній з найбільших газопостачальних компаній області ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут". Виглядало на те, що для учасників пікету куди важливішою була картинка, аніж реальне розв'язання питання.

Також склалося враження, що організатори пікету знали, що вже сьогодні, 13 жовтня, на рівні Києва розв'яжуть питання із забезпеченням газу по "пільговій" ціні для бюджетних організацій та підприємств ТКЕ. 

На офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» опублікували інформацію, що робити бюджетникам, щоб отримати дешевший газ.  

"ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» інформує бюджетні установи та організації про порядок укладання договору на постачання природного газу відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30 вересня 2021 року",- йдеться в повідомленні. 

Тому місцевим політикам було важливо вчасно засвітитись, щоб подати спільне рішення Уряду та Нафтогазу, як власну "перемогу". Відомо, що на приватні номери телефонів прикарпатських журналістів з невизначеного номера вранці прийшла смс з наступним змістом:

"Шановні колеги, сьогодні, 13 жовтня, о 11:00 год біля приміщення облгазу вул. Ленкавського відбудеться мирний мітинг проти підвищення цін на газ. Охочі приєднуйтесь, питання важливе. Було б добре, щоб наша громада висловила свою думку".

Фіртка звернулась за коментарем до представників ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" щодо того, яка на сьогодні ситуація на ринку газу.

"Населенню за здорожчання вартості природного газу хвилюватися не варто. З травня місяця діють річні тарифи на газ. Наша компанія забезпечує газом фактично понад 90% населення Прикарпаття.

Для побутових споживачів ціна не зміниться до 30 квітня 2022 року і складатиме 7,99 грн, не залежно від того, яка ціна буде на Українській енергетичній біржі чи на європейських енергетичних хабах.

Ми розуміємо, що ціна на газ зросла для підприємців і юридичних осіб у порівнянні з початком року фактично в сім разів, але це кон’юнктура ринку.

Не одні ми підіймаємо ціну. Це ринок і кожен покупець може вільно обрати собі продавця газу.

Відповідно, якщо хтось може знайти собі, де придбати газ дешевше, так він розриває договір і йде до іншого. Але від нас ніхто не йде, бо бачить, що в інших постачальників аналогічна ситуація.

На жаль, через штучно створений дефіцит газу російським «Газпромом», ціна на європейських біржах зросла в рази та жоден експерт зараз не здатний спрогнозувати скільки часу така ситуація триватиме", - зазначив Юрій Пилипів, директор ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виконком офіційно затвердив дату початку опалювального сезону в Івано-Франківську

На Городенківщині майже 800 будинків залишилися без газу

На Надвірнянщині різко зросла кількість аварійних викликів газової служби 

 

 


13.10.2021 2761
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

664
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1919 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

28
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

280
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

747
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

14
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

319
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662