Жахіття з Данії: норка підіймається з мертвих (ФОТО)

На початку листопада уряд Данії оголосив про винищення тварин після того, як у норки виявили мутовану версію нового коронавірусу. Фотографія: Оле Дженсен/Getty Images  


Тушки піднялися на поверхню в імпровізованій "братській могилі" внаслідок розкладання газів.

Мертві норки "воскресають" зі своїх могил у Данії після того, як через страх перед мутацією коронавірусу знищили тисячі тваринок та поховали в неглибоких ямах, з яких зараз деякі тушки піднімаються на поверхню.

"У міру розпаду тіл можуть утворюватися гази", - заявив представник національної поліції Томас Крістенсен державній телекомпанії DR. "Це змушує все це трохи розширюватися. Таким чином, у найгірших випадках гази виштовхують тушку із землі".
Поліція в Західній Ютландії, де кілька тисяч норок поховані в загальній могилі на військовому полігоні, намагалася протистояти моторошному явищу, засипаючи ґрунт поверх тушок, які знаходяться в траншеї глибиною метр.
"Це природний процес", - сказала Крістенсен. “На жаль, один метр ґрунту - це не просто один метр ґрунту - все залежить від того, якого типу це ґрунт. Проблема в тому, що піщаний ґрунт у Західній Ютландії занадто легкий. Тож нам довелося покласти зверху більше ґрунту".
Додаючи занепокоєння, місцеві ЗМІ повідомляють, що тварини також могли бути поховані занадто близько до озер та підземних запасів води, що викликало побоювання щодо можливого забруднення ґрунтових та питних запасів води.
Аерофотознімок показує, як тисячі вбитих норок поховані на полі біля міста Хольстебро на заході. Фотографія: Morten Stricker/ Ritzau Scanpix / AFP / Getty Images

"Здається, ніхто насправді не знає наслідків цього", - сказала Сьюзан Мюнстер з данського управління водних ресурсів Джилландсу Постену. "Треба визнати, що це мене турбує". Принаймні два місцеві мери вимагали викопати та спалити тушки норок, сказав Мюнстер.
Один місцевий політик Лейф Броггер дав коментар у газету: "Влада грається з нашим оточенням і використовує його як смітник".
Фотографії та відеоролики про норок у Данії викликали жваве обговорення у соціальних мережах: один користувач Twitter назвав 2020 рік "роком норки зомбі-мутантів", а інший закликав людей "бігти ... норка прийде за вами".
Міністерство охорони навколишнього середовища Данії заявило, що це явище є "тимчасовою проблемою, пов'язаною з процесом гниття", додавши, що територія буде контролюватися цілодобово, доки не буде встановлена ​​огорожа, "щоб уникнути потенційних проблем для тварин і людей".
Крістенсен заявив, що існує невеликий ризик для людей від тушок, що розкладаються, які продезінфіковані й покриваються вапном перед захороненням, оскільки вірус передавався переважно живою норкою, яка видихає його в повітря.
Однак можливо, що "невелика кількість бактерій все ще може потрапити в їхнє хутро", сказав він, додавши, що "ніколи не було здоровим наближатися до мертвих тварин, тому звичайно, слід триматися подалі".
На початку листопада Данія, найбільший у світі експортер норкового хутра, оголосила про знищення понад 15 мільйонів норки в країні після виявлення мутованої версії вірусу, яка могла поставити під загрозу ефективність майбутніх вакцин.
Через два тижні, і в розпал політичної кризи щодо законності свого указу, уряд дійшов висновку, що загроза людським вакцинам "з великою ймовірністю була ліквідована" за відсутності подальших випадків мутованої версії.


28.11.2020 3585
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

971
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2752
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3057 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

868

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

115
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2312
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

435
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15052
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

362
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

274
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096