"Знецінюють зусилля тих, хто зводить оборонні рубежі": голова Держспецтрансслужби про заяви щодо "відсутності фортифікацій" на Харківщині

Фортифікаційне обладнання оборонних споруд на підступах до Харкова, як й в решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано, в декілька оборонних рубежів, кожен з яких укріплений відповідно до віддаленості від ворога та загрози обстрілів. 

Про це голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець розповів в етері телемарафону 12 травня, пише Фіртка.

З його слів, найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

Перед ним розташований рубіж, де працюють підрозділи Командування сил підтримки ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

"Перший рубіж і так званий передній край, звичайно, він утримується підрозділами, обладнується самими підрозділами.

І тут говорити про використання важкої техніки, залізобетонних споруд, на жаль, немає можливості", — додав Яковець.

За його словами, цей перший рубіж на Харківщині розташований на відстані від 1,5 до 5-6 кілометрів від кордону з Росією — залежно від умов місцевості, природних перешкод, панівних висот тощо.

Коментувати подробиці щодо другого рубежу оборони посадовець відмовився з міркувань безпеки.

Разом з тим, продовжує Яковець, третій рубіж розташований на різній відстані, залежно від умов місцевості, від 17 до 35 кілометрів. З інженерного погляду він найбільш обладнаний — із встановленням залізобетонних споруд, як вогневих, так і для укриття і проживання особового складу.

Крім того, Яковець прокоментував заяву командира взводу розвідки 1-го стрілецького батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Дениса Ярославського щодо відсутності першої лінії фортифікацій і мін на Харківщині.

"Знаєте, коли це говорять експерти, які перебувають на відстані 700-1000 кілометрів до районів бойових дій, це ще можна якось зрозуміти. А коли військові, то, чесно кажучи, я цього не розумію.

Інформаційні вкиди щодо можливості обладнання триповерхових бетонних споруд під вогневим впливом противника, м’яко кажучи, є абсурдними.

І знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають і військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал", — зазначив голова Держспецтрансслужби.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


14.05.2024 2121 12
Коментарі (12)

Ну тут згоден 2024.05.14, 22:07

Вперше побачивши знищену техніку при наступі росіян на Харківську область теж звернув увагу - "у полі не на мінах і не застряглу в ровах". Виявилось не один такий "уважний". Самовільно згадався 22 рік, тому здалось "невже знову забули незмогли". Але аргумент про неможливість копати суцільні рови технікою в зоні досяжності росартилерії і штурмів - розумний аргумент. Тож "емоції" від травми 22-го року непідготовленості за 8-м років війни з 2014-го це лише емоції. Чи є і які укріплення - це за 20-30 км від позицій орків. 

Звісно теоретично є дистанційне мінування, ППО і артилерійське прикриття по ділянкам робіт - але це від можливостей України, а вони такі як є.

Не в завхаті від тцкунської політики влади тож в необєктивності щодо влади мене нічого звинувачувати, але в даному випадку "відсутні фортифікації" - це більше емоції. Хотілось би, та невидно щоб були можливості.

І коли порохоботи почали качати тему, політичні бали набирати - це ще один доказ що "відсутні фортифікації на кордоні" більше накрут.  

А от що далі там на другій третій лінії, це вже питання реальніше. Порохоботи мали 5-ть років щоб не під снарядами копати бетоновувати, а не розказувати "путін нападе", маючи людей за дурних божевільних, які "вірять у напад росії". Протипіхотіні міни утилізовував ще Порошенко "згідно якогось там договору". Виробництво так ніхто і не відновив... Нажаль Зеленський продовжив цю політику до 22-го і поплатився за це.

Для фортифікацій з мінами зубами колючим дроту на самому кордоні ЗСУ мали б зробити те що роблять москалі - відсувають на десятки км позиції звідки безкарно битимуть по українським містам артилерією, а їх "шебякіна" будуть в зоні недосяжності. Для цього треба мати свою зброю і штурмовиків з ненапакованих у буси та політичну волю формувати "сіру зону" на території росії. Поки ж є те що є і звісно будувати під артилерією першу лінію, не маючи можливості прикрити ці роботи хоч по ділянкам - це зрозуміле.

Цікавіше заяви антикорупційної організації, які дослідили "керівників" будівельних фірм на 270 млн, які одна працює в полі і влаштовує пяні бійки з матірю, інший теж "не живе життям мільйонера" чи хоча б як "людина з нормальною зарплатою". Тож питання хто створював ці фірми і чи просто "не хотіли як Гринкевичі" (вчора молодці забезпечували в критичний момент ЗСУ одягом і харчами, а через рік по тюрмам всю родину і навіть невістку сина хотіли запхати за грати) чи мафія вирішила: "війна надовго, а гроші на Монако треба зараз" і "освоїли" сотні млн, коли питати за роботу нема з кого?

Та найбільше проблема з емоціями "відстуні фортифікації", які логіка каже - не по можливостям на першій лінії у даній ситуації, це щоб не гнали солдат відбивати і "за ціною не постоїмо" типу виправдовуючи "ну і що що немає". Бо це для тцк і депутатів може "просто наловлені", а все це люди наші люди і їх життя треба берегти, і чхати на політичний шум. Тільки військова доцільність.

Непощастило Вовчанську, бо "сіра зона" не на Росії - не може поки Україна це зробити. Та евакуюватись можливість дали усім, судячи з репортажів, - автобуси, транспорт. Пощастило більше ніж кому в 2022-му році, які опинились в окупації.

До Харкова не підійшли на відстань артударів, оточити оркам Купянськ теж не вдалось бліцкригом. Тож не все так погано, незважаючи що атакують москалі, а не ЗСУ під Білгород.

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5210 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1842 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1918

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

194
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

484
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18389
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1221 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23399 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1189 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504