Залучать майже 350 мільйонів гривень з державного бюджету: чому в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади

фото: ілюстративне


Створення медичних кластерів сприятиме додатковому залученню у казну Івано-Франківська майже 350 мільйонів гривень з державного бюджету.

Про це в етері радіо "Західний полюс" повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Так, дві кластерні лікарні створюють в Івано-Франківську: на базі Центральної міської клінічної лікарні та об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, міську дитячу лікарню та стоматполіклініку. 

"Була дискусія: перинатальний центр та профспілка багато виступали. Ми врахували деякі моменти, і до наступної сесії допишемо статут.

Така зміна — не забаганка місцевої влади. Це — вимога держави. Ми змушені робити ці заходи для того, щоб не втратити державне фінансування.

Для нас це немалі гроші — майже 350 мільйонів гривень, які ми додатково можемо отримувати з державного бюджету", — уточнив Марцінків.


Навіщо потрібна така реорганізація, Фіртці розповіла начальниця управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради Алла Вацеба.

Зі слів посадовиці, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"28 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров'я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина в області була доступною та якісною.

Потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо.

Згідно з цією постановою, медичний заклад має бути багатопрофільним закладом охорони здоров'я, що надає різні види допомоги дитячому та дорослому населенню не менше як за двадцятьма напрямками медичної допомоги.

Тобто, йдеться про те, щоб пацієнт мав змогу отримати допомогу в одному медичному закладі", — уточнює Алла Вацеба.

Алла Вацеба каже, що фінансування окремих закладів з виділенням коштів на адміністрацію та комунальні послуги, щоб надавати лише одну медичну послугу, є нерентабельним.

"Монопрофільні заклади незабаром можуть стати фінансово нестійкими та не зможуть існувати самостійно без об'єднання з багатопрофільними закладами.

Вже сьогодні чимало з них потребують додаткового фінансування з боку місцевої влади, оскільки кошти, виділені Національною службою здоров'я України, недостатні для їхньої ефективної роботи.

Тому треба поспішити. З 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ, тому, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути провести реорганізацію", — додає посадовиця.

Об'єднання декількох медичних закладів насамперед буде зручним для пацієнтів. Крім того, як продовжує Алла Вацеба, всі працівники, згаданих медичних закладів, й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Ми йдемо найменш болючим шляхом реорганізації — шляхом приєднання без звільнення працівників. Жодну лікарню не закриють. Всі працюватимуть на різних рівнях надання медичної допомоги.

Це буде своєрідне об’єднання закладів, втім всі залишаться працювати на своїх місцях — нікого не звільнятимуть. Простими словами — для працівників будуть зміни лише в трудовій книжці.

Тому сьогодні не говоримо про те, що реформа про закриття чи скорочення людей, — таких завдань немає. Є мета — збереження кадрів та лікарень. Усі колективи повним складом переходять до кластерного закладу.

Керівники міської клінічної лікарні №1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор".

Окрім того, додає Алла Вацеба, такі медичні заклади, за реформою, будуть максимально оснащені сучасним обладнанням, а також там надаватимуть більший спектр послуг.

"Мусимо дбати про колективи, збереження здоров'я та життя пацієнтів та рівень надання медичної допомоги. Кластерним закладам держава гарантує забезпечення високовартісного обладнання, медичних розхідних матеріалів. Йдеться про мільйони гривень.

Якщо держава розділятиме кошти на заклади, то чому цим не скористатись? Керівники закладів вже обговорюють, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні", — резюмує начальниця управління охорони здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни

Бригада обласного центру екстреної медичної допомоги здійснила успішну електричну кардіоверсію


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1398
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2967
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3275 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2399
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151