Вперше в Україні: в Івано-Франківську відкрили Лабораторію нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» відкрили днями в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу вишу.

Як повідомили в ПНУ, це перший в Україні єдиний комплекс новітнього обладнання для всебічного дослідження властивостей наноматеріалів. У Центрі проводитимуться якісні передові експериментальні дослідження новітніх функціональних матеріалів, зокрема, для галузей енергетики та медицини.

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» створено за сприяння Міністерства освіти та науки України та Національного фонду досліджень України спільно з Інститутом металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України, Національним університетом «Чернігівська політехніка», Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Івано-Франківським національним медичним університетом.

Участь у церемонії відкриття взяли Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, представники ректорату Прикарпатського університету.

Лабораторія містить наукове обладнання дуже високого рівня, яке допомагає здійснювати дослідження елементного та структурного аналізів властивостей матеріалів. Зокрема, це – рентгенівський дифрактометр, рентгенофлуоресцентний аналізатор, спектрометр оптичний в видимій ультрафіолетовій області та стенд для електрохімічних досліджень. Це обладнання має багато можливостей. Воно дозволяє бачити та аналізувати як розміщені атоми, а отже дає можливість впливати на властивості матеріалів. Це важливо як для енергетики, так і для будь-якої іншої галузі, де використовується функціональні матеріали. Комплекс приладів дозволяє одночасно з різних боків зробити різні аналізи і отримати точну інформацію, яка потім виллється у високоякісний продукт.

«Це обладнання має багато можливостей. В першу чергу воно відкриває можливості до співпраці, можливості до навчання, можливості до створення чогось нового – якісних наукових досліджень чи практичних результатів», – розповів директор Центру Володимир Коцюбинський.

Прояв нової державної політики стосовно науки вбачає своєю чергою у відкритті лабораторії ректор ПНУ Ігор Цепенда.

«Це чергова лабораторія, яку відкрили наші науковці. Вона цікава тим, що ми бачимо нову державну політику стосовно науки. Адже лабораторія відкрита саме завдяки Національному фонду досліджень України і МОН України за кошти, які були виділені. Таким чином концепція полягає в тому, щоб навколо потужних наукових шкіл формувати обладнання, яке буде дозволяти їм проводити дослідження на світовому рівні. Ця лабораторія об’єднала навколо себе університети – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Національний університет «Чернігівська політехніка», Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України. Таким чином групи науковців з багатьох регіонів починають проводити спільні дослідження», – зазначив очільник Прикарпатського університету.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО «Парі-ІФ»

"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки

«Ніч перекладача»: Прикарпатський університет організував всеукраїнський конкурс літературного перекладу (ФОТО)

Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"


20.11.2021 Сергій Білий 2045
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1952
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1855
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1849
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5468 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2146 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1504

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

738

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

791

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

991

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1000
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1763
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3673
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10251
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26134
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10176 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7706
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

893
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

199
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

258
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

375
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1271
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

877