Житель Івано-Франківська вирощує ківі у себе в саду (ФОТО)

Третій рік поспіль Дмитро Семенів збирає в Івано-Франківську урожай ківі. Вирощувати тропічні рослини біля свого дому – його захоплення.

Про це чоловік розповів кореспондентці Суспільного, як культивує такі фрукти на Прикарпатті, передає Фіртка.

Ківі — новозеландський фрукт із родини актинідієвих, розповідає чоловік. Каже, саму актинідію винайшли понад 100 років тому і вона є дводомною, тобто для її успішного запилення потрібно мати дві рослини: жіночу та чоловічу. А от вже ківі селекціонували у повоєнні роки у Новій Зеландії. Дмитро вирощує однодомні сорти ківі.

"Є така пташка пухнаста, вона дуже схожа до цих плодів. І дали їй назву у Новій Зеландії — ківі", — розповідає про походження назви рослини Дмитро Семенів.

До цього чоловік займався переважно виноградарством, але через потепління клімату, каже, виноград доводиться все частіше обробляти від грибків.

"Спочатку три рази обробляли, тепер вже треба разів вісім обробляти. І що далі, то ця ситуація погіршується. Мене просто зацікавило, які ж іще рослини можна вирощувати, щоби вони були дійсно екологічно чисті, без всіляких обробок. Після винограду я теж почав вирощувати лохину, жимолость, тепер хеномелес, інжир навіть росте у відкритому ґрунті ", — каже чоловік.

Ківі у саду іванофранківця виросли внаслідок експерименту. Садівник купив на ринку фрукт і висадив із нього насінини. А вже потім прищепив до них сортові рослини.

"Ось цей — крупніший, це є сорт Валентайн, виведений в Ужгороді Генріхом Стратоном, а ось дрібніший – це сорт Дженні, виведений у Голландії. Вони за смаком – однакові. Єдине, що менший, можливо, цікавіше трошки їсти: його надкусив, потиснув – і воно вискочило, шкірка залишилася у руках. А більший треба розрізати", – розповідає Дмитро Семенів.

У догляді за ківі головне — вберегти рослину від зимових морозів і перших весняних приморозків, а також — котів.

"Для котів це, напевне, мов якась наркотична речовина, як валеріанка, вони кусають, нюхають. Треба захистити ківі на відстані метра, дальше коти вже не лізуть", – каже франківець.

Котів приваблюють не стільки самі фрукти, як деревина та листя рослини.

Достигають фрукти у кінці вересня, а при температурі 4-5° тепла їх можна зберігати пів року. Як розповідає Дмитро Семенів, якщо зірвати плоди трохи завчасно, то у теплому місці вони зм'якнуть і будуть смачні. Також чоловік додає, що за три роки не бачив жодного гнилого ківі, на відміну від яблук.

"Поки що ківі вважають екзотичним, але з часом, я думаю, що вини так, як виноград. Спочатку, знаєте, крупні сорти у нас були екзотичними і поступово уже є в багатьох", — каже Дмитро Семенів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Експерти прогнозують здешевлення овочів до кінця літа на 10%

Франківська дієтологиня назвала продукти, які варто їсти регулярно (ВІДЕО)

Консервація, заморозка чи сушіння: як найкраще запасати овочі та фрукти на зиму


04.09.2021 2413
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1677
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

835
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

938
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2022
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3524
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2423 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

763

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

665

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

638

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

654
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10301
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1150
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5219
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

964
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2760
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1147
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

356
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

673
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

581
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

627
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

982 2