«Тиждень ми вшістьох спали на двох матрацах на підлозі», - історія багатодітної родини, яка врятувалася від війни на Прикарпатті

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

«Приїхали і не повірили, що тут тихо», - ділиться першими враженнями Галина, мешканка Очакова. На Косівщину жінка приїхала разом з чоловіком та чотирма дітьми. 

«За 20 років це перший раз, коли ми змушені покинути власну домівку і поїхати в чуже місто. Ми з чоловіком були військовими й найдовший термін, коли ми не повертались додому – було п'ять місяців, але тоді ми їздили на ротацію в місто Маріуполь», - розповідає Галина.

Жінка пригадує, 24 лютого о 5:20 год їй зателефонувала старша донька, яка на той час навчалась та працювала в Миколаєві та повідомила про обстріл міста.

Здивуванню не було меж. Сім’я багатодітна, тому потрібно було діяти рішуче. За словами переселенки, годину по тому почали збирати речі для евакуації, до слова, будинок знаходиться біля військового порту. 

«Ми прокинулись, почали збирати речі, почули два постріли, зрозуміли, що удар відбувся по кораблі. Вийшло, так, що на сусідній вулиці внаслідок ударної хвилі – знесло дах з будинку. 

Через хвилин 30 знову почули вибухи, але бомбили вже іншу частину. О 9:00 год ми вже з родиною почали вибиратися з Очакова. Спочатку ми приїхали в село, яке знаходиться за 40 кілометрів від нашого міста», - ділиться спогадами жінка.

Родина в селі мешкала місяць, 30 березня повернулися в Очаків. Галина пригадує, на її погляд, місто обстрілювали не ракетами, а градами. 

Будинок залишився цілий, постраждало лише дерево, яке росло на городі. Натомість на сусідній вулиці будинки зруйновані.

«Було дуже страшно, всі ці пів години здавались вічністю, увесь цей час, ми лежали на підлозі. Далі знову ж таки, ми зібрали речі і знову вирішили виїжджати. 

Ми знову поїхали в село, але вже в інше. Пожили в людей лише тиждень. Спали на підлозі вшістьох на двох матрацах», - пригадує Галина.

Опісля жінка вже почала шукати по різних сайтах для сім’ї безпечне місце. Спочатку, каже, моніторила сайт «Допомога», але там, на жаль, вже не було місця. Пізніше вже скористалась сайтом «Прихисток».

Основною умовою для родини було місцезнаходження будинку, головне, щоб він розміщувався далеко від великих міст. Вирішили їхати на Косівщину. Дорога була нелегкою: тричі зупинялися, щоб поремонтувати авто, близько 12 годин в дорозі.

Наразі родина задоволена своїм місцеперебуванням, адже засинають та прокидаються не від звуків обстрілів.

«Для нас найважливішим є те, що ми будемо подалі від обстрілів, хай де б це не було. 

Ми дуже задоволені, проте все одно хочеться додому, дома найкраще. Тому я щиро сподіваюсь, як і кожен українець, що війна незабаром закінчиться».

Жінку приємно здивувало озеленення Прикарпаття, каже, що у їх місті такого не має.

Коли покидали будинок вперше, дуже хвилювались, адже, коли їхали трасою, не розуміли, чи взагалі доїдуть, бо авто помітного кольору.

«Коли ми приїхали на Косівщину, ми не очікували, що таке можливо. У нас у південному регіоні України в людей стоять двометрові паркани, сусіди просто так не заходять. 

Мало того, ми приїхали до чужих людей за понад тисячу кілометрів о 3 годині ночі і нас зустріли та прийняли. Довірили цілий будинок, всі необхідні речі та запропонували лишатись скільки потрібно на безоплатній основі - для мене це щось нове!

За 39 років я й подумати не могла, що є такі люди!

У нас – гроші всьому голова, тобто все під контролем та має свою ціну.

А тут, якщо потрібно, то залишайтесь, живіть. Чим зможемо – допоможемо. Це приємно здивувало. Ми вперше в такій ситуації й подумати не могли, що нас так приймуть», - радіє Галина.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1105
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2813
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

982
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1041
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1049 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3113 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

906

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

782

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1097
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

156
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2350
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1151
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

456
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15074
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7385
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

820
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

383
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

294
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

382
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

661
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1115