Вуличне опитування щодо відсутності в Івано-Франківську пам'ятника Шевченкові

10-го березня 2011 року, у роковини смерті Тараса Шевченка, на Вічевому Майдані Івано-Франківська ми проводили вуличне опитування на тему причин та наслідків відсутності у нашому обласному центрі, єдиному в державі, пам`ятника Кобзареві.

 

Для голосування ми запропонували варіанти відповідей, які, на нашу думку, допомогли виміряти істинну популярність великого Шевченка серед пересічного галичанина і посприяли встановленню правдивого відсотка рагулів серед жителів нашого патріотичного європейського міста, які розрізняють прості бронзові чи гіпсові скульптури від справжнього шанування безсмертної творчості Пророка…

 

Отже, у підсумку Народне ОКО, що проводило опитування, отримало наступний результат:

57 голосів, прогнозовану більшість, отримав варіант відповіді «Ганьба для Франківська, де досі немає пам`ятника Кобзареві»;

21 голос отримав варіант для агресивних поціновувачів творчості Т.Шевченка  «І вражою злою кров`ю ВОЛЮ окропіте!»

18 голосів  було за відповідь «Справжня пам`ять – це вірші поета напам`ять, а не цементний чи бронзовий ідол»

Гумористичний варіант відповіді «Євромер Анушкевичус як пообіцяв – то зробить, але вже після євро доріг» зайняв четверту позицію, зацікавив аж 15 мешканців міста

 

Чомусь тільки один голос отримав «провладний» варіант відповіді на запитання «Чому в місті досі немає пам`ятника Т.Шевченкові?», який був нами скомпонований у наступній редакції «Режим Януковича збудує! Донбас порожняк не гонить!»

 

Принагідно ми надавали можливість у нашому вуличному опитуванні продекламувати будь-яку поезію чи уривок з геніальної творчості Кобзаря, але, нажаль, тільки кілька респондентів змогли без підказки процитувати «Заповіт» чи «Думи мої, думи».

 

Отже, ми із сумом переконалися, що містечковий ура-патріотизм, непоодинокі портрети Тараса Шевченка у сільських хатах та лідерство Івано-Франківської області за кількістю пам`ятників Кобзареві в Україні, аж ніяк не корелюються із справжньою любов`ю до безсмертної творчості нашого Пророка  і знанням його поезій поза примітивною шкільною інтерпретацією у рагульсько-совіцькому стилі а-ля «Шевченко: революціонер-демократ-дідо у кожусі та баранячій шапці».

 

Стосовно місця встановлення пам`ятника Т.Шевченку, то більшість прихильників було за те, щоби наш Націоналіст-Пророк височів у центрі саме навпроти польського націоналіста Міцкевича, тобто у скверику позаду медичної Академії, - це було би не тільки справжнім пошанівком Поета, але й зняло різноманітні провокативні дискусії про «польське място Станіславув». Варіант розміщення пам`ячника у маловідвідуваному городянами парку відпочинку популярністю у пересічних мешканців міста не користувався, на відміну від владоможців.  

 

Слід відмітити, що багато респондентів обурювалися намаганням влади зробити пам`ятник Шевченкові у пост-колоніальному  чи  гіганто-совіцькому стилі, тобто перед адмінбудівлею МВК-ОДА із високовартісною реконструкцією площі із облаштуванням стоянки для автомобілів чиновників.

 

Цікавою інформацією від двох громадян було повідомлення, що справжню бронзову скульптуру Тараса Шевченка, безкоштовно виготовлену і подаровану саме для нашого міста всесвітньо знаменитим скульптором українського походження Леонідом Моложанином вже давно вкрали і продали, а на складі житлово-комунального управління вже четвертий рік забруднюється голубами низькопрофесійна підробка, а не оригінал скульптури «Шевченко із мольбертом» геніального Лео Мола.

 

11


13.03.2011 2474 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

106
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12748 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1468
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

799
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5965
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1651

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

587
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

809
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5851
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13106
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

461
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188