Зізнатися в коханні між небом і землею – на горі Говерла (фото)

 

Коли на повні груди вдихаєш найвищу велич гір, що довкола розливається зелено-синіми туманами, і здається, от-от можна торкнути хмар, тобі перехоплює дух відчуття неймовірної краси. Це – Говерла. Здолати її – справжній подвиг, а нагорода за це – відчуття, якого справді не забути.

Мабуть ніде не можна зробити красивішого освідчення в коханні, ніж тут, на Говерлі. Тут часто роблять пропозиції руки і серця. І не дарма для найважливіших у житті слів обирають саме це місце.

На хребті Чорногори

Найвища точка нашої країни знаходиться на гірському масиві Чорногора. Оброслого густими буково-смерековими лісами та пронизаного бистроводними річками. А там, внузу, живуть у дерев’яних хатинках гуцули, і, випасаючи своїх овець, стережуть незайманість природи полонин. Ще з невеликої висоти можна почути дзенькіт дзвіночків карпатських корів, що дезтурботно бродять собі поміж галявинами, наче звичні лісові жителі, не боячись високих схилів та стрімких обривів.

До Говерли ледь не дотягуються її велетні-побратими гори Бребенескул, Ребра, Гутин-Томнати, Піп Іван, які піднімаються над рівнем моря вище, ніж на 2000 метрів. Всі вони входять до Карпатського національного природнього парку.

Дорогою під хмари

Сходження на гору Говерлу можна здійснити різними маршрутами. Це можуть бути шляхи з боку гір Пожижевська та Брецкул, або зі сторони туристичної бази «Заросляк». Можна – з боку урочища Козьмещик, або гори Петрос.
Найчастіше туристи обирають той, що починається із «Заросляка». Він – найкоротший, а до самої відправної точки можна навіть доїхати автомобілем. Найдовший зі всіх – це коли відправлятись від залізничної станції з боку села Лазещина. І хоч затратите на таке сходження найбільше часу зі всіх варіантів, все ж це найбільш легка подорож на Говерлу.

Багато краси можна побачити по дорозі на гору. Чи йтимете вздовж річки, чи гірськими хребтами, минаючи полонини, в будь-якому разі вас чекає захоплююча незабутня подорож. І хоч цей шлях доволі довгий і нелегкий, та чарівна довколишня природа знімає будь-яку втому, напуваючи силою.

2061 метр над рівнем моря

Кілька останніх метрів на шляху до вершини завжиди виявляються найважчими, а для когось і справжнім випробуванням. Та той, хто все ж дістався туди, не шкодуватиме потрачених зусиль, адже відчуття невимовної краси, захоплення та радості перепонюватимуть. Ви здолали найвищу гору Карпат. Це – справжнє досягнення, не тільки для тих, хто побуває тут вперше, а й для тих, хто здійсює сходження, аби вкотре насолодитись красою Карпат там, де вона відкривається найкраще. З вершини “Снігової гори” (як перекладається назва Говерли на угорську) можна любуватися пейзажими в радіусі 360°. Шпичаті хребти лісів, порослі чагарниками схили та гірські озера. Тумани неба своїми крилами щораз пронизують беркути, пролітаючи так близько до тебе, що здається, можуть торкнутись витягнутої руки. Краса неймовірна. Говерла дарує відчуття величі.

Для тих, хто зібрався в дорогу:

Місце знаходження:
Говерла розташована в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області.

GPS:
48°9’38”N 24°30’11”E

Поради бувалого мандрівника:
Підйомника на гору немає, тому дістатися можна лише пішохідним маршрутом.

Коли краще вирушати:
Підніматись на гору та сходити вниз дуже небезпечно, якщо каміння під ногами намокає. Тому у час, коли велика ймовірність випадання дощу чи снігу, краще не планувати подорожі. А найкращим часом для цього є початок червня, коли все довкола починає цвісти. Тоді Говерла виглядає найкраще.

karpaty_15

meditation

100555_original

05_hoverla_7ways.com.ua_

DSC_3835 Panorama

04-zakat-goverla-zima

1640

329696_0

DSC_0185

588571_original

goverla_002

Sum_pan_663

viv19

панорама з говер

автор Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua


01.11.2014 1696 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2126
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

989
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

983
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2121
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3586
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2512 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

817

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

721

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

677

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10349
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1195
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5295
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1025
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2825
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1194
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

416
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

258 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

726
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

621
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

669