Жахіття з Данії: норка підіймається з мертвих (ФОТО)

На початку листопада уряд Данії оголосив про винищення тварин після того, як у норки виявили мутовану версію нового коронавірусу. Фотографія: Оле Дженсен/Getty Images  


Тушки піднялися на поверхню в імпровізованій "братській могилі" внаслідок розкладання газів.

Мертві норки "воскресають" зі своїх могил у Данії після того, як через страх перед мутацією коронавірусу знищили тисячі тваринок та поховали в неглибоких ямах, з яких зараз деякі тушки піднімаються на поверхню.

"У міру розпаду тіл можуть утворюватися гази", - заявив представник національної поліції Томас Крістенсен державній телекомпанії DR. "Це змушує все це трохи розширюватися. Таким чином, у найгірших випадках гази виштовхують тушку із землі".
Поліція в Західній Ютландії, де кілька тисяч норок поховані в загальній могилі на військовому полігоні, намагалася протистояти моторошному явищу, засипаючи ґрунт поверх тушок, які знаходяться в траншеї глибиною метр.
"Це природний процес", - сказала Крістенсен. “На жаль, один метр ґрунту - це не просто один метр ґрунту - все залежить від того, якого типу це ґрунт. Проблема в тому, що піщаний ґрунт у Західній Ютландії занадто легкий. Тож нам довелося покласти зверху більше ґрунту".
Додаючи занепокоєння, місцеві ЗМІ повідомляють, що тварини також могли бути поховані занадто близько до озер та підземних запасів води, що викликало побоювання щодо можливого забруднення ґрунтових та питних запасів води.
Аерофотознімок показує, як тисячі вбитих норок поховані на полі біля міста Хольстебро на заході. Фотографія: Morten Stricker/ Ritzau Scanpix / AFP / Getty Images

"Здається, ніхто насправді не знає наслідків цього", - сказала Сьюзан Мюнстер з данського управління водних ресурсів Джилландсу Постену. "Треба визнати, що це мене турбує". Принаймні два місцеві мери вимагали викопати та спалити тушки норок, сказав Мюнстер.
Один місцевий політик Лейф Броггер дав коментар у газету: "Влада грається з нашим оточенням і використовує його як смітник".
Фотографії та відеоролики про норок у Данії викликали жваве обговорення у соціальних мережах: один користувач Twitter назвав 2020 рік "роком норки зомбі-мутантів", а інший закликав людей "бігти ... норка прийде за вами".
Міністерство охорони навколишнього середовища Данії заявило, що це явище є "тимчасовою проблемою, пов'язаною з процесом гниття", додавши, що територія буде контролюватися цілодобово, доки не буде встановлена ​​огорожа, "щоб уникнути потенційних проблем для тварин і людей".
Крістенсен заявив, що існує невеликий ризик для людей від тушок, що розкладаються, які продезінфіковані й покриваються вапном перед захороненням, оскільки вірус передавався переважно живою норкою, яка видихає його в повітря.
Однак можливо, що "невелика кількість бактерій все ще може потрапити в їхнє хутро", сказав він, додавши, що "ніколи не було здоровим наближатися до мертвих тварин, тому звичайно, слід триматися подалі".
На початку листопада Данія, найбільший у світі експортер норкового хутра, оголосила про знищення понад 15 мільйонів норки в країні після виявлення мутованої версії вірусу, яка могла поставити під загрозу ефективність майбутніх вакцин.
Через два тижні, і в розпал політичної кризи щодо законності свого указу, уряд дійшов висновку, що загроза людським вакцинам "з великою ймовірністю була ліквідована" за відсутності подальших випадків мутованої версії.


28.11.2020 3301
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

897
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

713
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1828
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3155
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2512
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2497

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

159

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

686

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

650

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1536
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

294
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

631
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

577
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

280
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

346
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26987
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

802
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19638
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

382
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

365
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

691
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1203 1