Вимирання бджіл приведе до світового голоду? ООН стурбована

У вівторок ООН висловила стурбованість у зв'язку з масовим зменшенням кількості бджолиних сімей під впливом натиску численних шкідників і забруднення навколишнього середовища, що вимагає невідкладних зусиль міжнародного співтовариства з метою збереження життєво необхідних для продовольчих культур запилювачів.

 

Відповідно до звіту органу ООН у сфері екології, велика частина скорочення чисельності, яка доходила в деяких місцях до 85 відсотків, має місце в промислово розвиненій північній півкулі внаслідок більш ніж десятка факторів.

 

Ці чинники включають в себе пестициди, забруднення атмосфери, смертельні для бджіл паразити, що вражають тільки бджолині породи північної півкулі, неправильне ведення господарства в сільській місцевості, зникнення квітучих рослин і зменшення кількості бджолярів у Європі.

 

«Те, наскільки людство дбайливо або безгосподарно буде управляти своїми природними капіталами, включаючи запилювачів рослин, визначає наше спільне майбутнє в 21 столітті» - говорить виконавчий директор ЮНЕП (Програми ООН з навколишнього середовища; прим. Mixednews) Ахім Штайнер.

 

«Справа в тому, що з 100 сільськогосподарських культур, які забезпечують 90 відсотків продовольства в світі, більше 70 запилюються бджолами» - додав він.

 

Скорочення колоній медоносної бджоли за останні роки досягла від 10 до 30 відсотків у Європі, 30 відсотків у Сполучених Штатах, аж до 85 відсотків на Близькому і Середньому Сході, заявив вчений Пітер Нойман, один з авторів перших доповідей ООН з цієї проблеми.

 

У той же час у Південній Америці, Африці та Австралії повідомлень про великі зникненнях не відзначалося.

 

«Це дуже складне питання. Існує безліч взаємопов'язаних причин і, безсумнівним є одне - держава сама по собі не в змозі вирішити цю проблему. Нам потрібна міжнародна мережа, глобальні підходи»- додав Нойман зі швейцарського урядового Центру досліджень бджіл...

 

Деякі механізми в основі тенденцій скорочення популяції бджіл останніх чотирьох десятиліть, які здаються ще більш посилилися в кінці 1990-х, не з'ясовані. ЮНЕП попередила, що в дане питання залучено широке коло проблем управління на селі та охорони навколишнього середовища.

 

«Втім, до певної міри вони є показними більш широкі зміни, які відбуваються не тільки в сільській місцевості, але також і в урбанізованому середовищі в світлі того, чи зможе природа перед обличчям різких змін навколишнього середовища продовжити надання нам своїх благ, як вона це робила протягом тисячоліть і мільйонів років »- додав він.

 

Британці також б'ють на сполох, твердячи, що у найближчі 10 років ми можемо залишитися без медоносних бджіл, у випадку якщо не будуть вжиті заходи для захисту цих корисних комах.


Вже кілька років бджоли масово гинуть у всій Європі. Тривогу б'ють не тільки бджолярі з Великобританії, в розпачі також Німеччина, Іспанія, Греція, Італія, Португалія, Польща і Україна.



У Європі в загибелі бджіл звинувачують кліщів Вароа, які забравшись у вулик вражають бджіл та їх потомство. Коли бджоляр помічає кліща, робити що-небудь вже пізно.


Знищити кліща допомагають інсектициди, але мед після такої обробки не підлягає продажу. Біологи з Німеччини пропонують використовувати щавлеву кислоту, яка, якщо її застосовувати за розробленою ними методикою, знищує до 95% кліщів.


Однак, на жаль, кліщ - не єдиний ворог бджіл, у трудівниць є інший ворог - сучасне сільське господарство. Американські вчені, у свою чергу, вважають, що бджіл вбивають радіосигнали мереж стільникового зв'язку. До такого ж висновку недавно прийшли і вчені з Німеччини.

 

Про загибель бджіл та джмелів навіть була написана спеціальна доповідь президентові США Б. Обамі. Загибель бджіл несе, за оцінками фахівців, ще одну велику небезпеку - різке та катоастрофічне зниження врожайності в сільському господарстві через зменшення прирордніх опилювачів рослин, яким саме і є бджоли.






Джерело: mixednews.ru

11


16.03.2011 1349 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

103
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12719 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1466
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

799
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5964
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1649

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

586
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

809
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5851
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13086
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

461
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188