Володимир Ар'єв: Влада, яка прийшла, за рік спромоглася довести людей до жебракування

У Коломиї з робочим візитом перебував народний депутат України Володимир Ар’єв. У своїй громадській приймальні, разом з помічником-консультантом Іваном Іванківим він приймав громадян.

 

Той, хто бажав міг поспілкуватися з нардепом і поставити свої запитання. Варто наголосити, що охочих було чимало.

 

Як результат роботи – звернення до міського голови й до суду. Про проблеми країни та її сьогодення з народним депутатом Володимиром Ар’євим вдалося поспілкуватися і журналістам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Володимире, з якими проблемами до Вас найчастіше звертаються люди? Що найбільше болить українцям?

 

Те, що я бачу, то це різке погіршення рівня життя людей і дуже багато з них просить допомогти матеріально.

 

Але народний депутат не має ресурсів, щоб матеріально допомогти всім. Звичайно, коли люди приходять до мене у відчаї і має місце критична ситуація, чи потрібні кошти на лікування, зважаючи на обставини, я намагаюся допомогти. Але коли людина просить гроші на прожиття – це страшно. Це свідчить – влада, яка прийшла, за рік спромоглася довести людей просто до жебракування.

 

Я зосередився на захисті тих людей, які можуть дати роботу іншим. Тобто, на захисті дрібних і середніх підприємців, які останнім часом найбільше потерпають від дій влади абсолютно всіх рівнів, від податкової, міліції, прокуратури та інших перевіряльників… Я впевнений, що краще допомогти знайти вудку, яка буде постійно годувати її власника, ніж один раз дати рибу. Моя головна мета – допомогти знайти спосіб як заробити на прожиття, а не демонстративно роздавати продукти харчування. Треба допомогти підприємцям, а вони, зі свого боку, створять нові робочі місця. Треба щось робити, бо дуже боляче дивитися як Україна перетворюється на націю жебраків.

 

– Проблеми підприємців нині постають дуже гостро. Як на Вашу думку, податковий майдан дав очікуваний ефект? Чи поліпшилося становище підприємців?

 

На жаль, податковий майдан вплинув на ситуацію мінімально, а те, що «хлопці» при владі хотіли собі робити, вони й далі роблять, і до того ж вони знищують малий і середній бізнес, який є основою для того, щоб суспільство міцніло і ставало справді громадянським і не залежним від влади. Статистика кількох юридичних фірм у Києві свідчить, що за останній період на 370 закритих фірм лише чотири відкрили. Ця ситуація просто жахлива!

 

Нещодавно був ще один майдан: люди з усієї України приїхали підтримати лідера опозиції Юлію Тимошенко. Як припускають, її хочуть засудити, так як і вашого лідера, а її соратника – Юрія Луценка. Чи, на Вашу думку, готове суспільство до більш рішучих кроків на захист своїх переконань і лідерів?

 

На мою думку, наразі суспільство ще не готове до рішучих кроків, але невдовзі життя просто підштовхне його до дій. Вже тепер є люди, які не мають за що прогодувати свої родини і їх ставатиме більше, оскільки влада проводить так звані «реформи». Але в життя впроваджується негативна частина реформ, а позитиву, який мав би бути через певний час просто не існує. Вони забули це закласти.

 

Юрій Луценко за ґратами, справа Юлії Володимирівни розглядається у суді… Чи не означає це, що хочуть закрити всіх опозиціонерів?

 

Так і є. Особливо тих, хто здатен повести за собою маси. Тому робиться все, щоб Луценка посадити, і ми вже знаємо, що дана команда Януковичем особисто посадити його мінімум на шість років. Так само дана команда визнати винною в суді Юлію Тимошенко. Як ми бачимо, робиться все це для того, щоб вони не могли брати участь у виборах 2012 року до Верховної Ради, а Тимошенко – у виборчих перегонах Президента України 2015 року.

 

- Не так давно ми відзначили 15-у річницю прийняття Конституції України. Для суспільства це не скільки святковий день, скільки день роздумів, адже багато хто нарікає, бо ж окремі статті конституції в нашій країні не діють. Пане Володимире, як Ви вважаєте, чи дотримуються в Україні принципів записаних в основному законі?

 

Конституція для кожного має бути основою в його діях. У нас деякі розділи діють, а деякі – ні. Мову ще бояться зачіпати, а ось щодо прав громадян ніхто особливо не зважає. Щодо нашого чиновництва, то складається таке враження, що Конституція це фетиш, яким треба помахати рукою і прикритися, що ось у мене конституція. Особливо, коли стосується його особистих інтересів. А коли доходить до справи і стосується роботи, то він об цю конституцію легко витре ноги і буде діяти не в межах закону, а з огляду на свої інтере­си. На жаль, у нас таких чиновників відсотків до 90.

 

– Першого липня почав діяти закон про засади боротьби з корупцією. На Вашу думку, чи він зможе справді змінити ситуацію в країні на краще?

 

Я дотепер не розумію, навіщо було скасовувати краще законодавство антикорупційне, яке було ухвалене в липні 2009 року, і в розробці якого я особисто брав участь? Я можу чітко провести порівняльний аналіз і бачу, що антикорупційний закон, який вступив у дію 1 липня значно слабший за попередній – це перше. Друге питання, це те, що ми маємо так звану вибіркову юстицію. Що це означає? Для одних – закон, для інших – все, що завгодно. Тобто, якщо треба буде проти когось використати цей закон – його використають. Якщо людина скоїла злочин і зробила корупційну справу – її справді згідно з законом можуть притягнути до відповідальності, але якщо вона з числа «своїх», «донецьких», то ця людина отримає індульгенцію, абсолютно незаконну, але реальну, і прокуратура закриє на це очі. До прикладу, Луценка судять за 40 тисяч гривень додатково нарахованих за 5 років пенсії водієві, а при цьому сина голови Укравтодору Демішкана відпустили за вбивство, в якому він зізнався, і мало того – проти нього закрили кримінальну справу. От вам і вибірковий підхід до закону. Тобто, про законність в країні абсолютно не йдеться.


– Нещодавно вступив у дію закон про доступ до інформації. Ви спілкуєтеся з людьми по всій Україні, то ж як гадаєте, чи відчули його переваги журналісти і чи виконують його чиновники?

 

Чиновники по всій Україні протистоять цьому законові і вони абсолютно не зацікавлені і не хочуть жодного доступу до інформації, яка може певним чином викрити їхні справи. Я спостерігав за дією цього закону у практичній площині, коли журналісти звернулися з запитами щодо оприлюднення податкових декларацій народних депутатів.

 

Частина обранців народу почала просто футболити запити по колу. Ті ж, хто хотіли виконати закон не влаштовували апаратних ігор, а показали свої декларації. Сила закону в тому, хто стоїть на його варті, а у нас на варті стоять не пси демократії, а я б назвав їх, бандитські шавки, які годуються з рук певних олігархічних і бандитських кланів, і закон використовують лише так як вигідно їм, а не працюють на народ України. Я це говорю і про прокуратуру, і про міліцію, і про податкову. Про всю систему нинішньої влади, яка працює не на пересічних українців, а на олігархічно-бандитські клани.

 

Оксана Островська, Коломийські Вісти


25.07.2011 2502 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1576
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3033
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1068
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1109
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1135 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3357 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1037

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

856

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

393
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

244
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2431
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1230
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

503
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15129
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7436
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

258
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

316
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

425
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

715