Все продано: чому на вистави франківського театру квитки розкуповують за лічені хвилини

Івано-Франківськ впевнено перейняв на себе неформальне звання культурної столиці. І це не просто пусті слова. Такого висновку можна дійти, зваживши на ту шалену кількість культурно-мистецьких заходів, котрі відбуваються в обласному центрі Прикарпаття, а також на їхню відвідуваність.

Дуже часто на деякі заходи годі дістати омріяні квитки, бо аншлаги на фільми, вистави та концерти гарантовані фактично через один-два дні після старту продажів квитків, пише Фіртка з посиланням на Західний кур'єр.

А на деякі солд-аут можна спостерігати взагалі за лічені години. Чому так стається і хто ж розкуповує квитки на найбільш касові заходи?

Якщо ви вирішили за тиждень-два до вистави придбати квиток, то можете сміливо готуватися до розчарування. На найбільш касові вистави про контрамарки треба подбати за декілька місяців наперед. Придбати квиток у листопаді на «Гуцулку Ксеню», котра йтиме в кінці січня чи у лютому, – не вигадка і не фантастика, а реальність, адже в Івано-Франківську охочих потрапити на вистави місцевого драмтеатру з кожним днем стає тільки більше.

Вистава нашого театру «Гуцулка Ксеня» стала чи не найбільшою сенсацією минулого року. Уривки відео, котрі є у вільному доступі в інтернеті, заворожують своїм колоритом і приманюють дедалі більше охочих побувати на виставі. А тим часом у касі театру тільки розводять руками.

Вже із самого старту мюзиклу і дотепер на неї неможливо дістати квитки. Як тільки у театрі оголошують про старт продажів, то тут же за декілька годин у вільному доступі не залишається жодного квитка, а на дверях каси театру висять оголошення про завершення їхнього продажу навіть на два-три місяці наперед.

З чим це пов’язано і чи дійсно такий шалений попит на вистави наших місцевих лицедіїв, розповіла комерційний директора Івано-Франківського національного академічного драмтеатру імені Івана Франка Леся Білан.

«Коли тільки вийшов тизер нашої «Коляди» (цьогорічний автентичний різдвяний концерт драмтеатру «Коляда та й плєс …ізпрежди віка…», який там називають різдвяними набутками. – Авт.), то ми його відразу продавали як автентичну річ. Значну частину квитків ми передали на турфірми, бо розуміємо, що є багато відпочивальників, котрим буде цікаво побачити вертеп. Якщо говорити про цю виставу, то квитки на неї були продані фактично за декілька днів. Незважаючи на те, що січень дуже насичений концертами, квитки на нашу «Коляду» давно продані і на 14, і на 19 січня. А крім цього, у театрі ще йдуть концерти «Легенди святого Різдва», Оксани Мухи, Тіни Кароль, Ірини Федишин. Але ми бачимо, що є попит саме на наш продукт»,– розповіла комерційний директор театру.

Мюзикл «Гуцулка Ксеня» наробив найбільше шуму і збирає повні зали фактично за декілька годин продажу квитків. Це, звичайно, тішить керівництво театру. Там навіть йдуть на поступки глядачам і докладають додаткові покази в афіші.

Проте тим, хто завчасно не планує своє театральне дозвілля, годі потрапити на мюзикл. Але керівництво театру переконує, що дуже часто глядачі йдуть навіть не так на виставу, як бажають подивитися на гру конкретних акторів.

«Якщо говорити мовою статистики, то ми змогли проаналізувати, на що йде глядач. 45 відсотків хочуть бачити комедії, 30 відсотків охоче йдуть на драму, на третьому місці – експериментальні жанри тощо. Але, попри все, маємо шалений попит на мюзикл. «Гуцулка Ксеня» – це класичний мюзикл за зразком бродвейських мюзиклів. Такого у нас дотепер фактично не було, тому він і такий популярний. Крім того, це ще й комедійна вистава. Звичайно, глядачі в нас завжди йдуть навіть не стільки на виставу, як на гру акторів. Наші актори завжди грають по-різному. Усе залежить і від настрою акторів, і від публіки у залі», – запевняє Леся Білан.

