Володимир Онищук: Намагаюсь грати по максимуму

 

/data/blog/94222/6052e82422fa35b3f57939873c1ed08f.jpg

 

У травні цього року 24-річний гросмейстер з Івано-Франківська Володимир Онищук вперше увійшов до світової сотні найсильніших, посівши 71 сходинку рейтингу. За плечима шахіста - "золото" і "срібло" чемпіонатів світу та Європи серед дітей та юнаків, а також вдалі виступи на внутрішніх та міжнародних змаганнях серед дорослих. Нещодавно Онищук святкував чергову перемогу - на турнірі на Корсиці.

 

- Володимире, коли почали займатись шахами?

- Навчився шахам ще в чотири роки, грав вдома з татом і дідусем. А в сім мене віддали до шахової секції до тренера Ігоря Кобилянського. Він – фактично мій єдиний наставник.

- Коли до вас прийшли перші успіхи?

- Першим більш-менш серйозним успіхом стала перемога на чемпіонаті Європи серед дітей до 10 років у Греції. До того змагався на чемпіонатах України, але не вигравав їх, хоч і був близько до першого місця. А Європу зразу вдалось виграти. Це дуже вплинуло на мій подальший розвиток як шахіста, на розвиток і покращення майстерності, бо турнір – це не лише змагання, а й підготовка, навчання. Але тоді я не задумувався про таке, а просто грав, мені було цікаво.

- Ви змагались на багатьох офіційних та неофіційних турнірах, а який став для вас найважливішим?

- Можна відзначити два чемпіонати світу зі швидких шахів і бліцу. Останній був цього жовтня в Берліні, а інший – минулого року в Дубаї. Я не здобув призів на цих чемпіонатах, але цього року результати були вже кращі – сьоме місце у швидких і тридцять друге у блискавичних шахах. Найважливіше, що на таких змаганнях можна зустрітись із шахістами найвищого світового рівня, тим же норвежцем Магнусом Карлсеном. Це реальна нагода провести з ними матч, подивитись, як вони грають, і навіть швидка партія проти такого суперника – дуже цікавий досвід.

- Нещодавно ви виграли турнір на Корсиці. Наскільки важливими для вас були ці змагання?

- Цей турнір не був офіційним, тож не мав аж такого важливого значення. Тим більше, це були швидкі шахи, тож в тренувальному аспекті від нього не так багато користі. Але для мене було цінним те, що він проводився за олімпійською системою – тобто спочатку проходив відбір, а потім ігри на виліт. Таких турнірів досить мало, тому на Кубку світу, який проводиться за тією ж схемою, буває сходу досить важко грати. Так що в плані досвіду турнірів за олімпійською системою це було корисно.

- Яким турнірам надаєте перевагу – швидким, блискавичним, класиці?

- Не можу сказати, що якийсь з видів мені подобається більше, усі люблю. Мабуть, найбільше класику і швидкі. Бліц менше, бо через те, що мало часу на роздуми, виходить не така осмислена гра. Останнім часом у мене більше виходить у швидких і блискавичних шахах, але класика через це не менш цікава.

- Скільки часу щодня приділяєте шахам?

- Більше чотирьох-п’яти годин займатись досить важко, адже я працюю сам, і стає важко підтримувати концентрацію. Намагаюсь себе не заставляти, і якщо нема бажання, можу взагалі якийсь день не займатись. Якогось усталеного режиму я не маю.

- А як виглядають ваші заняття?

- Це більше аналітична робота, відпрацювання дебютів, вирішення задач. Стараюсь читати хороші шахові книжки. Шахові партії та онлайн-трансляції турнірів передивляюсь більше з цікавості.

- Кому симпатизуєте з українських або світових шахістів?

- Важко сказати. Мені подобається гра багатьох шахістів, але нема такого, щоб я когось дуже виділяв і детально вивчав його гру. Стараюсь дивитись побільше партій, а цікаві ігри є в кожного шахіста.

- Яка наразі ситуація з шахами в Україні?

- Україна бореться на всіх командних турнірах за найвищі місця. Нещодавно закінчився командний чемпіонат Європи, де жіноча збірна взяла друге місце. В принципі, і чоловіча, і жіноча команди України здатні боротись з будь-якими суперниками. Єдине, відзначають, що в Україні впав рівень шахів серед юнаків. Але це, мабуть, пов’язано із тим, що у нас зараз мало турнірів.

- Держава якось підтримує вас у підготовці та поїздках на турніри?

- Якщо чесно, я на собі цього не відчуваю. На рівні держави є певна підтримка, але вона стосується насамперед членів збірної. Так що наразі все реалізується в основному своїми силами. Витрати на змагання часто покривають самі організатори.

- Які найближчі змагальні плани?

- У кінці грудня планую зіграти на відкритому турнірі в Об’єднаних Арабських Еміратах "AlAinClassic". Це шаховий фестиваль, неофіційні змагання. Але вони проводяться вже кілька років поспіль і мають досить непоганий рівень. Офіційних турнірів найближчими місяцями не планується. Можливо, візьму участь у чемпіонаті Європи наступного року, але загадувати поки рано.

- Ставите для себе якусь мету, яку неодмінно хочете досягнути?

- Я себе стараюсь не обмежувати певною планкою. Просто намагаюсь по максимуму відіграти кожну партію, за яку сідаю, і кожен турнір, у якому беру участь. Важливо добре працювати, рости, прогресувати і не зупинятись на досягнутому. Хорошою роботою можна досягти дуже багато.

 

Марія Чала, "Репортер"


11.12.2015 1473 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2742
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1243
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1156
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2349
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3785
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2791 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

46

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1018

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

857

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

809
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

80
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10496
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

80
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

406
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5491
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1210
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

597
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

441 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

874
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

760
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

813