Вісім секретів Windows 8

 

 

Президент підрозділу з виробництва чипів пам'яті Samsung Чун Тон Су нещодавно виступив з різкою критикою Windows 8. У своїй заяві він стверджує, що в цілому відзначається слабкий інтерес до нової ОС, а її доля буде схожа на долю Vista. Дійсно, операційна система Windows 8 дуже неспішно набирає популярність, особливо серед користувачів стаціонарних комп'ютерів.

Багатьох вона бентежить одним тільки видом тейлового екрану і дратує логікою управління. Тим часом, знаючи деякі «секрети», інтерфейс можна зробити більш звичним, а роботу - більш комфортною.

Нижче наведемо ряд порад налаштувань  за допомогою не найочевидніших способів. Для перевірки рекомендацій використовувалася версія Windows 8 Професійна (6.2.9200).

 

1. Прибираємо новий екран блокування

Екран блокування Windows 8 більше підійде для планшетів і інших пристроїв з сенсорним екраном. Відключити його на настільному комп'ютері зі звичайним монітором можна через групову політику. Використовуйте поєднання клавіш {Win} + {R}, наберіть gpedit.msc і натисніть {Enter} - відкриється редактор локальної групової політики.

Перейдіть до вкладки Конфігурація комп'ютера - > Адміністративні шаблони - > Панель керування-> Персоналізація.

Двічі клікніть на параметр «Заборона відображення екрану блокування», виберіть «включено» і натисніть OK.

Після перезавантаження екран блокування відключиться.

 

2. Аналог «машини часу»

У Windows 8 є вкрай цікава функція, яка за замовчуванням відключена. Це аналог програми резервного копіювання Apple Time Machine, вбудованої в Mac OS X. Щоб її задіяти, підключіть зовнішній або мережевий жорсткий диск, потім зайдіть в «Панель управління» -> «Система і безпека» -> «Історія файлів».

Активуйте резервне копіювання і Windows буде автоматично зберігати попередні версії файлів, що змінилися.

Враховуються тільки файли, що знаходяться в одному з наступних розташувань: в бібліотека, контактах, папці «Вибране», SkyDrive і на робочому столі. Тому всі файли, що вимагають створення архівних копій, слід розміщувати в одному із зазначених місць або об'єднувати в нову бібліотеку.

У будь-який момент ви зможете повернутися до однієї з ранніх редакцій документа або відкотити невдале оновлення інших файлів. Особливо корисна ця функція при написанні об'ємних робіт - курсових і дипломни, дисертацій і звітів.

 

3. Нові сполучення клавіш

Сама клавіша {Win} тепер виконує перемикання між екраном «Пуск» і останньої запущеною програмою. Подібним чином діє кнопка «Home» в ОС Android. Набір комбінацій з використанням цієї клавіші розширився:

{Win} + {C} - відкриває праву бокову панель Charms;

{Win} + {I} - відкриває вкладку «Параметри» Charms;

{Win} + {K} - відкриває вкладку «Пристрої » Charms;

{Win} + {H} - відкриває вкладку «Загальний доступ»;

{Win} + {W} - відкриває настройку параметрів в інтерфейсі Metro;

{Win} + {X} - викликає панель з основними посиланнями, що замінила меню «Пуск»;

{Win} + {Enter} - запускає екранного диктора;

{Win} + {Tab} - відображає на лівій бічній панелі (Switcher) список запущених програм і дозволяє перемикатися між ними;

{Win} + {Print Screen} тепер не просто робить знімок екрана в буфер обміну, але зберігає його автоматично у вигляді файла з розширенням. PNG в папці «Знімки екрану» бібліотеки «Зображення».

{Win} + {Пробіл} змінює мову або розкладка клавіатури.

 

4. Відключити панель Charms

Права бічна панель «чудо- кнопок» іноді з'являється дуже недоречно. Прибрати її зовсім можна за допомогою одного параметра реєстру. Натисніть {Win} + {R}, напишіть regedit і натисніть {Enter}. Перейдіть в розділ

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShell

Створіть новий ключ і назвіть його EdgeUI . Створіть у параметрі DWORD. Назвіть його DisableCharmsHint і надайте значення 1. Якщо захочете повернути Charms назад, то змініть значення ключа на 0 або просто видаліть його.

Ви також можете створити за допомогою «Блокнота» текстовий файл з наступним вмістом:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellEdgeUI]
«DisableCharmsHint»=dword:00000001

Збережіть його з розширенням .reg і запустіть подвійним кліком.

