Вишиванюк і Сич подякували освітянам краю за плідну, результативну роботу

 

На засіданні розширеної колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації, яке відбулася сьогодні, освітяни краю обговорювали аспекти підготовки до нового навчального року.

 

Участь в освітянській колегії, що по суті, була традиційною серпневою конференцією, взяли голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк і його заступник Роман Іваницький, голова обласної ради Олександр Сич, народний депутат України Ігор Зварич, голови райдержадміністрацій, керівники закладів освіти.


Детально охарактеризувавши стан справ у прикарпатських навчальних закладах напередодні 1 вересня, начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк звернула особливу увагу на співпрацю педагогів з представниками місцевої влади. Адже, за її словами, з викликами, які ставить перед шкільною освітою і дошкільним вихованням сьогодення, «можна справитися лише спільно, з використанням наявних у бюджетах коштів».

 

Зрозуміло, що ресурси місцевих бюджетів не дадуть можливості для вирішення усіх проблем, які накопичилися у освітянській галузі. Але вони, бодай частково, сприятимуть організації повноцінного харчування дітей, облаштуванню кабінетів для проведення занять з іноземної мови і інформатики, придбанню автобусів, оновленню комп’ютерної бази шкіл. «Школа повинна бути як оазис, до неї потрібно йти, як до храму», - переконана депутат обласної ради Зінаїда Болюк.


У тому, що школа відіграє вагоме значення у суспільстві, не має сумнівів і голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. Саме тому, виступаючи на головній освітянській колегії, він подякував прикарпатським педагогам за їх велику працю і значну роботу.



«Сьогодні важливо, - наголосив голова ОДА, - виховувати наших дітей у дусі християнської моралі. Це - основа основ». Бо «гріш ціна тому навчанню», переконаний Михайло Вишиванюк, коли молода людина стає циніком… Комплексне навчання і виховання в області, за його словами, можливе з урахуванням досвіду, зокрема, школи шляхетних панянок у Коломиї, за умов реалізації обласних програм «Нова українська родина», «Карпатський зорепад». Окрім того, голова облдержадміністрації закликав переймати практику «народних толок» при будівництві чи відновленні закладів культури і освіти у районах. Як прозвучало на колегії, у с. Пилипи Коломийського району завдяки зусиллям громади вдалося добудувати школу, відкрити дитсадок, а у с. Гвіздець Надвірнянського району – облаштувати Будинок культури, в якому є тренажерний зал та бібліотека.



Окрім того, Михайло Вишиванюк закликав голів РДА забезпечити школи лижами, подбати про очищення спортивних майданчиків від бур’янів, віднайти кошти для будівництва теплих вбиралень.

 

Голова обласної ради Олександр Сич наголосив на потребі розробки обласної програми створення модульних спортивних залів. Такий, за словами Олександра Сича, діє в Галицькому районі.



Стимулюючи подальшу плідну працю у вирішенні освітянських проблем на Прикарпатті, голова ОДА Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич на колегії вручили кращим педагогам краю обласну премію імені Івана Косика, спільні грамоти та заохочувальні премії.


23.08.2012 2140 2
Коментарі (2)

Віктор 2012.08.24, 08:32
Сашко, Сашко.... Як тебе та компанія вже затягнула(( Вишиванку з його васалами та тебе патрійота вже окремо й не побачиш( Що не зробиш заради влади та місця у ВР...
Василь І. 2012.08.24, 10:30
Розумію сказане Вишиванюком. Циніки - небезпечні люди. Для влади і нуворишів. Громадяни виховані у християнській етиці - покірні, слухняні, некофліктні. А Сашко, як завжди, дає нормальні пропозиції. Як у старі комсомольські часи: "у меня есть конкретное предложение - давайте что-то делать". Ну прямо "Твікс" (солодка парочка).
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1222
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1007
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2014
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3485
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1297
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1572

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

448

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1095

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1259
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24216
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

540
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1459
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15329
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

445
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1279 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

494