Змагання із 22-ма відомими

На Спаса стартує новий футбольний сезон у обласних аматорських змаганнях. Залишилося менше місяця. Вже майже відомий склад учасників, скоро дізнаємося і календар матчів. 10 учасників змагатиметься у першій лізі і 12 (надіємось, що саме стільки) боротиметься за першість в  другій лізі.

У порівнянні з попереднім сезоном чемпіонат області скоротився на дві команди. Хоча організатори з цього року планували розширюватися до 14-ти. Не склалось. В чому причина цього?

По-перше, деякі команди вирішили не виступати у першій обласній лізі. Взагалі з футбольної карти області зник Тлумач. Напевно за сезон-два "Придністров'я" повернеться. Ймовірно відновлення розпочнеться із першості. Та поки що район взагалі залишився без футболу обласного рівня. А не так давно Тлумаччину представляло одразу три колективи ("Придністров'я", ФК "Тлумач", ФК "Обертин"). Не буде в першій лізі "Колос Городенківщини". Сформований на базі вільхівецької "Чайки" колектив, стрімко ввірвався до числа кращих аматорських колективів краю. Зі старту виграв срібло чемпіонату. В другому сезоні фінішував четвертим. У новому сезоні керівництво вирішило відновити назва "Чайка" та продовжити грати у чемпіонаті Городенківщини. Хоча, майже 10-тисячний районний центр не залишиться без футболу обласного рівня. В другу лігу заявлено "Пробій".

По-друге, від виступів у обласній першій лізі відмовиллися ФК "Калуш" та ФК "Галич". Обидва клуби підвищилися в класі. Калушани, які були змушені у минулому сезоні поєднувати виступи в аматорському чемпіонаті України і обласній першій лізі, ставши професійним клубом, позбавився обов'язку відбувати таку своєрідну "повинність". Галичани в якості чемпіона області гратимуть у Аматорському чемпіонаті України (четвертий по силі дивізіон вітчизняного футболу). Таким чином, організатори отримали вже "мінус 4" до кількісного складу.

По-третє, підвищитися в класі зголосився лише пістинський "Кремінь". СФК "Богородчани" після скандалу наприкінці минулого сезону і конфлікту з ІФОФФ, взагалі знялися із обласних змагань. Якщо чесно, очікував, що Бовшів або Рогатин підуть в першу лігу. Вирішили залишитися у другій. Їм видніше.

Ситуацію із кількісним складом чемпіонату частково врятувала "Ніка-Вовчинець". Спільний проект ДЮФК "Ніка-05" (Івано-Франківськ) та Вовчинецької сільської ради став десятим учасником першої ліги. Команда с.Вовчинець свої матчі проводитиме на сільському стадіоні у передмісті Івано-Франківська.

Жеребкування календаря відбудеться найближчим часом. Та враховуючи кількість команд, напевно варто очікувати, що буде проведено більше, ніж два класичних кола. Принаймні, це було б логічно. Хоча можна додати кількість матчів за рахунок зміни формату обласного кубка.

До речі, останні чотири розіграші назбирували не менше 12 команд. Навіть в сезоні 2014-го року на старт вийшло 11 учасників. Щоправда, до фінішу дійшло десять (тоді отинійська "Славія" по ходу сезону припинила свої існування). 

Трохи статистики:
2017/18 - 12 команд
2016/17 - 13 команд
2016 (короткий чемпіонат) - 13 команд
2015 - 15 команд
2014 - 11 команд
2013 - 13  команд
2012 - 16 команд
2011 - 16 команд
2010 - 16 команд
2009 - 16 команд

Як повернутися до цифри 14-16 команд (хоча б) у першій лізі? І чи взагалі потрібно? Створення професійних команд у Івано-Франківську та Калуші, перехід на всеукраїнський рівень Коломиї, Галича - все це відчутно послабило першу лігу області. В цьому немає нічого поганого. Навпаки, хочеться сподіватися, що і "Нафтовик", НФК "Бурштин" чи брошнівські "Карпати" теж знайдуть ресурси у найближчий час, щоб вийти на вищий рівень. А обласний чемпіонат має стати місцем, де юні прикарпатські таланти отримуватимуть перший досвід дорослого футболу. По суті, дублюючою командою, яка гратиме "на область", обзавелося "Прикарпаття". Коломийське "Покуття" свою молодь "обкатує" в обласній першості. Може з часом і калушани та галичани потребуватимуть дублюючої команди.

Звичайно, варто прагнути до виходу на оптимальну кількість в 14-16 учасників, працювати із учасниками першості, заохочуючи ті ж команди Рогатина, Солотвина, Тисмениці та Косова рухатися вперед.

У другій лізі назбирується 11-12 команд. Будемо надіятися, що Снятинська районна рада проголосує за виділення коштів для місцевої команди. Награлися "на область" гвіздецький "Старт" та "Вовки" із Вовчківців. До речі, саме поразка колективу з Коломийщини з потрібним рахунком дозволила пістинському "Креміню" стати переможцем другої ліги в сезоні 2017/18 років. Це напевно правильно, що колектив, який у попередньому сезоні програвав із двознаковими рахунками, припинив виступи на обласному рівні. Та з іншої сторони, Гвіздець - славний футбольними традиціями і заслуговує на гідну команду. Будемо надіятися, що з часом вдасться відродити колектив, який хоча б наблизиться до тих результатів, які колись показувала команда "Дельта". Знову знявся верховинський "Черемош". Якось так складається, що колектив із найпівденнішого прикарпатського районного центру періодично з'являється у обласній першості.

Маємо чотирьох новачків у другій лізі цього сезону. Болехівські "Карпати", які не зуміли дограти минулий сезон в чемпіонаті до кінця, сезон 2018/19 розпочнуть у другому по силі обласному дивізіоні. Після повернення на районний рівень "Чайки" із Вільхівців, до першості заявився городенківський "Пробій". Варто припустити, що новий колектив робитиме ставку на місцевих футболістів. Також після перерви до обласних змагань повернувся і Косів. Цього року команда обзавелася спонсором, який раніше підтримував ряд інших футбольних колективів краю. Четвертим новачком став чемпіон Тисменицького району чорнолізький "Козацький Острів". Якщо команда збереже свій минулорічний підбір виконавців, то вже в дебютний для себе сезон зможе включитися у боротьбу за медалі.

От така коротка передмова до нового сезону. Чекаємо на заявкову кампанію, щоб оцінити кадровий потенціал всіх учасників змагань.

Трайтурак Роман, sport.if.ua
Фото - Петра Белея


30.07.2018 1739
Коментарі ()

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10671 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1778
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1671
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2690
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4522
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3175

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

252

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

987

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1395

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1283
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1654
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1447
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1177
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

541
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

616
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1819
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1937 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20312
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

292
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

644 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

683
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1023