Історія переселенки із Сєвєродонецька, яка наважилася почати улюблену справу в Івано-Франківську (ФОТО)

Валентина Ільченко до повномасштабного вторгнення росії в Україну жила у Сєвєродонецьку. В Івано-Франківськ жінка приїхала в гості до доньки напередодні 24 лютого.

Коли почалося бомбардування аеропорту у місті, зрозуміла, що почалася війна. Валентина не повернулася додому. У Сєвєродонецьку залишилися її чоловік, дім, робота.

Проте в Івано-Франківську Валентина не сидить склавши руки та відкрила власну справу, про життя у Сєвєродонецьку та Івано-Франківську жінка розповіла кореспондентці Суспільного, передає Фіртка.

Валентина понад 40 років жила і працювала у Сєвєродонецьку. За освітою – вихователька дитячого садочка. Але, коли в 90 роках почали закривати дошкільні заклади, багато людей залишилися без роботи.

Щоб прогодувати родину, разом із чоловіком спочатку перепродували овочі й фрукти, а згодом – почали продавати одяг на ринку.

"Я казала, що не можу, бо ж працювала з дітьми, а це — інша історія. Але посиділи, подумали й спробували. Все вдалося. Але це була перша сходинка.

Мені хотілося продавати якісніші та цікавіші речі, бо підлітки хотіли бути на піку моди, а на ринку це — не дуже можливо", — пригадує жінка.

Тому з чоловіком орендували приміщення у Сєвєродонецьку і відкрили свій магазин. З часом налагодили співпрацю з постачальниками, з'явилися постійні покупці.

"Я знала всіх своїх клієнтів. Знала, кому що пропонувати. Одні хотіли щось яскраве. Інші – просте, без вишивки, без слів, без нічого", — пригадує Валентина.

Щороку навесні й восени жінка їздила на виставку дитячих товарів у Київ. Там вона знайомилася з виробниками та стежила за тенденціями. За кілька днів до повномасштабної війни купила квитки й 22 лютого приїхала на виставку.

"Цього року виставка була не дуже велика, мало було виробників. І я подумала, що одного дня мені вистачить. Все, що було потрібно, замовила. І в останній момент купила квитки до Івано-Франківська, бо старша донька запросила мене в гості", — розповідає Валентина.

У доньки жінка планувала погостювати день та повернутися додому, тому взяла обмаль речей. Проте, як і більшість іванофранківців, вранці 24 лютого Валентина Ільченко прокинулася від вибухів.

"У нас вікна виходять на аеродром. Після першого вибуху я не зрозуміла, що сталося. Але після другого вже сусіди повиходили й зрозуміли, що почалася війна.

Ми порадилися й вирішили, що я залишуся у Франківську. Перші тижні були такі дуже-дуже тяжкі. Тому що я тут, а там — чоловік, квартира, робота, там киця вдома теж залишилася, там — війна", — каже Валентина.

За час перебування в Івано-Франківську жінка волонтерила, а згодом відкрила тут новий магазин підліткового одягу.

"Почали шукати приміщення, бо це ж все — гроші, яких немає. Телефонували своїм постачальникам, просили речі під реалізацію. От, наприклад, вішаки. Я жодного не купила. Вони йшли з усієї України — з Луцька, Хмельницького, Києва", — каже Валентина.

Магазин працює вже декілька днів, постійних покупців ще немає. Але Валентина впевнена, що потрібен час. Про те, що їй доведеться ось так покинути свою домівку, жінка не могла уявити, однак тепер, каже Валентина Ільченко, вона "пише історію в новому місті та за нових обставин".


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Тиждень ми вшістьох спали на двох матрацах на підлозі», - історія багатодітної родини, яка врятувалася від війни на Прикарпатті

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

340
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13862 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1582
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6151
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1729

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

643

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1470

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1170
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

524
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13684
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

255
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

799 2