Вітамінна зима

 

 

Взимку запаси вітамінів, накопичені в організмі з літа й осені, виснажуються. Мало сонячного світла, мало руху - не дивно що багато з нас взимку почуваються стомленими і роздратованими. Щоб не впасти в зимову сплячку, тіло і голова потребують нового заряду енергії, але де її взяти, коли до появи свіжих фруктів, ягід, овочів та зелені ще так далеко? За порадою газета звернулася до популярного прикарпатського травозная Івана Мужика.

 

Цілюща сила із зернятка

 

Згадаймо закони природи: найбільше поживних речовин зберігається не в плодах, а в насінні. Малесенькі паростки пророщеної пшениці, гречки, соняшнику, сої, кунжуту та багатьох інших рослин є справжніми вітамінними бомбами, які допоможуть пережити зиму здорово й бадьоро.

 

Коли насінина проростає, вона перебуває у фазі найбільшої життєвої активності, напружує усі свої сили, щоб закріпитися корінням у землі, сформувати паросток і спрямувати його до сонця. Пророщені зернята - це особливо цінна "жива" їжа, фактично, живий організм, з максимальною концентрацією вітамінів і поживних речовин для зародження нового життя. В цей час кількість ферментів, вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів у насінні збільшується в сотні разів. Споживаючи пророщені зерна, людина отримує неймовірний заряд енергії та сили, який неможливо порівняти з дією жодних хімічних сполук.

 

 

При регулярному споживанні пророщених зерен, наприклад, щодня протягом місяця відчутно підвищується імунітет, зростає гемоглобін, стимулюється обмін речовин кровотворення, організм ефективно позбавляється від шлаків та токсинів, омолоджуються усі системи організму і сповільнюються процеси старіння. Пророщені зерна також є відомим народним засобом для підняття потенції у чоловіків. Особливо корисно споживати їх дітям та людям похилого віку, вагітними, тим, хто страждає анемією і сезонною депресією, а також людям, які мають інтенсивну розумову чи фізичну працю. Пророщене насіння відоме своєю здатністю розсмоктувати різноманітні пухлини включно з раковими, поліпи та фіброми.

 

 

Пшенична терапія

 

Пророщені зерна можна споживати у сирому вигляді або додавати у салати. Пророщувати можна будь-які зерна, але найбільш цілющі властивості має пшениця. Фітотерапевт Іван Мужик радить такий спосіб пророщування: зерна промити кип'яченою водою, покласти у тарілку на кілька шарів марлі так, щоб зернинки були трохи окремо одна від одної, накрити зверху ще одним шаром марлі і залити невеликою кількістю злегка теплої кип'яченої води. Покласти у тепле й світле місце. Через дві доби, коли паростки виростуть на 1-2 мм, саме час їх спожити. Їсти паростки найкраще зранку або до обіду, інакше ввечері може бути важко заснути через їхній тонізуючий ефект.

 

Суттєве покращення самопочуття буде відчутне вже за два тижні. Жінкам особливо сподобається косметичний ефект пшеничної терапії - волосся помітно набирає сили і блиску так, що не порівняти з жодними шампунями чи процедурами у салоні краси. Міцнішають також нігті й зуби. З організму виводяться шлаки, які накопичувалися десятиліттями, нормалізується обмін речовин, тому зародки пшениці рекомендують при дієтах для схуднення. Але найприємніший результат - відчуття бадьорості і прилив сил. З пшеничною терапією можна також надовго забути про застуди, оскільки опірність організму зростає до максимуму. При тривалому споживанні пророщеної пшениці також суттєво покращується зір, зауважує Іван Мужик. Лікарі народної медицини навіть жартують, що якщо у людини немає грошей на операцію з корекції зору, то можна обійтися пшеницею. Щоб досягти найкращих результатів в оновленні організму, варто споживати пророщену пшеницю хоча б півроку.

 

 

Льон, квасоля, соя та інші

 

У пророщеному насінні льону дуже багато масла, каротину та слизу. Льон особливо рекомендують при запаленнях та виразках слизових шлунково-кишкового тракту. Насіння льону є рекордсменом за вмістом особливо цінних кислот - лінолевої та ліноленової. Однак слід знати, що воно діє як проносне.

 

Одним з найкращих засобів профілактики застуди в холодну пору року є зародки сочевиці. У них міститься багато кальцію, фосфору, магнію, цинку, заліза, міді, селену та вітаміни групи В. За кількістю вітаміну С пророщені зерна сочевиці обганяють більшість продуктів, адже з появою пагінців кількість вітаміну С у бобових культурах збільшується в 600 разів. Тому сочевицю рекомендують дітям та дорослим, які часто хворіють застудою, осблабленим, хворим на анемію, а також для профілактики бронхітів і пневмоній.

 

У проростках квасолі дуже багато білка, що легко засвоюється, вуглеводів і корисних жирів, а також калію, фосфору, міді, цинку, вітаміни групи В та вітамін С. Квасоля знижує рівень цукру в крові, а також має сечогінну та протимікробну дію. Її проростки рекомендують при атеросклерозі, порушеному ритмі серця та гастритах з пониженою кислотністю.

 

Один із лідерів за вмістом мікроелементів - пророщена соя. Окрім великої кількості заліза, магнію, цинку, фосфору, кальцію та селену, у ній міститься також марганець, фтор, мідь, кобальт та повний набір амінокислот, які необхідні людині. Завдяки такому природному багатству пророщена соя покращує діяльність мозку, нормалізує роботу печінки та чудово знімає втому і дратівливість. Особливо рекомендована людям з напруженою розумовою та фізичною працею.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА,

Галицький кореспондент

 


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2267
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1060
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1019
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2168
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3619
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2557 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

863

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

747

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

703

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

696
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10370
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1218
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5340
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1066
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2854
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1216
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

312 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

754
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

650
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

698