У театрі відзначають основну проблему нашого місцевого глядача і навіть трохи дивуються із цього. В нас люди люблять купувати квитки за день-два до вистави. Але таку звичку відвідувачів театру можна вважати навіть не вадою, а радше практичним підходом, адже наперед розпланувати своє дозвілля і придбати омріяний квиток на виставу за два-три місяці – доволі ризикована справа.

А раптом якісь життєві обставини стануть перепоною для такого виду культурного відпочинку саме у той день. А коли квитки завчасно куплені, то ж і повертати їх якось не дуже охота. Запитуємо, чи, бува, не працюють якісь спеціальні скупники квитків, котрі їх просто перепродують. Проте комерційна директорка театру переконує, що такого явища немає. На її думку, спрацьовує елементарна зацікавленість.

«Ми розуміємо, що є і такі вистави, коли за тиждень-два квитки продані. Їх буквально змітають. Не думаю, що хтось перекуповує квитки і на них заробляє. У мене є знайомі глядачі, котрі вже шість разів були на виставі «Гуцулка Ксеня». Я здивувалася і запитала, для чого, а вони мені відповідають, що просто отримують море задоволення. Навколо стільки сірості, що вони приходять до театру і відчувають себе на святі, – продовжує пані Леся. – Сьогодні усе можна подивитися в онлайні. А тут живе спілкування. І все одно театр стає розкішшю, хоча й подеколи недоступною. І справа не у вартості квитків, адже на вистави великої сцени вони вартують від 50 до 150 гривень, а на камерну сцену – по 100 гривень».

Як запевнила комерційна директорка театру, найбільш касовими виставами залишаються «Гуцулка Ксеня», «Оскар і Рожева пані», «Занадто одружений таксист» і «Таксист-2». На камерній сцені завжди завчасно продана «Солодка Даруся», «На західному фронті без перемін», «Нація», «Заробітчанки, або Мамо, повернись…».

Дитячі казки також завжди продаються. Є складніші вистави, на котрі не так йдуть глядачі. І тут відіграє не останню роль той фактор, що це важкі драматичні та високохудожні речі.

«Хто вже побував і відчув кайф від такої вистави, той, безумовно, буде рекомендувати її іншим. А хто ще тільки читає, про що вистава, то він більше сумнівається», – каже пані Леся.

Леся Білан зауважує, що й у театрі є свої ризики, адже не завжди тут знають, як «зайде» та чи інша вистава. Перед формуванням репертуару на місяць дуже ретельно продумують усі дні. Адже не завжди можна вгадати, як правильно поставити виставу у репертуар, щоби вона не «пролетіла».

Все залежить і від того, що паралельно відбувається того чи іншого дня в Івано-Франківську на інших майданчиках та в інших закладах, переконують у театрі. Кажуть, є такі вистави, над котрими вагалися і не знали, як вони підуть. Сюди зараховують і діалог почуттів «Кохання з присмаком дощу», і постановку Дитячої театральної майстерні «Україна в огні».

При цьому Леся Білан наголошує, що купівля квитків в останні дні перед виставою – це для працівників театру поки що парадокс. Бо до останнього дня не знають, чи буде повна зала глядачів. І справжнім феноменом називають рекорд, коли за годину було продано триста квитків.

Світлина від Західний кур'єр.


Читайте також: 

Пісні, танці, вітання і подарунки: у Франківському драмтеатрі феєрично відсвяткували 80-ліття (ВІДЕО)


18.01.2020 13068
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

330
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

977
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2387
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

894
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1128
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2191

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

853

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1407 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1653

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1758
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

276
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

484
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

800
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

532
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

457
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

668
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1209
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

256
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

104
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

252
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

392
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

798