Володимир Данів: Сполучення Надвірна-Манява сьогодні як ніколи потребує уваги з боку влади (фото)

Мова йде про дорожнє сполучення, на якому не велися капітальні ремонти з 90-х років.

22 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ «Про розвиток регіону українських Карпат» з метою стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат, яким передбачено затвердити у двомісячний строк Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат; передбачити у проектах закону про Державний бюджет України на 2020 та наступні роки видатки, необхідні для реалізації Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки.

Фіртка спільно з керівником Івано-Франківського обласного територіального громадського формування із забезпечення громадського порядку та охорони державного кордону Володимиром Данівим хоче привернути увагу жителів Прикарпаття, а також громадян України, які часто відвідують західні рубежі нашої держави, зокрема Івано-Франківщину – туристичне Прикарпаття, до траси Надвірна-Гвізд-Молодків-Бабче-Маркова-Манява. Журналісти разом з В. Данівим виїхала задля того, щоб на власні очі пресвідчитись, що насправді відбувається на вказаному шляху.

Мова йде про дорожнє сполучення, на якому не велися капітальні ремонти з 90-х років. Крім того, громадяни вказаних сіл найбільше постраждали від цьогорічної та повеней минулих років. Багато автобусів з туристами, прямуючи з Буковеля до Манявського водоспаду вказаним шляхом, практично застрягають на цій ділянці дороги і бажання туристів не раз відвідати прекрасний, мальовничий край відпадає одразу ж.

Читайте також: Володимир Данів: Якщо не дамо зелене світло громадським формуванням, є реальна небезпека втратити державу

Небайдужими громадянами, активістами обласного територіального громадського формування із забезпечення громадського порядку та охорони державного кордону написане звернення до Президента України Володимира Зеленського у якому наголосили на тому, що на Прикарпатті буквально у 15 км від президентської резиденції в с. Гута, розташовується найбільша святиня Західного регіону – Свято-Хресто-Воздвиженський манявський монастир, більше відомий як Манявський скит.

З історії знаємо, що усі князі, гетьмани, починаючи з Богдана Хмельницького, Івана Виговського з'їжджалися саме у Маняву. Усі президенти незалежної України теж неодноразово бували у Манявській обителі, як, зрештою, і велика кількість іноземних гостей і делегацій. Це українська святиня, твердиня православ'я, названа «українським Афоном», у якій свого часу несли послух понад 300 монахів.

У зверненні наголошувалося й на тому, що саме с. Манява у найближчому майбутньому може стати другим Буковелем. Активісти просили особистого втручання та сприяння Президента у ремонті вказаної траси. Завдяки цьому вдасться відновити потік туристів з Буковеля до Манявського скита, який заслуговує на те, щоби стати туристичним центром Західної України, як це раніше історично і було. Втім, увагу Президента так і не було привернуто.

Тому залишається знову і знову бити в усі дзвони задля того, щоб чиновники та громадськість почули про проблеми регіону. Особливо це стосується керівництва області, губернатора як безпосереднього очільника Прикарпатського регіону, якому Президент доручив виконання цих та інших завдань у вкрай важких умовах, коли суспільство чекає змін, щоби спільними зусиллями ми вирішили назрілу проблему.

"До речі, в цьому плані можна перейняти позитивний досвід міста Харкова, де до   ремонту доріг, встановлення дитячих майданчиків залучаються ті, хто спроможні виконати те чи інше завдання у короткі терміни. В нашому випадку, нафтовидобувні підприємства яких безліч у нашому регіоні, також туристичний комплекс «Буковель» здатні на себе взяти таке завдання, адже йому це найбільше вигідно, чи, можливо,  залучити інвесторів, народних депутатів тощо. Показовим є випадок, коли Президент доручив новообраному народному депутата України Андрію Іванчуку, віднайти 175 мільйонів і допомогти відремонтувати дорогу протяжністю у 14 км в с. Космач, Косівського району що на Івано-Франківщині, якої також немає з 1991 року. Тут головне – політична воля, бажання чиновників вирішити це питання.

Знаючи відношення Президента України до проблеми доріг в Україні, наше громадське формування просило «команду Зе» на усіх рівнях прикласти максимум зусиль, щоб вказана траса була відремонтована подібно траси, яка веде до Буковеля, якою особисто займався народний депутат України Олександр Шевченко. Цим ми зробили б великий вклад у розвиток інфраструктури Західної України на шляху до примирення Західної та Східної України, адже багато туристів зі Сходу прагнуть потрапити саме до Буковеля. Також ми вирішимо проблему термінового доставлення до найближчої клініки громадян.  Сьогодні це питання ціни людського життя. У с. Манява знаходиться прекрасний водоспад, до якого прагне потрапити велика кількість туристів, а в с. Старуня, що біля вказаної траси, знаходиться єдиний в Україні діючий грязьовий вулкан, нафтове та озокеритне озеро, де археологи знайшли забальзамовані природнім способом рештки мамонта та волохатого носорога. До речі, громада с. Старуня виграла грант у розмірі 4,5 млн грн на проведення фестивалю уже цієї осені. ", - наголошує Володимир Данів.

