Врятувати душу можна за 12 секунд

 

Нові технології в релігії

 

1. Іспанці запалюють віртуальні свічки

У містечку Сантьяго-де-Компостела, північно-західна Іспанія, в кафедральному соборі встановили електронне панно. На ньому можна запалити віртуальну свічку - за допомогою телефону чи Інтернету.

- Багато людей не мають фізичної можливості прийти до собору. Нова послуга допоможе їм запалити свічку й помолитися. Такі свічки не призведуть до пожежі й не забруднюватимуть атмосфери, - говорить священнослужитель собору Хосе Марії Діаса.

Палаюча віртуальна свічка коштує 1,39 євро (14 грн 65 коп. - "Країна"), якщо відправляти СМС. Також можна скористатися Інтернетом чи розплатитися пластиковою карткою.

Церковники планують акцію, де віруючим, які зареєструються на веб-сайті "Моя свічка", безкоштовно надаватимуть одну віртуальну свічку.


2. В Англії моляться через Інтернет

Інтернет-церква збирає віруючих з усього світу. Вони моляться, розмовляють, перебувають на богослужіннях у чатах. Сповідатися можна за допомогою чату або листа. Церква перебуває під опікою Оксфордської єпархії. Інтернет-громаду визнала Англіканська церква. Опікуном інтернет-церкви є жінка-священик Елітон Леслі.


3. В Італії хотіли обрати найкрасивішу черницю

Два роки тому священик Антоніо Рунджі з італійського міста Мондрагон, поблизу Неаполя, ініціював у своєму блозі конкурс "Сестра Італії". У ньому змагалися би черниці від 18 до 40 років. Не обов'язково італійки, але вони мали перебувати в Італії.

- Ви думаєте черниці старі й сумні? Це не так. Серед католицьких черниць є бразилійки. Вони найкрасивіші жінки, - сказав священик в інтерв'ю.

Він написав, що від учасниць конкурсу не вимагатимуть фотографій у купальних костюмах. Переможницю мали визначити інтернет-користувачі.

Вищі церковники розкритикували намір прогресивного священика. Антоніо Рунджі сказав, що провести конкурс краси йому запропонували самі черниці. Захід не відбувся.


4. Французи сповідуються по телефону

Французькі католики із компанії Aabas Interactive створили телефонну лінію "Лінія Господа". Вона дозволяє сповідуватися дистанційно. Коштує сповідь по телефону 0,34 євро (3 грн 40 коп. - "Країна").

Щоб отримати консультацію про послугу, треба натиснути кнопку "1". Для сповіді -  "2", щоб послухати чужі гріхи - "3". Абонент сам вірішує, чи слухатиме його сповідь хтось іще.

Священик не бере участі в сповіді. Монолог віруючого записується на сайт. Розробники програми запевняють, що через телефон можна спілкуватися з Богом  безпосередньо. За перший тиждень послугою скористалися майже 300 віруючих.

Конференція католицьких єпископів виступила проти цього. Вони наголошують, що присутність священика на сповіді має сакральне значення.


5. У космосі можна просто кліпати

2006 року Національне космічне агентство Малайзії та Департамент ісламського розвитку затвердили правила поведінки правовірного мусульманина в космосі. У дискусії взяли участь 150 вчених, релігієзнавців та астронавтів. Усі правила вмістилися в брошурі на кілька сторінок.

Міжнародна космічна станція розташована за 350 км від поверхні планети. Вона обертається навколо Землі 16 разів за добу. Мусульманин має молитися п'ять разів на день. У космосі це становить 80 намазів за 24 год. У брошурі сказано, що замість 80 намазів достатньо зробити п'ять "земних".

Мусульманин-землянин під час намазу повинен повертатися обличчям до Мекки. Космонавту-мусульманину - достатньо до Землі.

У космосі дозволено замінити молитовні пози на кліпання.



Нові молитви

1. Молитва перед футболом

Молитву створили на конференції католицьких єпископів Південно-Африканської Республіки спеціально до чемпіонату світу з футболу. Матчі проходитимуть із 11 червня до 11 липня.

- Хай будуть мешканці Південно-Африканської Республіки гостинними, гості бажаними, а футболісти всіх команд благословенними, - моляться католики. Також просять мудрості суддям та спокою вболівальникам.


