Володимир Ар'єв: Влада, яка прийшла, за рік спромоглася довести людей до жебракування

У Коломиї з робочим візитом перебував народний депутат України Володимир Ар’єв. У своїй громадській приймальні, разом з помічником-консультантом Іваном Іванківим він приймав громадян.

 

Той, хто бажав міг поспілкуватися з нардепом і поставити свої запитання. Варто наголосити, що охочих було чимало.

 

Як результат роботи – звернення до міського голови й до суду. Про проблеми країни та її сьогодення з народним депутатом Володимиром Ар’євим вдалося поспілкуватися і журналістам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Володимире, з якими проблемами до Вас найчастіше звертаються люди? Що найбільше болить українцям?

 

Те, що я бачу, то це різке погіршення рівня життя людей і дуже багато з них просить допомогти матеріально.

 

Але народний депутат не має ресурсів, щоб матеріально допомогти всім. Звичайно, коли люди приходять до мене у відчаї і має місце критична ситуація, чи потрібні кошти на лікування, зважаючи на обставини, я намагаюся допомогти. Але коли людина просить гроші на прожиття – це страшно. Це свідчить – влада, яка прийшла, за рік спромоглася довести людей просто до жебракування.

 

Я зосередився на захисті тих людей, які можуть дати роботу іншим. Тобто, на захисті дрібних і середніх підприємців, які останнім часом найбільше потерпають від дій влади абсолютно всіх рівнів, від податкової, міліції, прокуратури та інших перевіряльників… Я впевнений, що краще допомогти знайти вудку, яка буде постійно годувати її власника, ніж один раз дати рибу. Моя головна мета – допомогти знайти спосіб як заробити на прожиття, а не демонстративно роздавати продукти харчування. Треба допомогти підприємцям, а вони, зі свого боку, створять нові робочі місця. Треба щось робити, бо дуже боляче дивитися як Україна перетворюється на націю жебраків.

 

– Проблеми підприємців нині постають дуже гостро. Як на Вашу думку, податковий майдан дав очікуваний ефект? Чи поліпшилося становище підприємців?

 

На жаль, податковий майдан вплинув на ситуацію мінімально, а те, що «хлопці» при владі хотіли собі робити, вони й далі роблять, і до того ж вони знищують малий і середній бізнес, який є основою для того, щоб суспільство міцніло і ставало справді громадянським і не залежним від влади. Статистика кількох юридичних фірм у Києві свідчить, що за останній період на 370 закритих фірм лише чотири відкрили. Ця ситуація просто жахлива!

 

Нещодавно був ще один майдан: люди з усієї України приїхали підтримати лідера опозиції Юлію Тимошенко. Як припускають, її хочуть засудити, так як і вашого лідера, а її соратника – Юрія Луценка. Чи, на Вашу думку, готове суспільство до більш рішучих кроків на захист своїх переконань і лідерів?

 

На мою думку, наразі суспільство ще не готове до рішучих кроків, але невдовзі життя просто підштовхне його до дій. Вже тепер є люди, які не мають за що прогодувати свої родини і їх ставатиме більше, оскільки влада проводить так звані «реформи». Але в життя впроваджується негативна частина реформ, а позитиву, який мав би бути через певний час просто не існує. Вони забули це закласти.

 

Юрій Луценко за ґратами, справа Юлії Володимирівни розглядається у суді… Чи не означає це, що хочуть закрити всіх опозиціонерів?

 

Так і є. Особливо тих, хто здатен повести за собою маси. Тому робиться все, щоб Луценка посадити, і ми вже знаємо, що дана команда Януковичем особисто посадити його мінімум на шість років. Так само дана команда визнати винною в суді Юлію Тимошенко. Як ми бачимо, робиться все це для того, щоб вони не могли брати участь у виборах 2012 року до Верховної Ради, а Тимошенко – у виборчих перегонах Президента України 2015 року.

 

- Не так давно ми відзначили 15-у річницю прийняття Конституції України. Для суспільства це не скільки святковий день, скільки день роздумів, адже багато хто нарікає, бо ж окремі статті конституції в нашій країні не діють. Пане Володимире, як Ви вважаєте, чи дотримуються в Україні принципів записаних в основному законі?

 

Конституція для кожного має бути основою в його діях. У нас деякі розділи діють, а деякі – ні. Мову ще бояться зачіпати, а ось щодо прав громадян ніхто особливо не зважає. Щодо нашого чиновництва, то складається таке враження, що Конституція це фетиш, яким треба помахати рукою і прикритися, що ось у мене конституція. Особливо, коли стосується його особистих інтересів. А коли доходить до справи і стосується роботи, то він об цю конституцію легко витре ноги і буде діяти не в межах закону, а з огляду на свої інтере­си. На жаль, у нас таких чиновників відсотків до 90.

 

– Першого липня почав діяти закон про засади боротьби з корупцією. На Вашу думку, чи він зможе справді змінити ситуацію в країні на краще?

 

Я дотепер не розумію, навіщо було скасовувати краще законодавство антикорупційне, яке було ухвалене в липні 2009 року, і в розробці якого я особисто брав участь? Я можу чітко провести порівняльний аналіз і бачу, що антикорупційний закон, який вступив у дію 1 липня значно слабший за попередній – це перше. Друге питання, це те, що ми маємо так звану вибіркову юстицію. Що це означає? Для одних – закон, для інших – все, що завгодно. Тобто, якщо треба буде проти когось використати цей закон – його використають. Якщо людина скоїла злочин і зробила корупційну справу – її справді згідно з законом можуть притягнути до відповідальності, але якщо вона з числа «своїх», «донецьких», то ця людина отримає індульгенцію, абсолютно незаконну, але реальну, і прокуратура закриє на це очі. До прикладу, Луценка судять за 40 тисяч гривень додатково нарахованих за 5 років пенсії водієві, а при цьому сина голови Укравтодору Демішкана відпустили за вбивство, в якому він зізнався, і мало того – проти нього закрили кримінальну справу. От вам і вибірковий підхід до закону. Тобто, про законність в країні абсолютно не йдеться.


– Нещодавно вступив у дію закон про доступ до інформації. Ви спілкуєтеся з людьми по всій Україні, то ж як гадаєте, чи відчули його переваги журналісти і чи виконують його чиновники?

 

Чиновники по всій Україні протистоять цьому законові і вони абсолютно не зацікавлені і не хочуть жодного доступу до інформації, яка може певним чином викрити їхні справи. Я спостерігав за дією цього закону у практичній площині, коли журналісти звернулися з запитами щодо оприлюднення податкових декларацій народних депутатів.

 

Частина обранців народу почала просто футболити запити по колу. Ті ж, хто хотіли виконати закон не влаштовували апаратних ігор, а показали свої декларації. Сила закону в тому, хто стоїть на його варті, а у нас на варті стоять не пси демократії, а я б назвав їх, бандитські шавки, які годуються з рук певних олігархічних і бандитських кланів, і закон використовують лише так як вигідно їм, а не працюють на народ України. Я це говорю і про прокуратуру, і про міліцію, і про податкову. Про всю систему нинішньої влади, яка працює не на пересічних українців, а на олігархічно-бандитські клани.

 

Оксана Островська, Коломийські Вісти


25.07.2011 2479 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

524
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5383
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1438
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1315
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2592
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3973

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

362

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1037

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

954
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883