 

5. Відключити меню перемикання між програмами

Прихильники класичного стилю можуть також відключити Switcher  - іншу бічну панель, яка автоматично з'являється при розташуванні курсору миші у лівого краю екрана. Всі маніпуляції аналогічні пункту 4. Єдина відмінність: створюється параметр DWORD з назвою DisableTLcorner, а файл.reg виглядає так:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellEdgeUI]
«DisableTLcorner»»=dword:00000001

 

6. Заміна меню «Пуск» і модифікація Metro

У будь-який момент для перемикання на екран у стилі Windows 7 просто натисніть на плитку «Робочий стіл» , комбінацію клавіш {Win} + {R} або викличте командний рядок у списку програм. Ви побачите звичне оформлення, але тепер замість меню «Пуск» у цій же частині екран в Windows 8 відкривається панель з основними посиланнями. Щоб викликати її, підведіть курсор миші в ліву нижню частину екрану або натисніть {Win} + {X}.

Штатними засобами колишнє меню «Пуск» не повернути, проте отримати щось максимально близьке допоможуть сторонні програми. Наприклад, ViStart або Start8. Всі додатки, розраховані на інтерфейс Metro, можна запускати в звичайних вікнах. Допоможе в цьому програма ModernMix від того ж розробника.

Windows 8 автоматично підбирає число рядів з «плитками» на головному екрані. Операційна система виходить з розширення екрану, але у вас може бути своя думка на цей рахунок. Змінити число рядів можна вручну через реєстр. Перейдіть в розділ

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellGrid

Подивіться, чи є в ньому параметр «Layout_MaximumRowCount». Якщо ні, створіть його (тип DWORD). Надайте йому значення, рівне бажаного кількості рядів, і перезавантажте комп'ютер.

 

7. Переглянути займаний додатками обсяг і видалити невикористовувані

Це може бути доцільно, якщо у вас SSD або просто тяга до раціонального мінімалізму. Для цього натисніть {Win} + {I}, клацніть внизу «зміна параметрів комп'ютера» і перейдіть на вкладку «Загальні».

Натисніть «переглянути розмір додатків» - і побачите список в стилі Metro із зазначенням розміру кожної програми.

 

8. Storage Spaces

У Windows 8 і Windows Server 2012 жорсткі диски будь-якого обсягу з інтерфейсами SAS, SATA або USB можна логічно об'єднувати в пули. У них створюються віртуальні сховища, які виглядають в «Провіднику» як звичайні дискові розділи. Їх основний плюс полягає в можливості легкого розширення. Коли на такому віртуальному диску закінчується вільне місце, можна просто додати до пулу новий фізичний диск, нічого більше не змінюючи. Крім жорстких дисків допускається використання SSD і навіть флешок.

Управління пулами знаходиться в «Панелі управління», на вкладці «Система і безпека» в розділі «Дискові простори».

Для підвищення надійності в Storage Spaces виберіть один з рівнів зеркалювання або контроль парності. Оскільки надійність досягається за рахунок дублювання даних, розплачуватися за неї доведеться швидкістю і доступним об'ємом. В цілому, звичайному користувачеві технологія може здатися більш зручною, ніж RAID або масив JBOD. Проте чисто програмна реалізація і гібридна структура накопичувачів накладають зрозумілі обмеження на швидкість. Оскільки в Storage Spaces використовується нова файлова система ReFS (Resilient File System), старі дискові утиліти не можуть з нею працювати. Приємного користування!

 

На закінчення відзначимо , що крім набуття нових особливостей Windows 8 зберегла і ряд популярних інструментів від своїх попередниць. Наприклад, подивитися основні параметри комп'ютера і ОС можна однією штатної утилітою.

 

Для цього спочатку викличте командний рядок, потім введіть systeminfo і натисніть { Enter }. Будуть відображені детальні відомості, серед яких вказані ім'я комп'ютера, повна версія ОС, час її установки і код продукту, час останнього завантаження, назву материнської плати, тип і частота процесора, обсяг загальної та вільної оперативної пам'яті, число мережевих адаптерів і їх MAC- адреси, завантажувальний диск і папка ОС, загальне число і перелік встановлених пакетів виправлень.


07.01.2014 2458 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1170
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2886
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1014
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1073
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1078 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3189 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

940

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

809

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

184
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2375
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1168
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

473
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15091
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7401
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

836
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

393
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

680
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1130