В "Бастіоні" експонується перша виставка робіт Івана Ватутіна

Всіх охочих запрошують на першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна. Експозиція робіт здійснюється у фортечній галереї "Бастіон" до 20 березня.

Іван Ватутін народився 1957 року, закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу (спеціальність "Технологія машинобудування") і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника ("Правознавство"), тривалий час здійснює правничу та адвокатську діяльність.

У 2017 році захопився малюванням (здебільшого графікою). До цього практично цим не займався та не здобував освіти у мистецьких закладах.

"На відміну від судових процесів, які суцільно регламентовані кодексами, малювання — процес значно цікавіший і приємно різниться від судових тим, що у ньому не буває програшів", — каже автор виставки.

Адвокат розповідає, що захопився малюванням після того, як на 60-річчя йому подарували олівці та невеличкий скетчбук.

"Захопився так, що це стало другою частиною моєї основної діяльності — адвокатська дає мені можливість займатися улюбленою справою і заробляти, а мистецька дає мені естетичне задоволення", — ділиться Іван Петрович.

Здебільшого роботи митець виконує олівцем, вугіллям, лінерами та сепією у стилі графіки.

На виставці представлені два десятки робіт, здебільшого — пейзажі. 

Також Іван Петрович ділиться планами щодо майбутніх витворів:

"Хочу зробити серію з гуцульської тематики. Я розшукав багато робіт давнього фотографа Семковича. Він переїхав зі сходу України у 1922 році в Жаб‘є (сучасну Верховину) і зробив величезну серію фоторобіт гуцульського побуту.

Я випадково побачив їх і взяв собі за мету десь брати його сюжети, десь щось більш сучасне і створити таку серію. Жити тут і не захоплюватися Гуцульщиною, її високими горами просто неможливо!"

Іван Ватутін зізнається, що ця справа займає час, але він малює із задоволенням та натхненням:

"Доводиться відмовлятися від певних проєктів, але в спину дихають молоді спеціалісти, які справляються із нашою роботою краще, аніж ми. Я не шкодую, що поступово відходжу від адвокатської позиції, бо молодь приходить творча, натхненна, енергійна і їм продовжувати".

Також митець розповів, звідки він черпає натхнення:

"Буває, дозволяю собі подорожувати, прогулянки до Писаного каменю, на гору Костричу. Хтось любить рибалити, хтось грає на гармоніці — я люблю подорожувати та малювати.

Коли ви мандруєте і маєте біля себе фототехніку, то намагаєтеся зафіксувати все, що найбільше запам‘яталося. В мене є бажання переносити таке на папір — щось вдається, щось не дуже, але з цього я черпаю натхнення".

"Роботи Івана Петровича є дуже цікавими. До заходу дотична Національна асоціація адвокатів і бере участь в організації виставки на рівні Ради адвокатів України.

Іван Петрович не лише якісно та добросовісно надає правничу допомогу громадянам нашої області й не тільки, а ще й талановита людина. Чекаємо від вас нових творчих злетів та робіт", — розповідає Голова ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова.

Окрім перегляду робіт митця відвідувачі також мають можливість залишити відгук про виставку та придбати картини. Показ графіки Івана Ватутіна триватиме до 20 березня.


20.03.2024 17:00    2684
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1551
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1671
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1657
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4909 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1961 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1361

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

176

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

544

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

701

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

847
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3467
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10029
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

697
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25920
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7552
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

747
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

928
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1252
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1068
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

690
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

925
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

799