2. Молитва перед сексом

Текст молитви перед сексом група британських католиків розмістила в "Молитовнику для подружжя", що має 64 сторінки:

- Господи, наповни серця наші Святим Духом. Відчиняємо тобі, Господи, одне одному й Твоїй добрій волі серця наші. Покрий нашу бідність багатством Твоєї милості й прощення. Дай нам істинної гідності та зглянься на наші спільні сподівання.


3. Молитва перед користуванням інтернетом

Священик Джон Вульсдорф (служить у Ватикані) написав молитву для інтернет-користувачів:

- Всемогутній і вічний Боже, Хто створив нас на Свою подобу й наказав нам шукати благе, істинне й прекрасне? Дозволь нам молити Тебе через заступника Твого Ісидора, єпископа й доктора, щоб під час наших подорожей інтернетом ми скеровували погляд і руки тільки на вигідне для тебе та проявляли доброзичливість і терпіння до всіх душ, які зустрінемо.


4. Молитва для повного відпущення гріхів

Норвезька лютеранська церква пропонує врятувати душу за 12 с. Для цього треба прочитати онлайн-молитву й натиснути кнопку "Ok".

Молитву вигадав священик Тор Егіл Рейланд із міста Хокксунд і розмістив її на сайті своєї церкви. Слова про відпущення всіх гріхів треба читати вголос. Після натиснення  "Ok" висвічується повідомлення: "Вітаємо! Ви отримали спасіння душі!".



"Що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей"

1. У США на дорожніх щитах розміщують звернення священиків до проїжджаючих: "Що з твоїм життям?", "Чого ти не знаєш?", "Хороші новини для тебе", "Тобі пощастило" тощо.

Існують також агресивні біг-борди, наприклад: "Якщо Бог для нього не важливий, чи важлива для нього ти?".

2. Є кав'ярні, лікарні, підприємства, де працівники разом моляться, постують. На головні релігійні свята мають додаткові вихідні. На роботі заборонено лихословити та пліткувати.

3. Упродовж останніх 30 років популярними стали так звані мегацеркви. Ознакою любові Божої в них є заможність: що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей. Пастори вихваляються власним багатством, демонструють люксові автомобілі, розкішні вілли. Видають книжки "Бог хоче, щоб ти був багатим", "Як стати мільйонером" тощо. В Україні найбільшою мегацерквою є "Посольство Боже" Сандея Аделаджі.



Святі

1. Святий Йосип Купертинський (1603 - 1663) - захисник пілотів і космонавтів. Підіймався в повітря над кафедрою під час проповіді.

2. Святий архангел Гавриїл - покровитель дипломатів, телевізійників та філателістів. Приносив звістки людям від Бога.

3. Свята Марґарита Клітероу (1556 - 1586) - заступниця ділових жінок. Вела величезне господарство після смерті чоловіка. Переховувала католицьких священиків. За це англійська влада її стратила.

4. Святий Гомобонус (помер 1197) - захисник бізнесменів. Заможний швець. Вважав, що багатство дається для того, щоб допомагати вбогим.

5. Святий Ісидор Севільський (560-636) - покровитель інтернету та комп'ютерів. Автор першої католицької енциклопедії.

6. Святий Максиміліан Кольбе (1894 - 1941) - заступник журналістів та в'язнів сумління. Створив групу церковних засобів масової інформації в Польщі. Страчений в Аушвіці: добровільно попросив розстріляти себе замість одного із в'язнів.

7. Святий Альберт Великий (1206 - 1280) - захисник біологів і генетиків. Прихильник мирного співіснування релігії та науки.

8. Святий Антоній Великий (251 - 356) - покровитель автомобілістів. Засновник чернецтва. Перетинав величезні відстані в пустелях Єгипту та Аравії.

9. Свята Аполлонія (померла 249 року) - заступниця стоматологів. Мучениця при імператорі Деції. На тортурах їй по черзі вирвали всі зуби.

10. Святий Бернардин Сієнський (1380-1444) - захисник рекламодавців. Видатний місіонер.

11. Святий Бернард Монтжуйський (923 - 1008) - покровитель гірськолижників. Користувався лижами для своїх місій в гірських французьких селах.

12. Святий Каєтан (1480 - 1547) - заступник безробітних. Заснував лікарню для безробітних та малозабезпечених хворих.


Журнал "Країна" №21Джерело: <a href="http://gazeta.ua/ru/articles/events-journal/_vryatuvati-dushu-mozhna-za-12-sekund/340539">Gazeta.ua</a>


23.12.2012 1964 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16199
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1539
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1109
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2138
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

574

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1198

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

674
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

556
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7461
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1750 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566