Зимово-весняний трамплін для Рено

Закінчення зими ознаменувалося неабиякою стійкістю морозів, під сипучо-білою ковдрою яких підсніжники ще не пріють. «Весна, весна, прийде.» - буркають під сердитий ніс розбурхані карпатські шатуни.  «А хто до нас в ліс сьогодні прийде ?..»  

Зимові підсумки на початку весни тяжіють – в контексті втішних новин – вижили, та й зубатими, хвостатими не стали. А меду чогось хочеться все рівно і мертві бджоли загули.

Віртуально відпочили на дорогих екзотичних островах, з гарантом Конституції і його прихвоснями, і в ліпшому разі в натурі покаталися з гірки на лижах/санчатах,  хто вміє, на ковзанах, в гірських ландшафтах покупалися.

Прилив оптимізму, в такому тонкому символічному сенсі, отримали від єдиної завойованої золотої медальки класного лижника Абраменка. Аби не гірше.

Доводилося якось, давніше, заїхавши в Ворохту, спостерігати чудну, мальовничу картину: майбутні олімпійські чемпіони, ймовірно вже не чемпіони і не майбутні, тренуються на лижах, стрибаючи з колись славнозвісного трампліна, покоцаного тепер як після термоядерної війни, на спускову стежину, вкриту гнилою соломою, ще й не дуже доброї якості. Ледь животіючи і виживаючи на якісь жалюгідні меценатки, бо їсти треба, та й на інвентар, який ламається часто, бо солома трохи важча за сніг. Кажуть, тепер навіть вже на гнилу солому не стрибають там, бо недалеко, в Кременці, Тернопільська область, трамплін підстелюють трохи свіжішою.

Не дуже сентиментальний, але направду сльози з очей потекли. Останнього разу так текли ще в дитинстві, коли в ящику розстрілювали Кінг-Конга. І питаєшся себе, а чого так є ? Чого навіть в Нігерії (між іншим вперше представленій на останній олімпіаді ) умови для тренування зимових спортсменів кращі, там, де в гірських лісах можна надибати на реального кінг-конга ? І ніби країна не менше корупційна, навіть більше, з огляду на проїдання нафтових родовищ.

Відповідь знаходжу для себе надійну: українці просто не хочуть копіювати москалів, та лиш не в цему році – з огляду на загальні результати олімпіади. «От як би ми були в Євразосоюзі, - чую як зліва за плечем клубочаться демони, шепочуть, - то була би наша олімпійська гордість забезпечена допінгом і результатом на мінімум двадцять золотих.». « Рівно на рік, два, так само, як політично-економічною безтурботністю в оковах  імперії, а потім «зарах» глобальний фол і не менш глобальний гаплик», - то вже справа схиляють до правильних інтенцій якісно інші істоти.

Треба на себе надіятися, лише на себе, ось це ми чуємо чи не щодня. Звичайно, в цьому брехні тотальної бути не може природно, та, знаючи рідну природоньку, розуміємо, що нас готують в темпі вайлуватого гопака до пісеноньки «наша хата скраю – закрита, вхід і вихід з сараю, відкрита», з приспівом  «коней, биків забирайте, корів, кізеньок не чіпайте».

Коні не винні ? Коні на заробітках запоребриком, значить автоматом невинні…

Ось і радіємо за здобуту другу золоту медаль українкою Оленою Савченко, щоправда від котрогось часу громадянкою Німеччини, що не зреклася свого походження. Чи буде так, що скоро дізнається весь світ про українські спортивні, і не лише, успіхи, розчинені в німеччинах, іспаніях, польщах ? Надія на «ні» є, якщо вони ще трохи довше потренуються тут.

Надія є, що небайдужі люди, рано чи пізно, пригріють наш зимовий спорт на якомусь курорті, наприклад, Буковелі, побудують гірки, трампліни під професійні, чи бодай напівпрофесійні для виховання молодих спортсменів, бо ж під не єдиним Сашком Усиком здригаються Сивуля і Хом’як.

Свого часу низка розважально-рекреаційних  комплексів Австрії, після другої світової війни,  з метою інфраструктурної допомоги австрійським лижникам, аби ті не виїжджали масово тренуватися в Швейцарію (в роки війну нейтральну і незрівнянно економічно привабливішу), приймаючи пізніше громадянство, почали споруджувати і опікуватися в себе про все необхідне для в тому числі професійного спорту, конвертованого переважно в нематеріальні чинники, такі як національна гордість.  

Буковель наслідує правильні зразки кращого-західного (це означає, що Австрія у нас не за горами – Альпами) , як от «льодяні ресторації», айс-готелі. Бачив таких багато у Фінляндії якось, щоправда, у недешевих фінів все одно ніби дешевше виходило почастуватися при холоді, чи то може здалося, як кажуть, наший бісовий  комплекс меншовартості ?..

Якщо Буковель планує й надалі вражати цінами (на що напевно є економічні причини) , то радив би не лише айс-кафе на території, а наприклад «льодяну мерію», з витесаними  мерами, депутатами, виконкомом – і пенсіонерів можна звозити на екскурсію, живих.  Весна, весна, прийде…

До нас прийшла, приїхала, гордість іноземна. 

Так, не лише від нас їдуть, а й до нас, як то актор світової слави Жан Рено – той, шо грав у кіні про масонів «Кот да вінчік», та багато інших немасонських. Він вже гуляє карпатськими місцями сил, жує кулешу й буц і буцає компліментами всіх перехожих на Закарпатті, навіть тих, розповідають, хто плутає його зі смотрящим від Євросоюзу , чи то Віктора Балоги, по кругляку.

Він буде грати не голову  міськради  Рахова, навіть, в це важко повірити, не голову сільради Космача, ну і найменш вірогідно Петра Порошенка, а когось іншого, напевно, знову якогось масона. Кажуть, що то його остання роль, ним же анонсована. Бажаємо шатунської снаги і непогасної юрошатуновської популярності  після завершення кар’єри.  Бо продолженіє слєдуєт, а не прєслєдуєт, либонь, і нашу країну, з горем пополам.


05.03.2018 Назар Яв 3257
Коментарі ()

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

181
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1458
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2217
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1471
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1693 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4520 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1091

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

383

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

356

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

638
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1450
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1528
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

933
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6801
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2176
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12503
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1813
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

842
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

854
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

627
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1202
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

555