Громада на мільйон: Печеніжинська ОТГ пройшла у другий тур шоу (відео)

"Громада на мільйон" - нове соціальне реаліті, в якому об'єднані територіальні громади України змагатимуться за інвестиції, створюючи проекти для поліпшення життя в регіонах.

 

Учасниками телепроекту стали 5 українських громад: Бузька, Княгинівська, Новопсковська, Печеніжинська та Скала-Подільська.

 

Як зауважила директор регіональної місії USAID в Україні Сюзан Фріц, децентралізація дає людям можливість брати участь в управлінні їхніми громадами.

 

“І ми це побачимо у цьому шоу – як люди зможуть брати участь у процесах ухвалення рішень”, – сказала вона.

 

Представник USAID висловила думку, що шоу “Громада на мільйон” допоможе громадянам України зрозуміти, як саме відбувається процес децентралізації, і побачити, що вона надає різні можливості членам ОТГ, а також допоможе розвитку підприємництва на місцях.

 

“Люди, які братимуть участь в цьому шоу, – дуже цікаві. Вони займаються децентралізацією у своїх громадах. Я певна, що це шоу допоможе українцям зрозуміти процес децентралізації краще, та які переваги надає цей процес українському суспільству”, – сказала Фріц.

 

Керівник жанрового напрямку іміджевих проектів “1+1 Продакшн”, креативний продюсер проекту Алла Стащенко зауважила, що у новому реаліті-шоу “Громада на мільйон” п’ять об’єднаних територіальних громад змагатимуться за “реальну інвестицію, яка змінить їхнє життя на краще”.

 

“Ми вважаємо, що “1+1″ є трендсеттерами на медіа-ринку, і що телебачення має виконувати не лише розважальну функцію, але й просвітницьку та освітню. І цей проект був одним з викликів, але ми завжди сміливо беремося за виклики і готові до них”, – сказала вона.

 

Водночас, зазначила Стащенко, проект “Громада на мільйон” – не лише про децентралізацію, але й про те, що українці мають змінити своє світобачення, брати життя у свої руки та бути відповідальними за те, що відбувається у їхніх населених пунктах.

 

“У тому маленькому містечку, в тому маленькому селі. І це можливо. Цей проект саме про те. Всі, хто подивиться наше шоу, зрозуміють, що вони можуть бути господарями на власній землі”, – зазначила креативний продюсер проекту.


Учасників програми було відібрано за результатами конкурсу. Як зазначили учасники презентації проекту, головний приз, що покликаний підвищити обізнаність українців у темі децентралізації та навчити реалізовувати потенціал власного регіону, – 1 млн грн – надано фондом Western NIS Enterprise Find (WNISEF).

 

Ведучими проекту стали керівник програми місцевого економічного розвитку фонду WNISEF Ірина Озимок та голова найбільшого у Східній Європі фермерського господарства “Меринос-Захід” Дмитро Огньов.

 

У презентації також взяли участь представники об’єднаних територіальних громад, які братимуть участь у проекті. Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це 5-річна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності й прозорості у громадському управлінні.

 

На початку програми очільники ОТГ презентували себе та розповіли, як вони посіли місце голови.

 

Першим конкурсом для всіх учасників було представлення інвестору своєї бізнес-ініціативи, на яку й витратять зароблений мільйон.



Печеніжинська ОТГ, зокрема, хоче виробляти закордонні паспорти у своєму ЦНАПі.



Наступний конкурс для громад - встановлення рекорду України. Таким чином бізнес-інвестор хотів побачити на скільки згуртовані жителі громад.



Печеніжинська ОТГ майже одразу вирішила встановлювати "танцювальний" рекорд. Близько сотні мешканців встановили рекорд із наймасовішого виконання танцю "Аркан".



У фіналі конкурсу у лідерах опиналася Бузька громада Миколаївської області, якій вдалося заробити 2000 гривень. Всі ж інші ОТГ заробили тільки по одній тисячі. Печеніжинська громада пройшла до другого етапу конкурсу.

 


28.01.2018 3907 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1475
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3014
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1056
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1101
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1122 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3316 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

114

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1028

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

850

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

385
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

235
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2416
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1192
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1198
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

498
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15121
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7427
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

230
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

286
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

333
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

419
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

707