"Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025": у Калуші відбувся економічний форум (ФОТО)

У Калуші 17 січня відбувся економічний форум «Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025».

Про це повідомили в Калуській міській раді, пише Фіртка.

Як зазначають, форум мав на меті презентувати й обговорити із місцевими промисловцями державну політику розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».

"Організатори форуму правильно визначилися із локацією. Адже ще у 2020 році розроблено стратегію розвитку Калуської міської територіальної громади, де запланували, що до 2030 року маємо стати еко-індустріальною столицею заходу України.

Навіть у часі війни ми поступово реалізовуємо стратегію. До нас релоковано більше сорока промислових підприємств, які «з нуля» починають будувати заводи. У нашій громаді вже є три індустріальні парки.

Тобто, ми вже закладаємо підґрунтя для промислово-економічного розвитку Калуської громади, і України загалом",  — наголосив міський голова Калуша Андрій Найда.

Ініціатори форуму, фонд «Українська єдність», зібрали для обговорення представників найвищих щаблів влади — народних депутатів України, працівників міністерств, а також — місцеву владу і підприємців.

"Я сподіваюсь, що сьогоднішній захід — це про майданчик , де можна отримати нові комунікації, нові знання, почути, які є інструменти із впровадження державної політики «Зроблено в Україні».

Ця політика спрямована на те, щоб ми були не сировинним придатком, а індустріальним, переробним центром із інноваціями, з технологіями", — сказав народний депутат України Едуард Прощук.

"Я пригадую, як у 2023 році ми з колегами починали такі зустрічі. Говорили про важливість створення індустріальних парків, про ті інструменти, засоби, які надає держава для розвитку бізнесу.

Це сприяло тому, що зараз люди зацікавлені, працюють із цими програмами, інструментами; виникає багато питань, які ми, власне, завдяки таким заходам, можемо в подальшому вирішувати.

Тобто, збирати інформацію, збирати потреби, щоб на законодавчому рівні впроваджувати додаткові інструменти для розвитку бізнесу", — зазначила народна депутатка України Олена Вінтоняк.

У Калуській міській раді пишуть, метою політики «Зроблено в Україні» є зміна структури української економіки. Частка цієї переробної промисловості у структурі сучасної економічно розвиненої держави, має становити не менше 20%.

До вторгнення російської федерації цей показник у структурі української економіки становив 10%. Упродовж наступних років засобами державної підтримки і стимулювання хочуть досягти 20% рівня.

Цього року у державному бюджету заклали 35 млрд гривень на програми сприяння українським виробникам, які можна структурувати за кількома головними напрямками:

  • розвиток виробництва через створення додаткового попиту на товари, вироблені в Україні;
  • сприяння залученню інвестицій у реальний сектор;
  • збільшення несировинного експорту.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у презентаційному виступі підкреслив, що надзвичайно важливо затримувати бізнес в Україні.

"Коли через війну бізнесмен Харкова, Нікополя, Краматорська змушений був їхати кудись у бік західного кордону, задача громад заходу України його по дорозі зупинити. У хорошому сенсі слова.

Запропонувати йому такі умови, таке ставлення, таку підтримку, таке сприяння, щоб він зрозумів що кордон перетинати не треба. Для того, щоб цей бізнес залишився тут, в Україні.

Можливо, частина з них повернеться, а хтось залишить тут частину свого бізнесу, хтось розшириться. Ви отримаєте економічне зростання тут, на цих територіях, держава ж не втратить цей бізнес, він залишиться в Україні.

Ми всі розуміємо, що фінансуємо нашу армію не зовнішніми грошима, а податками, які українські виробники тут сплачують", — наголосив Дмитро Кисилевський.

Під час двох дискусійних панелей спікери мали нагоду обговорити ключові програми і аспекти сучасної системи державної підтримки вітчизняних виробників:

  • «Державні інструменти стимулювання економічного розвитку у 2025 році»;
  • «Виклики бізнесу четвертого року війни».

Сесія запитань відповідей бізнесу до Міністерства економіки та Міністерства енергетики стосувалася актуальних питань бронювання працівників і державних енергетичних програм для бізнесу.

"Із важливого для Калуської громади — на державному рівні підтримують ініціативу відновлення калійного виробництва у Калуші, понад 9 млн євро спрямують на реконструкцію вищого професійного технічного училища №7.

Форум обіцяють проводити у Калуській громаді щороку", — резюмували у міській раді.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)

"Реагування не на високу рівні": в Івано-Франківську обговорювали проблему домашнього насильства (ФОТО)


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

872
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

530
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

903
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1947
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2366 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

634

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

620
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10265
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1108
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5165
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

919
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2723
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1122
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

308
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

635
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

955 2