Зеленський: "Чим більше нашої єдності, тим швидше завершимо російську агресію надійним та справедливим миром"

Кримська платформа міцна, бо додає їй енергію демократичний світ.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час участі в другому парламентському саміті Кримської платформи, передає Фіртка.

Зі слів глави держави, це те чим ми докорінно відрізняємося від росії. Її розрахунок завжди не на людей, не на єднання, а на підкуп і насильство.

Ми ж робимо інакше. Обʼєднуємо світ, людей, віримо в здатність кожної людини піднятися вище не над сусідом, а обставинами, якими б страшними та безнадійними вони не здавалися.

"В людському характері шукати та знаходити способи захищати життя. Та чим більше нашої єдності, тим швидше ми завершимо російську агресію надійним та справедливим миром. Ми рухаємося до реалізації нашої мети більш активно, ніж будь-коли. Протягом вже майже десяти років спочатку гібридної, а потім повномасштабної агресії росії. І саме в чорноморському регіоні саме по ситуації навколо Криму найкраще видно, як наша тактика спрацьовує", - каже Зеленський.

Як зазначив Президент України, для багатьох у світі Крим був аргументом, що повна деокупація нашої території нібито недосяжна. російський контроль над Чорним морем та наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування росії в Чорному морі нібито нездоланне.

На додачу до цього внаслідок свідомого заселення Криму сотнями тисяч громадян росії й масштабних репресій окупанта проти всіх форм свободи й опору. Могло виникнути враження, нібито Крим упокорений. Зараз ілюзії тануть.

"Нагадую наші результати. російський військовий флот більше не здатний оперувати у західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. Це історичне досягнення.

Нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту, вірніше для його залишків на окупованій території Грузії.

Для російських терористів тепер немає жодної безпекової бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах чорноморського та Азовського узбережжя.

Станом на зараз ми ще не досягли повного вогневого контролю над Кримом та прилеглими водами. Але це буде. Це питання часу", - резюмував Володимир Зеленський.

Як наголосив Президент, фіксується, що проукраїнські настрої в Криму стають все більш відкритими навіть попри те, що росія все ще контролює цю землю.  Так само як і в інших окупованих територіях України.

Люди в Криму усвідомлюють, що росія звідти піде. Та чекають на Україну. Слабкість росії стає гучнішою за страх окупованих людей. І ми чітко бачимо, що в Криму у нас є багато союзників.

"Україна змогла повернути Чорному морю роль безпекової артерії від якої залежить глобальна продовольча стабільність. Без нашого аграрного експорту цінова криза на ринку продовольства та соціальних хаосах стають загрозою для десятків різних націй на просторі від західного узбережжя Африки до Індонезії.

Це «наріжний камінь», коли зникає український експорт продовольства. Руйнується весь продовольчий ринок.

Ми маємо дбати всі разом, щоб у світі не вибухали нові кризи, зокрема продовольчі, енергетичні чи імміграційні. Щоб наявні протистояння не ширилися тими чи іншими регіонами", - зазначив Президент України.

Водночас Президент повідомив, що зараз у цьому саміті Кримської платформи, як і завжди беруть участь представники й представниці кримськотатарського народу.

"Закликаю почути біль цих людей. Народу, який вже кілька разів намагалися позбавити дому. Який пройшов через депортацію, здійснену москвою. Який вже майже 10 років перебуває в полоні окупантів.

Спроби росії контролювати Крим - це історія не тільки про землю, не тільки про військовий плацдарм, який був потрібен москві в Чорному морі, щоб стабілізувати сусідній регіон. Це історія про людей, які мають бути врятовані від усіх репресій.

Це історія про політ вʼязнів, які мають бути звільнені з російських тюрм. Жінки, чоловіки, молоді та старшого віку - це історія про сімʼї, які заслуговують на захист.

Історія про культуру, яка має право на свій власний дім, вільний від загарбників, як і будь-яка інша людська культура. Наша мета - це повна деокупація нашої землі. Повна включно з Кримом", - підкреслив Зеленський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський запропонує Раді прирівняти корупцію до держзради

Життя варто захищати безкомпромісно: Володимир Зеленський виступив у засіданні Ради Безпеки ООН


Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1619 12
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9840 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10855 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4941
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2698
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2204

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

127

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

255

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

319

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

605
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

219
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1215
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

696
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2936
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1684
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

654
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1080
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

323
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

329
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

767 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1398 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

979 1