Як на Прикарпатті утилізують засоби індивідуального захисту?

Вже практично два роки триває пандемія COVID-19. За цей час використано чимало засобів індивідуального захисту, спецодягу для медпрацівників та  медичного обладнання.

Фіртка вирішила дізнатися як  сортують та утилізують медичні відходи внаслідок боротьби з коронавірусом.


Звернулися в Івано-Франківську міську клінічну лікарню №1.

Тут розповіли, що працюють з медичними відходами згідно з чинним законодавством України, а саме відповідно до наказу МОЗ України №325 від 08,06, 2015 р. «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами».

Всі медичні відходи, що утворюються на території медичного закладу сортуються в місцях їх утворення та знезаражуються, в нашому випадку - хімічним методом  (способом замочуванням у дезсередниках  у спеціальних закритих ємностях). 

Після чого вже посортовані та  знезаражені медичні відходи  герметично запаковують в міцну тару залежно від їх походження. Так, м’які відходи (респіратори, халати, маски, бахіли, рукавички чи використаний перев’язувальний матеріал) - у міцні пакети, а тверді та гострі відходи в пластикові непроникаючі  контейнери з  кришкою, що не відмикається. 

Далі відбувається їх  маркування - вказується дата, відділ, звідки вони, якої категорії ці відходи, а ще робиться відмітка, що вони знезаражені. 

За словами помічниці лікаря епідеміолога Ольги Курилець, КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» співпрацює за договорами по утилізації всіх медичних відходів з ТзОВ «Науково-виробнича компанія «Укрекопром»» з міста Одеса

«Всі медичні відходи зберігаються в спеціальному приміщенні  з обмеженим доступом спеціальних осіб, які відвантажують вивезені з відділень відходи у спеціальні великогабаритні контейнери  на території  лікарні.

Люмінесцентні лампи та ртутні термометри, що не підлягають подальшому використанню теж  здаються та зберігаються в металевих контейнерах  у спеціальному приміщенні лікарні з обмеженим доступом.

Згодом, в залежності від накопичення певного об’єму, все здають на утилізацію спеціальним фірмам, що мають ліцензію на вивезення та знешкодження даного типу відходів», - розповідає жінка.

читайте також: Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

З цією ж фірмою співпрацює і МКЛ №1. Там перед утилізацією усі засоби індивідуального захисту обов'язково  проходять дезінфекцію. Про це журналістці Фіртки розповіла головна медсестра Світлана Ільницька.

«У нас є чиста, і брудна зона. Брудна – ковідна. Звідти ми збираємо речі та веземо по маршруту для цієї зони: через ковідне відділення веземо засоби індивідуального захисту у спеціально відведене місце. Там зберігаємо їх у промаркованих мішках до приїзду  працівників, що транспортують медичний одяг», - каже Світлана Ільницька.

Лікарі МКЛ №1 змінюють респіратори кожних вісім годин, маски – що три години, захисні халати – у міру можливості.

«Зараз вже все більш злагоджено та відпрацьовано, тому легше.

Влітку захворюваність була вищою, відповідно й об’єм використаних медичних засобів більший. Зараз же трохи менше. Для того, щоб зменшити ризик зараження медпрацівників, засоби індивідуального захисту не сортуються, а скидаються в спеціальний контейнер», - резюмує головна медсестра МКЛ №1.

Утилізація вакцин в разі закінчення їх терміну придатності  відбувається згідно з наказом  МОЗ України № 242 від 24.04.2015 "Про затвердження правил утилізації та знищення лікарських засобів".

У лікарні  спеціальною комісією створюється  Акт про наявність у закладі медичних препаратів, які не підлягають подальшому використанню, і  протерміновані ліки відправляються для подальшої утилізації.

читайте також: Три місяці без стресу, поганого настрою, відчуження: психологиня розповіла, як боротись з осінньою хандрою

Проте, за словами Ольги Курилець, на цей момент вакцини використовуються раціонально і необхідності їх утилізації не було.

«Проблема в утилізації  медичного сміття на цей час стоїть дуже гостро. Оскільки долаються дуже великі відстані для проведення всієї процедури знешкодження та знищення відходів. Затрачаються зайві кошти лікарень, та і держави на знезараження та транспортування.  

Відсутність  заводу по знищенню таких відходів значно ускладнює діяльність всіх закладів охорони здоров’я, а не лише нашої лікарні», - каже помічниця лікаря епідеміолога.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Мінцифра: як записатися на отримання тисячі за вакцинацію в "Дії"

Президентська тисяча за вакцинацію: подати заявку у «Дії» можна буде вже з 19 грудня

Спіймали на Львівщині: судитимуть прикарпатця за пособництво у підробці ковід-сертифікату

"Нам не потрібно розслаблятися": після свят на Івано-Франківщині прогнозують зростання захворюваності


17.12.2021 Ілона Шевченко 9203
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1141
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2832
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

991
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1049
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1061 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3135 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

163
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118