За інсценування розбійного нападу на Прикарпатті чоловіка засудили до виправних робіт і штрафу

 

Посеред білого дня 6 грудня минулого року цей чоловік одним телефонним дзвінком підняв на ноги чималі сили міліції. На ділянку дороги між райцентром Богородчани та Івано-Франківськом негайно виїхала оперативно-слідча група райвідділу, оперативники обласного карного розшуку, спеціальний план дій було введено для нарядів дорожньо-патрульної служби міліції.

 

Водій хлібовозки повідомив, що щойно троє кремезних чоловіків з автомобіля «Шкода», перекривши рух вантажної машини, застосували щодо нього газовий балончик і забрали майже 5 тисяч гривень – увесь виторг за хлібо-булкові вироби.

 

На місці події 20-річний водій-експедитор підприємства хлібопродуктів розповів оперативникам, що запам’ятав номерний знак автомобіля його кривдників. Міліціонери почали вживати першочергові розшукові заходи, до них одразу долучилися наряди дорожньо-патрульної служби ДАІ, експерти-криміналісти ретельно оглядали місце скоєння злочину. Однак за деякий час стало напевне відомо, що будь-яких злочинців у цій справі немає. Навпаки, чоловікові роз’яснили, що він може набути статусу фігуранта іншої кримінальної справи через те, що інсценував злочин щодо себе заради привласнення коштів підприємства. Зрештою, заявника вивели на чисту воду Ситуація банальна: чоловік розвозив хліб в торговельні заклади, отримав виторг і вирішив, що ці гроші будуть не зайвими у власній кишені. А щоб присвоїти готівку, то придумав цілу легенду. Спочатку зателефонував своєму безпосередньому керівникові про те, що начебто за ним підозріло рухається іномарка, в якій є троє молодиків. Після цього водій зупинив хлібовозку обіч дороги, в кабіні розпилив газ з балончика, заховав у лісовому масиві свої рукавиці з портмоне і грошима, а потім зателефонував на “102”.

 

Перед тим, як остаточно розвінчати молодика в обмані, працівники міліції по базі даних на транспортні засоби перевірили інформацію про номерні знаки і автомобіль, які вказував псевдопотерпілий. Не підтвердили легенду чоловіка і відеозаписи камер спостереження – вони чітко зафіксували пересування вантажної машини, за якою жодний транспортний засіб спеціально не рухався.

 

Зате в ході огляду місця скоєння уявного злочину правоохоронці в лісовому масиві знайшли речі водія і всю суму готівкових коштів, котрі він мав здати на підприємство.

 

Того ж дня проти водія-експедитора було порушено кримінальну справу за ознаками вчинення ним злочинів, передбачених ч.1 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення чи розтрата майна, яке було ввірене винуватому») і ч.2 статті 383 Кримінального кодексу України («Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину з корисливих мотивів»). У ході досудового слідства підслідний до дрібниць розповів про те, яким чином мав намір привласнити гроші і обставити ситуацію так, ніби він став жертвою пограбування. З цією метою молодий чоловік у той день спеціально взяв з собою балончик «Терен» із слізогінним газом, продумав, коли і кому телефонувати перед тим, як безпосередньо звернутися в міліцію.

 

У судовому засіданні підсудний підтвердив свої зізнання і повністю визнав свою вину у скоєнні протизаконних дій. Призначаючи покарання винному, суд врахував характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, а також ту обставину, що водій-експедитор, коли його розвінчали у завідомо неправдивому повідомленні про злочин, добровільно показав місце у лісовому масиві, де заховав 4654 гривні виторгу. Судом також було враховано, що підсудний виховувався матір’ю без батька.

 

За таких обставин, що пом’якшують вину підсудного та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд призначив більш м’який вид основного покарання, не зазначеного в санкції статті 383 Кримінального кодексу України, - засуджений має відпрацювати 240 годин на громадських роботах. За привласнення коштів підприємства підсудний сплатив штраф 600 гривень. Зрозуміло, що в період слідства керівництво підприємства розірвало з працівником трудову угоду, звільнивши його з негативних мотивів.

 

У зв’язку з цією історією міліція застерігає громадян від подібних вчинків, наголошуючи на тому, що у будь-якій ситуації обман рано чи пізно виявляється. Але річ в іншому: поки десятки правоохоронців займалися перевіркою отриманої інформації про скоєння цього “злочину”, вони змушені були полишити набагато серйозніші справи.


21.08.2011 2421 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13787 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1573
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

868
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6134
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13624
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

790 2