Вишиванюк: Президент України заявив, що розвиток сільгоспвиробництва є національною програмою, під яку держава виділяє 14 млрд. грн. дотації

«Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України» - такою була тема регіонального круглого столу, що відбувся 14 липня в обласній державній адміністрації за участю народного депутата, радника Президента України, президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха.



Відкриваючи представницьке зібрання аграріїв, заступник голови облдержадміністрації Василь Брус привітав представників областей західної України із найвідповідальнішою порою року - жнивами, сказав, що українські аграрії уже зібрали 26% зернових. За його словами, урожайність у деяких регіонах перевищує середні показники на 5-6 ц. з га. А в цілому в державі «до збирання підлягає» урожай на площі 11,8 млн. га.



Окреслюючи основну мету круглого столу, народний депутат України Анатолій Кінах підкреслив: «Ми маємо не тільки сформулювати завдання, які стосуються сучасного інноваційного розвитку агропромислового комплексу, а в ході системного високопрофесійного обміну думками зрозуміти реальні економічні процеси в областях. Цей зворотній зв'язок необхідний всім нам, починаючи від Президента держави, владних структур, щоб на цій основі приймати системні рішення».



2011 рік, на думку високопосадовця, має для України «величезне значення», адже саме зараз «крок за кроком формуємо стратегію розвитку». На цьому шляху, за спостереженнями радника Глави держави Анатолія Кінаха, «вже помітні позитивні зрушення» як в цілому в державі, так і на Прикарпатті зокрема.



«Івано-Франківщина в рейтингу областей за індексом зростання сільського виробництва (плюс 35% до попереднього періоду) займає перше місце в Україні, - повідомив народний депутат. – Це результат послідовної праці місцевої влади, виробників, промисловців, підприємців, всіх, хто проживає на території області».



У галузі сільського господарства учасники круглого столу окреслили чимало проблем. Серед них: недосконалість законодавства, відсутність захищеності внутрішнього виробника, потреба у відновленні системи якісної підготовки фахівців, створенні механізму здешевлення кредитування тощо.



«В агропромисловому комплексі, в першу чергу, необхідно вирішувати низку стратегічних питань, - зазначив, спілкуючись із журналістами президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. – Це енергоємність продукції. Треба серйозно модернізувати переробну галузь в цілому, на що повинні бути спрямовані заходи державної підтримки, починаючи з доступу до передових технологій, сучасного обладнання, кредитування. І, безумовно, важливо, щоб АПК розвивався на основах сучасних земельних відносин».



«Президент України Віктор Янукович заявив, що розвиток сільськогосподарського виробництва є національною програмою, - на цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. – Під цю програму держава виділяє 14 млрд. грн. дотації. Все залежить від того, як ми ці дотації будемо використовувати».



Як зазначалося, для сприяння у вирішенні проблем у сільському господарстві, на рівні держави створено Асоціацію «Інноваційна аграрно-промислова група». Голова облдержадміністрації вважає, що це об'єднання має «вишукувати, вивчати та впроваджувати сучасні технології», співпрацюючи з аграрною біржею та органами місцевої влади.



Учасники круглого столу спрямували представникам влади на місцях свої рекомендації. Також вони надійдуть підприємницьким структурам, науковим організаціям, закладам освіти, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Уряду та Верховній Раді.



У роботі круглого столу взяв участь голова обласної ради Олександр Сич.

Довідково.

Президентом Асоціації «Інноваційна аграрно-промислова група» є Віктор Тонкоголосюк; Міжрегіональне відділення «Схід-Південь» цієї Асоціації очолює генеральний директор Наталя Лисенко. Генеральний директор Міжрегіонального відділення «Центр» Микола Підмогильний .


Керівник міжрегіонального відділення «Захід» «Інноваційна аграрно-промислова група» (гендиректор) Богдан Чорнописький (м.Івано-Франківськ).


15.07.2011 2333 1
Коментарі (1)

Ага 2011.07.15, 10:41
Ще одна заява, дуже добре.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

437
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

729
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

547
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5464
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1334

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1215

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1053

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10661
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

363
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1447
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

595 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

899