Історія переселенки із Сєвєродонецька, яка наважилася почати улюблену справу в Івано-Франківську (ФОТО)

Валентина Ільченко до повномасштабного вторгнення росії в Україну жила у Сєвєродонецьку. В Івано-Франківськ жінка приїхала в гості до доньки напередодні 24 лютого.

Коли почалося бомбардування аеропорту у місті, зрозуміла, що почалася війна. Валентина не повернулася додому. У Сєвєродонецьку залишилися її чоловік, дім, робота.

Проте в Івано-Франківську Валентина не сидить склавши руки та відкрила власну справу, про життя у Сєвєродонецьку та Івано-Франківську жінка розповіла кореспондентці Суспільного, передає Фіртка.

Валентина понад 40 років жила і працювала у Сєвєродонецьку. За освітою – вихователька дитячого садочка. Але, коли в 90 роках почали закривати дошкільні заклади, багато людей залишилися без роботи.

Щоб прогодувати родину, разом із чоловіком спочатку перепродували овочі й фрукти, а згодом – почали продавати одяг на ринку.

"Я казала, що не можу, бо ж працювала з дітьми, а це — інша історія. Але посиділи, подумали й спробували. Все вдалося. Але це була перша сходинка.

Мені хотілося продавати якісніші та цікавіші речі, бо підлітки хотіли бути на піку моди, а на ринку це — не дуже можливо", — пригадує жінка.

Тому з чоловіком орендували приміщення у Сєвєродонецьку і відкрили свій магазин. З часом налагодили співпрацю з постачальниками, з'явилися постійні покупці.

"Я знала всіх своїх клієнтів. Знала, кому що пропонувати. Одні хотіли щось яскраве. Інші – просте, без вишивки, без слів, без нічого", — пригадує Валентина.

Щороку навесні й восени жінка їздила на виставку дитячих товарів у Київ. Там вона знайомилася з виробниками та стежила за тенденціями. За кілька днів до повномасштабної війни купила квитки й 22 лютого приїхала на виставку.

"Цього року виставка була не дуже велика, мало було виробників. І я подумала, що одного дня мені вистачить. Все, що було потрібно, замовила. І в останній момент купила квитки до Івано-Франківська, бо старша донька запросила мене в гості", — розповідає Валентина.

У доньки жінка планувала погостювати день та повернутися додому, тому взяла обмаль речей. Проте, як і більшість іванофранківців, вранці 24 лютого Валентина Ільченко прокинулася від вибухів.

"У нас вікна виходять на аеродром. Після першого вибуху я не зрозуміла, що сталося. Але після другого вже сусіди повиходили й зрозуміли, що почалася війна.

Ми порадилися й вирішили, що я залишуся у Франківську. Перші тижні були такі дуже-дуже тяжкі. Тому що я тут, а там — чоловік, квартира, робота, там киця вдома теж залишилася, там — війна", — каже Валентина.

За час перебування в Івано-Франківську жінка волонтерила, а згодом відкрила тут новий магазин підліткового одягу.

"Почали шукати приміщення, бо це ж все — гроші, яких немає. Телефонували своїм постачальникам, просили речі під реалізацію. От, наприклад, вішаки. Я жодного не купила. Вони йшли з усієї України — з Луцька, Хмельницького, Києва", — каже Валентина.

Магазин працює вже декілька днів, постійних покупців ще немає. Але Валентина впевнена, що потрібен час. Про те, що їй доведеться ось так покинути свою домівку, жінка не могла уявити, однак тепер, каже Валентина Ільченко, вона "пише історію в новому місті та за нових обставин".


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Тиждень ми вшістьох спали на двох матрацах на підлозі», - історія багатодітної родини, яка врятувалася від війни на Прикарпатті

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15401
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1528
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1103
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2131
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3671
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1387

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1796

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

569

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1191

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1357
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

654
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24302
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

547
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

517
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

664
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1555
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

718
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7409
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

668
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1727 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

654
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

561