З біженців знімають пільги за проживання у Польщі. В яких видах житла живуть українці та хто за нього сплачує

52% українців, які через війну виїхали до Польщі, живуть у квартирах, 18% — у гуртожитках чи хостелах.

У приватних будинках оселилися 10% респондентів, стільки ж опитуваних прихистили поляки у своєму житлі. У пансіонатах чи на базах відпочинку проживають наразі 6%, а у готелях — усього 4% респондентів.

Про це свідчать результати дослідження аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, передає Фіртка.

«Уряд Польщі заявив, що у листопаді внесуть поправку до спеціального закону про поміч громадянам України, яка має зняти пільги з українців, що живуть в містах колективного проживання коштом держави.

Також з січня наступного року планується введення 100% плати за проживання у пансіонатах, санаторіях, гуртожитках та різного типу центрах. Це стосується усіх працездатних українців, які не знайдуть роботу упродовж 3-х місяців та не винаймуть квартири.

Така ініціатива, на думку, уряду мотивує біженців якнайшвидше приступити до роботи у Польщі та винаймати житло власним коштом», — йдеться у повідомленні. 

Водночас аналітики поцікавилися у респондентів, хто сплачує за їхнє житло.

Так, 58% опитаних винаймають житло за власний кошт, 22% забезпечують житлом роботодавці. 10% респондентів кажуть, що їх прихистили поляки у своєму житлі, яким уряд сплачує компенсацію за кожного біженця у рамках програми прихистку. 5% живуть коштом держави й 5% за допомоги благодійних організацій.

У компанії стверджують, що попри дорогу оренду квартир, існує багато варіантів для комфортного проживання у Польщі. Наприклад популярною є практика, коли поляки надають прихисток українцям у себе вдома, натомість отримуючи компенсацію від держави в розмірі 40 злотих (320 гривень) за добу за кожного українця. Так іноді розміщуються цілі сім’ї, що є вигідно і для поляків у тому числі.

Також часто українці ділять площу великих квартир на кілька сімей, сплачуючи помірні кошти. Однак поки польські роботодавці готові надавати комфортне житло для своїх працівників, фахівці з працевлаштування радять скористатися таким тимчасовим варіантом, принаймні тим, хто вирішив перезимувати у Польщі.

Разом із тим, 76% респондентів кажуть, що їх влаштовують умови проживання, які вони наразі мають, а 24% планують змінити проживання найближчим часом.

Нагадаємо, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.

До слова, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.


Довідково: аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal розібрався, в якому типу житла та чиїм коштом проживають українці.

Опитування провели упродовж першої половини листопада методом електронного анкетування, у якому взяли участь 1 700 українців, які знаходяться в різних регіонах Польщі.



Коментарі (1)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

566
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1752 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1089 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11326 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

681
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2911
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4409
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18404
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

260
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736