ЗНО-2012: про що потрібно пам’ятати абітурієнту

 

Завтра, 15 травня, в Україні розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Перший іспит, з якого складатимуть тестування абітурієнти цього року, є хімія, наступний – російська мова.

 

Тестування, яке є обов’язковим для вступу на всі спеціальності вищих навчальних закладів – українська мова та література – проходитиме два дні (28 та 29 травня).

 

Як показав досвід спостереження за ЗНО у минулих роках, основною проблемою, з якою стикнулися випускники шкіл під час перших тестувань, було відсутність одного з документів, необхідних для пропуску на пункт тестування. Тому, в переддень іспитів Громадянська мережа ОПОРА звертається до абітурієнтів та їхніх батьків й нагадує, що згідно з процедурою, затвердженою Українським центром оцінювання якості освіти, для пропуску на пункт тестування потрібно мати з собою: сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, паспорт чи свідоцтво про народження, за яким особа реєструвалася на тестування, та номер і серія якого зазначені у Сертифікаті, запрошення-перепустка для участі у ЗНО, де зазначені адреси пунктів тестування.

 

Лише за наявності цих документів абітурієнт допускається на пункт тестування. Крім того закликаємо не приставати на можливі сумнівні пропозиції щодо отримання відповідей на тестові завдання чи інформації про зміст задач, що виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання. Адже за 4 роки спостереження ми не зафіксували жодного випадку одержання відповідей на тестові завдання до початку проведення іспитів.

 

У цьому році під пильне око громадських спостерігачів попаде недотримання таких обов’язків зі сторони абітурієнтів як використання в пункті тестування будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування (фіксації), збереження та відтворення інформації; спілкування з іншими абітурієнтами, передача їм будь-яких предметів та матеріалів; наявність в абітурієнта засобів зв’язку, друкованих і рукописних матеріалів під час безпосередньої роботи над тестом.

 

Крім того, представники Громадянської мережі «ОПОРА» перевірятимуть чи забезпечує  персонал пунктів тестування рівні умов для всіх абітурієнтів, які беруть участь у ЗНО та чи керуються єдиними стандартами Уповноважені від Українського центру оцінювання якості освіти під час виявлення порушень та зловживань зі сторони учасників.  

 

Про виявлені порушення спостерігачі повідомлятимуть Уповноважену особу від Українського центру оцінювання якості освіти, яка має право прийняти рішення про позбавлення абітурієнта можливості продовжувати роботу над тестом.

 

Представники ГМ «ОПОРА» вестимуть спостереження у 16 регіонах України, де покриватимуть 50% пунктів тестування з таких предметів як хімія, математика, українська мова та література, і 30% для решти. Загалом за всіма предметними тестуваннями основної сесії спостерігатиме 1200 осіб.


14.05.2012 1636 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

916
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

735
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1843
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3175
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2520
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2507

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

187

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

698

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

657

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1550
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

315
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

648
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

585
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

293
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

353
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26995
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

808
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19647
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

393
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

371
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

697
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1232 1