По дорозі ми спілкуємось із громадянами.

Так, Леся Сухоручко, мешканка с. Бабче, із болем на серці розповідає:

«Одинадцять років ми живемо в суспільстві, де тебе попросту не чують, не помічають, де не вистачає політичної волі на те, щоб захистити твоє життя і майбутнє твоєї сім'ї. Так далі бути не може! Причиною всьому цьому є місточок на вказаному дорожньому сполученні у нашому селі, який знаходиться неподалік батьківського дому. Від повені 2008 року особливо постраждало і село Бабче. Групою чиновників було встановлено, що міст не придатний для подальшої експлуатації. Виділили на ремонтні роботи 4 млн грн, з яких освоєно 1.5 млн. Розпочалися ремонтні роботи, які тривають ось уже 11 років. Весь обсяг робіт – це встановлення труби, засипаної піском, замість моста. Вона не може вмістити ввесь об'єм води, і її постійно закупорює мусором та деревами, яке наносить вода з лісів. Вода розливається на присадибні ділянки і постійно підтоплює домогосподарства. Піддаються руйнуванню цегляні будинки, від постійного підтоплення вода в колодязях стала не придатною для споживання. Водопотік шукає шляхи відходу і, в результаті, руйнує асфальтне покриття, яке сполучає напрямок дороги Надвірна-Гвізд-Молодків-Бабче-Маркова-Манява. Якщо ця дорога остаточно зруйнується, а це лише питання часу, люди не в змозі будуть добиратися на роботу в м. Надвірна та с. Битків, де розташовані нафтопереробні підприємства. Кошти на відновлення дороги уже будуть набагато масштабніші.

Під час весняної повені місцю, де є утруднений відтік води, місцеві жителі дали назву «Ніагарський водоспад». Ця біль від бездіяльності, від байдужості руйнує свідомість людей, наводить страх, в якому мешканці живуть постійно, як лише збирається на дощ. У мене є лише одне запитання: якщо у сучасному світі життя людини втратило цінність, то навіщо співчуття, якщо не робиться нічого для того, щоб попередити трагедію, навіщо матеріальні відшкодування? Адже люди, які протягом тривалого часу не можуть дістатися своєї домівки, у зв'язку з тим, що течія річки така велика, що зносить все на своєму шляху, не можуть думати про безкінечну кількість документів, актів і переконань чиновників, які усе це спостерігають у соціальних мережах».

Володимир Данів надіється на особисте втручання Президента України та безпосередньо голови ОДА щодо встановлення термінів ремонту вказаної траси із залученням усіх необхідних ресурсів держави. Тим паче для області це не така вже й велика відстань – всього 15 км дорожного покриття. До цих процесів, як було вже сказано, можна залучити нафтовидобувні компанії, які знаходяться неподалік. Настав час щось робити, далі так тривати не може.

"Маємо надію, що ні голова ОДА, ні Президент України не повторюватиме помилок своїх попередників. Для цього вважаємо за необхідне виходити якомога частіше в маси, в народ, «в люди», які є безцінним багажем мудрості та знань, є тією рушійною силою, каталізатором для змін, для добрих справ.На завершення хотілося б наголосити: необхідно їхати не туди, де заплановані поїздки та зустрічі, а де нас найменше чекають, подібно як це робить Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Дорожнє сполучення Надвірна-Гвізд-Молодків-Бабче-Маркова-Манява як перспективний напрям розвитку західного туристичного регіону, як туристичний центр Західної України на якому дорожнє покриття знаходиться у край жахливому та занедбаному стані нині як ніколи потребує особливої уваги з боку влади та громадськості", - підсумовує Володимир Данів.

Фотогалерея


30.08.2019 5640 1
Коментарі (1)

Юра 2019.09.18, 00:10

Шо він бреше цей Володир Данів він невиплачує зарплату людям вже півроку близько 70тис.грн продає неповнолітнім алкоголь.Він тримає кафе старий лис в Ст.Лисець бог йому судья шо бере на роботу 15річних і кідає на зарплату.Люди як таких як він світ носить.Як такий нелюд може шось говорити про порядок.Через таких жадюг і гнид держава пропадає..

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1161
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2874
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1012
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1071
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1076 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3178 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

932

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

803

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1105
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

176
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2372
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1166
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

469
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15088
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7399
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

831
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

396
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

307
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

391
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

677
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1126