Вітамінна зима

 

 

Взимку запаси вітамінів, накопичені в організмі з літа й осені, виснажуються. Мало сонячного світла, мало руху - не дивно що багато з нас взимку почуваються стомленими і роздратованими. Щоб не впасти в зимову сплячку, тіло і голова потребують нового заряду енергії, але де її взяти, коли до появи свіжих фруктів, ягід, овочів та зелені ще так далеко? За порадою газета звернулася до популярного прикарпатського травозная Івана Мужика.

 

Цілюща сила із зернятка

 

Згадаймо закони природи: найбільше поживних речовин зберігається не в плодах, а в насінні. Малесенькі паростки пророщеної пшениці, гречки, соняшнику, сої, кунжуту та багатьох інших рослин є справжніми вітамінними бомбами, які допоможуть пережити зиму здорово й бадьоро.

 

Коли насінина проростає, вона перебуває у фазі найбільшої життєвої активності, напружує усі свої сили, щоб закріпитися корінням у землі, сформувати паросток і спрямувати його до сонця. Пророщені зернята - це особливо цінна "жива" їжа, фактично, живий організм, з максимальною концентрацією вітамінів і поживних речовин для зародження нового життя. В цей час кількість ферментів, вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів у насінні збільшується в сотні разів. Споживаючи пророщені зерна, людина отримує неймовірний заряд енергії та сили, який неможливо порівняти з дією жодних хімічних сполук.

 

 

При регулярному споживанні пророщених зерен, наприклад, щодня протягом місяця відчутно підвищується імунітет, зростає гемоглобін, стимулюється обмін речовин кровотворення, організм ефективно позбавляється від шлаків та токсинів, омолоджуються усі системи організму і сповільнюються процеси старіння. Пророщені зерна також є відомим народним засобом для підняття потенції у чоловіків. Особливо корисно споживати їх дітям та людям похилого віку, вагітними, тим, хто страждає анемією і сезонною депресією, а також людям, які мають інтенсивну розумову чи фізичну працю. Пророщене насіння відоме своєю здатністю розсмоктувати різноманітні пухлини включно з раковими, поліпи та фіброми.

 

 

Пшенична терапія

 

Пророщені зерна можна споживати у сирому вигляді або додавати у салати. Пророщувати можна будь-які зерна, але найбільш цілющі властивості має пшениця. Фітотерапевт Іван Мужик радить такий спосіб пророщування: зерна промити кип'яченою водою, покласти у тарілку на кілька шарів марлі так, щоб зернинки були трохи окремо одна від одної, накрити зверху ще одним шаром марлі і залити невеликою кількістю злегка теплої кип'яченої води. Покласти у тепле й світле місце. Через дві доби, коли паростки виростуть на 1-2 мм, саме час їх спожити. Їсти паростки найкраще зранку або до обіду, інакше ввечері може бути важко заснути через їхній тонізуючий ефект.

 

Суттєве покращення самопочуття буде відчутне вже за два тижні. Жінкам особливо сподобається косметичний ефект пшеничної терапії - волосся помітно набирає сили і блиску так, що не порівняти з жодними шампунями чи процедурами у салоні краси. Міцнішають також нігті й зуби. З організму виводяться шлаки, які накопичувалися десятиліттями, нормалізується обмін речовин, тому зародки пшениці рекомендують при дієтах для схуднення. Але найприємніший результат - відчуття бадьорості і прилив сил. З пшеничною терапією можна також надовго забути про застуди, оскільки опірність організму зростає до максимуму. При тривалому споживанні пророщеної пшениці також суттєво покращується зір, зауважує Іван Мужик. Лікарі народної медицини навіть жартують, що якщо у людини немає грошей на операцію з корекції зору, то можна обійтися пшеницею. Щоб досягти найкращих результатів в оновленні організму, варто споживати пророщену пшеницю хоча б півроку.

 

 

Льон, квасоля, соя та інші

 

У пророщеному насінні льону дуже багато масла, каротину та слизу. Льон особливо рекомендують при запаленнях та виразках слизових шлунково-кишкового тракту. Насіння льону є рекордсменом за вмістом особливо цінних кислот - лінолевої та ліноленової. Однак слід знати, що воно діє як проносне.

 

Одним з найкращих засобів профілактики застуди в холодну пору року є зародки сочевиці. У них міститься багато кальцію, фосфору, магнію, цинку, заліза, міді, селену та вітаміни групи В. За кількістю вітаміну С пророщені зерна сочевиці обганяють більшість продуктів, адже з появою пагінців кількість вітаміну С у бобових культурах збільшується в 600 разів. Тому сочевицю рекомендують дітям та дорослим, які часто хворіють застудою, осблабленим, хворим на анемію, а також для профілактики бронхітів і пневмоній.

 

У проростках квасолі дуже багато білка, що легко засвоюється, вуглеводів і корисних жирів, а також калію, фосфору, міді, цинку, вітаміни групи В та вітамін С. Квасоля знижує рівень цукру в крові, а також має сечогінну та протимікробну дію. Її проростки рекомендують при атеросклерозі, порушеному ритмі серця та гастритах з пониженою кислотністю.

 

Один із лідерів за вмістом мікроелементів - пророщена соя. Окрім великої кількості заліза, магнію, цинку, фосфору, кальцію та селену, у ній міститься також марганець, фтор, мідь, кобальт та повний набір амінокислот, які необхідні людині. Завдяки такому природному багатству пророщена соя покращує діяльність мозку, нормалізує роботу печінки та чудово знімає втому і дратівливість. Особливо рекомендована людям з напруженою розумовою та фізичною працею.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА,

Галицький кореспондент

 


Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1157
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2854
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1008
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1066
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1073 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3163 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

930

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

800

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1103
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

172
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2367
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1163
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

466
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15086
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7397
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

829
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

394
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

304
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

389
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

675
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1124