Зеленський: "Чим більше нашої єдності, тим швидше завершимо російську агресію надійним та справедливим миром"

Кримська платформа міцна, бо додає їй енергію демократичний світ.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час участі в другому парламентському саміті Кримської платформи, передає Фіртка.

Зі слів глави держави, це те чим ми докорінно відрізняємося від росії. Її розрахунок завжди не на людей, не на єднання, а на підкуп і насильство.

Ми ж робимо інакше. Обʼєднуємо світ, людей, віримо в здатність кожної людини піднятися вище не над сусідом, а обставинами, якими б страшними та безнадійними вони не здавалися.

"В людському характері шукати та знаходити способи захищати життя. Та чим більше нашої єдності, тим швидше ми завершимо російську агресію надійним та справедливим миром. Ми рухаємося до реалізації нашої мети більш активно, ніж будь-коли. Протягом вже майже десяти років спочатку гібридної, а потім повномасштабної агресії росії. І саме в чорноморському регіоні саме по ситуації навколо Криму найкраще видно, як наша тактика спрацьовує", - каже Зеленський.

Як зазначив Президент України, для багатьох у світі Крим був аргументом, що повна деокупація нашої території нібито недосяжна. російський контроль над Чорним морем та наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування росії в Чорному морі нібито нездоланне.

На додачу до цього внаслідок свідомого заселення Криму сотнями тисяч громадян росії й масштабних репресій окупанта проти всіх форм свободи й опору. Могло виникнути враження, нібито Крим упокорений. Зараз ілюзії тануть.

"Нагадую наші результати. російський військовий флот більше не здатний оперувати у західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. Це історичне досягнення.

Нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту, вірніше для його залишків на окупованій території Грузії.

Для російських терористів тепер немає жодної безпекової бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах чорноморського та Азовського узбережжя.

Станом на зараз ми ще не досягли повного вогневого контролю над Кримом та прилеглими водами. Але це буде. Це питання часу", - резюмував Володимир Зеленський.

Як наголосив Президент, фіксується, що проукраїнські настрої в Криму стають все більш відкритими навіть попри те, що росія все ще контролює цю землю.  Так само як і в інших окупованих територіях України.

Люди в Криму усвідомлюють, що росія звідти піде. Та чекають на Україну. Слабкість росії стає гучнішою за страх окупованих людей. І ми чітко бачимо, що в Криму у нас є багато союзників.

"Україна змогла повернути Чорному морю роль безпекової артерії від якої залежить глобальна продовольча стабільність. Без нашого аграрного експорту цінова криза на ринку продовольства та соціальних хаосах стають загрозою для десятків різних націй на просторі від західного узбережжя Африки до Індонезії.

Це «наріжний камінь», коли зникає український експорт продовольства. Руйнується весь продовольчий ринок.

Ми маємо дбати всі разом, щоб у світі не вибухали нові кризи, зокрема продовольчі, енергетичні чи імміграційні. Щоб наявні протистояння не ширилися тими чи іншими регіонами", - зазначив Президент України.

Водночас Президент повідомив, що зараз у цьому саміті Кримської платформи, як і завжди беруть участь представники й представниці кримськотатарського народу.

"Закликаю почути біль цих людей. Народу, який вже кілька разів намагалися позбавити дому. Який пройшов через депортацію, здійснену москвою. Який вже майже 10 років перебуває в полоні окупантів.

Спроби росії контролювати Крим - це історія не тільки про землю, не тільки про військовий плацдарм, який був потрібен москві в Чорному морі, щоб стабілізувати сусідній регіон. Це історія про людей, які мають бути врятовані від усіх репресій.

Це історія про політ вʼязнів, які мають бути звільнені з російських тюрм. Жінки, чоловіки, молоді та старшого віку - це історія про сімʼї, які заслуговують на захист.

Історія про культуру, яка має право на свій власний дім, вільний від загарбників, як і будь-яка інша людська культура. Наша мета - це повна деокупація нашої землі. Повна включно з Кримом", - підкреслив Зеленський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський запропонує Раді прирівняти корупцію до держзради

Життя варто захищати безкомпромісно: Володимир Зеленський виступив у засіданні Ради Безпеки ООН


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5211 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7973 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1919

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

195
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

485
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18392
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23401 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1192 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504